קורס ייצור בירה

לימודים מרעננים במיוחד

קורס ייצור בירה
בירה היא מהמשקאות האלכוהוליים הנפוצים והאהובים בעולם, ורבים אינם מסוגלים לדמיין את חייהם בלעדיה. למעשה, הבירה היא המשקה השלישי הנפוץ בעולם –מיד אחרי מים ותה. אף כי רבים חושבים כי תהליך ייצור הבירה הוא מורכב וסבוך, ודורש מכשירים וחומרים שלא ניתן להשיג בנקל, אין זה כך – כל אחד יכול להכין בקלות בירה במטבח הביתי (זה אפילו קל יותר מייצור יין!), לאחר שירכוש מעט ציוד וחומרים.

גם את הציוד וגם את החומרים ניתן כיום להשיג בקלות, כך שהדבר היחידי שעומד בפניכם ובפני בישול בירה ביתית הוא רק הכרה של תהליכי הייצור. אם ברצונכם לקבל את מיטב הידע והכלים להכנת בירה ביתית, כל שעליכם לעשות הוא להירשם לקורס קצר, אשר יכיר לכם את כל שלבי הבישול ואת כל הטכניקות הנפוצות. קורסים אלו מתאימים למי שמעוניין לפתח תחביב ייחודי ולייצר בירה להנאתו, והן למעוניינים להשתלב באופנה הפורחת של ייצור בירות בוטיק.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ייצור (או ליתר דיוק – בישול) בירה ביתית אינה פעולה סבוכה ומורכבת כפי שרבים טועים לחשוב. למעשה, ניתן ללמוד תוך שבועות ספורים את כל הדרוש על מנת לבשל בירה איכותית וטעימה במיוחד במטבח הפרטי.

היתרונות שבהכנת בירה ביתית הם רבים – אתם יכולים לשלוט על הטעם ועל אחוזי האלכוהול, ולייצר את הבירה המושלמת עבורכם, וכמובן – ליהנות מהליך ההכנה התוסס, ומהעבודה כי אתם שותים בירה אשר היא כולה יציר כפיכם.

בשנים האחרונות אף התפתחה בארץ (ובעולם כולו) אופנה של ייצור בירות בוטיק ייחודיות, הנחטפות בשוק כלחמניות טריות (או כבירות צוננות ביום לוהט), ולימודים בקורס בישול בירה יקנו לכם את כל הידע והכלים על מנת להשתלב באופנת ייצור הבירות הביתיות – בין אם לצרכיכם האישיים בלבד, ובין אם לצרכיי השתלבות בשוק בירות הבוטיק ההולך וגדל מיום ליום.

קהל יעד

קהל היעד לקורס ייצור בירה הוא, כמובן, חובבי הבירה באשר הם. ישנם קורסים המתאימים למתחילים, החסרים כל ניסיון בתחום, וקורסים מתקדמים, המיועדים למי שצברו ניסיון קל בתחום ומעוניינים להתמקצע בו, לצורך ייצור של בירות בוטיק.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכנת בירה, אולי תגלו עניין גם בקורס הכנת יין, קורס טעימת יין וקורסים "אלכוהוליים" נוספים.
 

תנאי קבלה

במרבית המכללות ומוסדות הלימוד שמציעים קורס הכנת בירה  אין כלל תנאי קבלה, אולם – על המועמדים להיות בני 18 ומעלה, אחרת הם לא יוכלו לטעום מהבירה מעשה ידיהם.

משך לימודים

הלימודים בקורס ייצור בירה נמשכים שבועות ספורים (בדרך כלל בין 3 ל-6 שבועות) וכוללים כעשר שעות לימוד אקדמיות בממוצע.

מרבית הקורסים בתחום מתקיימים בשעות הערב, כך שגם אנשים עובדים וסטודנטים יכולים להשתלב בקלות בלימודים. כמו כן, מספר מוסדות לימוד בתחום מציעים קורסים במערכת שעות אישית, בה מתואמת מערכת השעות מול התלמיד עצמו.

נושאי לימודים

קורס ייצור הבירה משלב, בדרך כלל, בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רלוונטי, לבין התנסות מעשית בבישול הבירה – החל מהשלבים הראשוניים ועד לשלב הבקבוק.

בד"כ כוללים הלימודים בקורס הכנת בירה את הנושאים הבאים: ההיסטוריה של הבירה, מונחים בסיסיים בייצור הבירה, היכרות עם חומרי הגלם, חישוב כמויות חומרי הגלם, הציוד הדרוש לייצור הבירה, ביקבוק הבירה, אחסון, חישוב אחוזי האלכוהול, סוגי בירה, בירה ובריאות, התייצבות והתיישנות, בישול עם בירה, טעימת בירה, סיורים מקצועיים, ועוד מגוון נושאי לימוד מרתקים, אשר יכשירו אתכם לבישול בירה ביתית אשר תקלע בדיוק לטעמכם האישי.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם נמנים על חובבי הבירה האדוקים, וברצונכם להתחיל לבשל את הבירה שלכם במטבח הפרטי, כך שתוכלו לשלוט על הטעם ואחוזי האלכוהול, וליהנות מתחביב ייחודי ומהנה במיוחד – קורס ייצור בירה יכול להיות הפתרון המושלם עבורכם.

קורס זה יקנה לכם את כל הידע והכלים הדרושים על מנת לבשל בירה איכותית במיוחד, ואף יקנה לכם היכרות מעמיקה עם עולם הבירה המרתק. אם כבר צברתם ניסיון בבישול בירה ביתי, תוכלו להירשם לקורס מתקדם, ולהתחיל לייצר בירת בוטיק אמיתית, אותה תוכלו לשווק ולמכור.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס ייצור בירה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?