קורס תיירות אקולוגית

לימודי תיירות בת קיימא

קורס תיירות אקולוגית
התיירות האקולוגית (Ecotourism) זוכה להצלחה רבה בשנים האחרונות הודות למודעות הגוברת לחשיבות של איכות הסביבה. תיירות זו פונה לנתח גדול בציבור, בעל מודעות סביבתית וחברתית גבוהה, ולתיירים רבים, המבקשים חוויות חדשות ושונות עת טיוליהם. על כן, התיירות האקולוגית אינה רק תורמת לשימור הסביבה ותרבויות מקומיות, אלא אף "תורמת" תרומה נאה לכל העוסקים בה, המצליחים, בדרך כלל, להגיע לרווחים נאים.

 התיירות האקולוגית היא תיירות המקדמת ערכים סביבתיים וחברתיים, ומעוניינת בצמצום הנזקים הנלווים לתיירות ההמונית של תקופתנו. תיירות זו, המתרחשת ברובה בחיק הטבע, נועדה להעשיר את משתתפיה בחוויות אותנטיות של התרבות בקרבה הם מסיירים, לפתח בהם את המודעות לחשיבות המחזור והשימור, וככלל- לשתף אותם בחוויה ייחודית של העצמה אישית, החורגת מהגבולות של מיזמי התיירות הרגילים. בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס תיירות אקולוגית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

התיירות האקולוגית, הידועה גם כתיירות בת קיימא, מציעה לעוסקים בה שילוב בין פרנסה נאה לבין קידום של מטרות סביבתיות וחברתיות.

אולם, מה הופך מיזם תיירותי לאקולוגי? התשובה על כך אינה פשוטה כלל וכלל, וויכוחים ערים בנושא מתקיימים, אולם, בדרך כלל, מוסכם כי התיירות האקולוגית כוללת את האספקטים הבאים: היעד התיירותי ממוקם בחיק הטבע, ומנסה להשתלב בו ככל הניתן, תוך צמצום הפגיעה האקולוגית – כלומר, האדריכלות של מיזמים בתחום מנסה להשתלב בסביבה באופן אידיאלי, המיזם מקדם מחזור ושימור אנרגיה וכיו"ב.

כמו כן דואגת התיירות האקולוגית "לחנך" את משתתפיה, ולפתח בקרבם את המודעות החשובה לשמירה על הסביבה ולכיבוד התרבות המקומית.

הפופולאריות הגוברת במהירות של תחום זה, הזוכה לביקוש ער בציבור, הובילה מספר מכללות לפתוח תכניות לימוד ייחודיות שנועדו להקנות לבוגריהן את מיטב הידע והכלים להקמה והשתלבות בפרויקטים שונים בתחום האקו-טוריזם. בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס תיירות אקולוגית.

קהל יעד

הלימודים בקורס תיירות בת-קיימא מתאימים במיוחד לבעלי מקצוע שונים מענף התיירות – מדריכי טיולים, מורי דרך, יזמים ובעלי עסקים וכיו"ב, המעוניינים להעמיק ולהרחיב את ידיעותיהם בתחום. כן מתאימים הלימודים לכל מי שמעוניין בידע וכלים בתחום פורח ופופולארי זה, ובייחוד לאנשים "ירוקים", המרגישים קירבה לתחום איכות הסביבה.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים בקורס תיירות אקולוגית לעבור ריאיון קבלה ותו לא. יחד עם זאת, בחלק מן המכללות והמוסדות מתקבלים ללימודים רק מועמדים בעלי ידע קודם או ניסיון בתחומי התיירות ו/או איכות הסביבה.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס אקו-טוריזם משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של החומר הנלמד, ועל כן קיים מנעד רחב במשך הלימודים בקורסים בתחום.

בעוד הקורסים הקצרים והממוקדים כוללים בסביבות ה-40 שעות אקדמיות, הקורסים המקיפים יותר כוללים בסביבות ה-80 שעות לימוד ואף יותר.

כמו כן, כדאי לדעת כי בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד תוכלו להירשם ללימודים המתנהלים במסלול ערב ובמסלול שישי בוקר, כך שגם אם אתם עובדים (או עסוקים במהלך היום מכל סיבה אחרת) תוכלו ליהנות מלימודי נושא מרתק זה.

נושאי לימודים

קורס תיירות ירוקה כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים, ובדרך כלל אף משלב סיורים מקצועיים חווייתיים ושלל התנסויות מעשיות מעשירות.

בדרך כלל כוללים לימודי תיירות ירוקה את הנושאים הבאים: מבוא לתיירות אקולוגית, היסטוריה של תיירות סביבתית, גישות ומגמות בתחום בארץ ובעולם, תכנון ועיצוב של אתר תיירות אקולוגי, שיווק, פרסום וקידום מכירות, תפעול ותחזוקה של אתרי תיירות אקולוגיים, חוקים ותקנות רלוונטיים ועוד מגוון נרחב של נושאי לימוד מרתקים.

סיכום

לסיכום, אם איכות הסביבה בוערת בעורקיכם, ואתם מחפשים להשתלב בתחום ייחודי ומרתק בו ניתן לשלב בין פרנסה נאה במיוחד לבין קידום מטרות סביבתיות וחברתיות ראויות, ייתכן כי קורס תיירות אקולוגית הוא בדיוק מה שאתם צריכים!

לימודי תיירות אקולוגית יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות כדיי להשתלב בהצלחה בעבודות בתחום, או אף כדיי להקים מיזם עצמאי משל עצמכם. אז הצטרפו גם אתם ללימודים של תחום הנמצא בשיא פריחתו, ותתחילו לא רק להרוויח – אלא גם לתרום: לשימורו של הכדור עליו אנו חיים, למגוון החי והצומח בו, ולשלל התרבויות המקומיות המאכלסות אותו.
איפה אפשר ללמוד קורס תיירות אקולוגית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תיירות אקולוגית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?