קורס צפרות

לימודים שמימיים ומרתקים

קורס צפרות
הצפרות הולכת וצוברת פופולאריות רבה בשנים האחרונות, ורבים מאמצים תחביב מרתק ומרגיע זה, המספק לעוסקים בו שעות רבות של הנאה. חלק מהעלייה בפופולאריות של הצפרות נזקף, קרוב לודאי, להתפתחות המואצת שחלה בתחומי הצילום – אם פעם נאלצו הצפרים להיסחב עם ציוד יקר, מסורבל וכבד, כיום מספקות המצלמות הדיגיטליות פתרון מושלם לצפרים החובבים.  

אז אם גם אתם מאלו המתפעמים מיופיין של הציפורים בשמיים, נהנים לשמוע את זמרתן בין עפאי העצים, ומתרוננים למראה דילוגיהן החינניים, סביר להניח כי צפרות היא תחביב ה"תפור" עליכם. אם גמלה בליבכם ההחלטה להתחיל "להתמקצע" בתחביב זה, ודאי תשמחו לדעת כי מכללות רבות מציעות קורסים מרתקים לצפרים מתחילים, במטרה להקנות להם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים לצפר החובב. כמו כן, קיימים קורסים להכשרת מדריכי צפרות, המיועדים למי אשר שואף להשתלב בעבודה בתחום.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם להתעורר בבוקר שבת עם הנץ החמה, להיכנס לאוטו ולנהוג מספר שעות, ואז לבלות יום תמים בצפייה בציפורים נשמע לכם כמו בילוי משונה, כנראה שפשוט טרם התנסיתם בחוויה ייחודית זו, הקונה לה קהל אוהדים הולך וגדל, אשר רבים מתוכם לא ידעו כי ימצאו הנאה כה רבה מבילוי זה, אשר מהותו היא צפייה בציפורים.

הצפייה בציפורים משכה את לב האדם עוד מימי קדם, אז יוחסה למעופן, לעיתים, משמעויות נסתרות – כגון חיזוי העתיד, לדוגמא. כיום, לא נותרו עוד משמעויות מיסטיות למעוף הציפורים, אך האיכויות האסתטיות נותרו בעינן, ועל כן רבים בוחרים להקדיש את מיטב שעותיהם הפנויות לבילוי מרנין זה, הנעשה הן ביחידות והן בצוותא, ומספק אין ספור ריגושים ושעות הנאה לעוסקים בו.

במהלך העשורים האחרונים חלה התפתחות גדולה בעולם הצפרות הישראלי, ואם עד שנת 1980 לא היה אפילו מרכז צפרות אחד בכל רחבי המדינה, כיום פרושים לאורכה ולרוחבה כתשעה מרכזי צפרות מקצועיים (ועוד רבים נמצאים בהליכי תכנון והקמה), וזאת לצד מאות המצפורים הפזורים בארץ.

למעשה, ישראל מהווה מעין "גן עדן" לחובבי הציפורים ומושכת תיירים מכל רחבי העולם לתיירות הצפרות, שכן ציפורים נודדות רבות חולפות בארץ, והיא מהווה בית גידול למינים יוצאי דופן רבים. 

אם גם אתם רוצים להצטרף לרבים הנהנים מתחביב זה, תוכלו להצטרף לאחד מקורסי הצפרות, המוצעים ע"י מגוון מכללות ומוסדות לימוד איכותיים, ואשר יקנו לכם את כל הידע הרלוונטי, כמו גם את שלל הכלים והמיומנויות הדרושים לצפר החובב.

קהל יעד

קורס צפרות מיועד לכל חובבי הציפורים, החיות והטבע באשר הם, המעוניינים להרחיב ולהעמיק ידיעותיהם בתחום. הלימודים מתאימים במיוחד למורי דרך ומדריכי טיולים, המעוניינים להעשיר את אוצר הכלים שלהם.

קורס מדריכי צפרות מיועד, כמובן, למעוניינים להשתלב בעבודה זו.
 

תנאי קבלה

ברוב מוסדות הלימוד והמכללות אין תנאי קבלה לקורס צפרות.

משך לימודים

קורס צפרות וקורס מדריכי צפרות כוללים, בדרך כלל, בין 5 ל- 15מפגשים. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד בתחום מציעים קורסים חווייתיים במיוחד, הנמשכים מספר ימים ברצף (בדרך כלל כחמישה ימים), הכוללים גם לינה במקום.

כיוון שמרבית הציפורים פעילות בעיקר בשעות היום - אין לימודי ערב בתחום הצפרות (אם כי ייתכנו כמה מפגשים בשעות הערב במהלך הקורס). 

נושאי לימודים

נושאי הלימוד בקורס צפרות משלבים, בדרך כלל, בין הקניית ידע עיוני מקיף בתחום, לבין חלק מעשי נרחב, הכולל סיורים וטיולים חווייתיים לאתרי הצפרות המובילים בישראל.

לעיתים קרובות כוללים לימודי צפרות את התכנים הבאים: מבוא לצפרות, היסטוריה של הצפרות, טיבוע ציפורים, רישום ביומן ותיעוד, סוגי ציפורים, נדידת ציפורים, זיהוי ציפורים, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להצטרף לרבים הנהנים מתחביב בלתי שגרתי, אשר יגרום לכם לנצל את שעותיכם הפנויות לבילוי בחיק הטבע, באתרים היפים ביותר ברחבי הארץ – קורס צפרות יכול להתאים לכם מאד!

לימודים מרתקים אלו יקנו לכם שלל ידיעות על עולם העופות המרתק, יקנו לכם לזיהוי שלל המינים הנפוצים בארץ, ויציידו אתכם במיטב הכלים והמיומנויות הדרושים לצפר החובב. אז הצטרפו גם אתם לקורס צפרות, ותתחילו להבין מדוע מיליונים מסביב לעולם מצפים לסיור הצפרות הבא שלהם, ומה כה מרגש בתחביב ייחודי זה.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס צפרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?