קורס ניהול מטבח

לימודים בטוב טעם

קורס ניהול מטבח
מנהל המטבח אחראי על שלל האספקטים הנלווים לתפעולו התקין של המטבח – החל מקביעת התפריט, דרך גיוס העובדים והאחריות לבטיחותם, וכלה בניהול התקציב, ועל כן עבודה זו הינה מגוונת ומעניינת במיוחד, והעוסקים נדרשים לשלל כישורים – בתחומי הניהול, בתחומי הקולינריה והמזון, בתחומי הפיננסים וניהול התקציב, בתחומי הנעת העובדים ועוד.

בכדיי להשתלב בקלות יחסית בעבודה כמנהלי מטבחים מוסדיים, הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא להירשם ללימודי ניהול מטבח, אשר ידאגו להקנות לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למנהל המטבח המקצועי. אז אם גם אתם מתעניינים בלימודים אלו, הגעתם למקום הנכון –בואו לקרוא מידע נוסף אודות הלימודים בקורס ניהול המטבח המוסדי וניהול מערכות ההזנה. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם בעבר הלא מאד רחוק האכילה בחוץ התרחשה לעיתים נדירות יחסית, ומרבית האנשים אכלו מידי יום ביומו בישולים אשר הוכנו במטבחם הפרטי, כיום רבים מהציבור אוכלים חלק ניכר מארוחותיהם בחוץ – בין אם בחדר האוכל של העבודה, בין אם בשירותי קייטרינג, ובין אם במסעדות. ואכן – מידי שבוע נפתחים מסעדות ושירותי קייטרינג חדשים, וההוצאה החודשית על אכילה בחוץ נמצאת בשנים האחרונות במגמת עלייה.

עקב כך, הביקוש למנהלי מטבחים נמצא אף הוא בעלייה מתמדת, שכן כל מטבח מוסדי זקוק למנהל איכותי.

ניהול מטבחים היא עבודה הכוללת אחריות רבה, שכן על מנהל המטבח לדאוג הן להנאת הסועדים, הן לרווחים של המוסד בו הוא מועסק, והן לבטיחות ולהיגיינה של העובדים במטבח. כיוון שהעוסקים בתחום נדרשים לכישורים רבים, מנהלי מטבחים איכותיים הינם מבוקשים במיוחד בשוק העבודה.

אם גם אתם נמשכים לתחומי הבישול והקולינריה, אך גם לתחומי ניהול וכלכלה, תוכלו לשלב את תחומי עניין אלו יחדיו בעבודה כמנהלי מטבחים מוסדיים.

כדיי לקבל הכשרה יסודית ומלאה בתחום, כך שתוכלו להשתלב במהירות וקלות בשלל העבודות בענף, מומלץ להירשם לקורס ניהול מטבח מוסדי, המקנה, תוך זמן קצר יחסית, את כל הידע והכלים הדרושים להשתלבות בתחום. אז בואו ללמוד באחד מהקורסים בנושא, ותרכשו מקצוע נחשק ורווחי.

קהל יעד

קורס ניהול מטבח מיועד למנהלי מערכות הזנה, קבלני מזון, מנהלי מטבחים, מנהלי חברות קייטרינג, מנהלים הנדרשים לשירותי הסעדה, ולשפים וטבחים המעוניינים להתמקצע בתחום.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל נדרשים המועמדים ללימודים בקורס מנהלי מטבח ומערכות הזנה להיות בני 18 ומעלה, עם ידע וניסיון בתחום המזון וההסעדה.

משך לימודים

הלימודים בקורס ניהול מטבח מוסדי כוללים, בדרך כלל, בין 10 ל-30 מפגשים (בין 50 ל-100 שעות לימוד אקדמיות).

אם אתם מתעניינים בלימודי ניהול מטבח, ודאי תשמחו לדעת כי רבות מהמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד בשעות הערב, בנוסף למסלולי הבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בקלות בלימודים אלו.

נושאי לימוד

קורס ניהול מטבח מוסדי ומערכות הזנה כולל מגוון נרחב של נושאי לימוד.

ברוב רובם של הקורסים בתחום נלמדים הנושאים הבאים: מהות המטבח המוסדי, מגמות חדשניות ועדכניות בניהול המטבח, מבנה המטבח, ציוד וכלים, אחזקת ותחזוקת הציוד, תכנון תפריטים, פחת מזון, שיטות בישול, תמחור התפריט, ניהול כוח האדם, מדידת העבודה, ניהול המלאי, בקרת מזון, ניהול פיננסי, דיני עבודה, דיני חוזים, תברואת מזון, חוקים ותקנות רלוונטיים, בקרת איכות, טיפול בתלונות, בטיחות במטבח, תזונה נכונה, ועוד מגוון נושאי לימוד.

תעודה

בוגרי קורס מנהלי מטבח, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודת "מנהל מטבח מוסדי" (לעתים מקבלים הבוגרים תעודת "מנהל מערכות הזנה") מטעם המוסד בו למדו. תעודה זו מהווה יתרון עת הקבלה לעבודה בתחום.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים בעבודה נדרשת, רווחית ומרתקת, המשלבת בין תחומי הקולינריה, הכלכלה, הלוגיסטיקה וניהול העובדים – קורס ניהול מטבח מוסדי יכול להתאים לכם מאד.

לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למנהל מטבח איכותי ומקצועי, ויכשירו אתכם להשתלבות בשלל העבודות בתחום – במסעדות, בתי מלון, חברות קייטרינג, מטבחים של מקומות עבודה וארגונים ועוד.
איפה אפשר ללמוד קורס ניהול מטבח?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ניהול מטבח
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?