קורס טעימת יין

שכרון חושים של לימודים

קורס טעימת יין
טעימת יין אינה דבר של מה בכך ואנשים רבים מתייחסים לטעימת בחרדת קודש כמעט, ועל כן אין זה מפליא כי טעימת היין מלווה, פעמים רבות, בטקסיות רבה: תחילה "טועמים" את היין עם העיניים בלבד, לאחר מכן נעזרים בחוש הריח, ורק לבסוף – מעזים ללגום מהיין, לגלגלו על הלשון, וליהנות משלל הטעמים המציפים את חלל הפה.

אם גם אתם רוצים לדעת כיצד להבדיל ולזהות את הטעמים השונים המלווים כל לגימה ולגימה, כיצד לשפוט את איכותו של היין וכיצד להתאים סוג יין לארוחות שונות, לימודים בקורס טעימת יין הם בדיוק מה שאתם צריכים. לימודים חווייתיים ומעשירים אלו, המשתייכים לעולם קורסי המזון והשתייה, כוללים הקנייה של ידע רב בתחום, כמו גם התנסות בכל שלבי טקס הטעימה, וכמובן – טעימה של מיטב מיינות הארץ והעולם. בואו לקרוא עוד על קורס טעימת יין.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

היין מלווה את האדם כבר אלפי שנים, וזכה למקום של כבוד בתרבות ובדת של עמים רבים. התנ"ך אף הוא מציין את שתיית היין כמשמחת ("ויין ישמח לבב אנוש" תהילים, קד, ט"ו).

טעימת היין קיימת, כמובן, כבר אלפי שנים – החל מעת תחילת ייצורו, אולם רק במאה ה-14 החלה להתפתח מתודולוגיית הטעימה הטקסית, אשר אמנם התפתחה והתגוונה במהלך המאות, אך עודנה מלווה אותנו עד ימים אלו.

אם גם אתם מעוניינים להבין לעומק את הליך טעימת היין, ולדעת לבצעו באופן מקצועי למהדרין – כל שעליכם לעשות הוא להירשם לקורס טעימות יין, אשר יקנה לכם את מיטב הידע והכלים, ויספק לכם חוויה ייחודית ובלתי נשכחת.

קהל יעד

קורס טעימת יינות מיועד לחובבי יין, המעוניינים להעשיר את ידיעותיהם בתחום, וללמוד כיצד שופטים יין במקצועיות. כן מיועד הקורס ליצרני יין, מלצרי יין (סומילייה), ברמנים ולכל העוסקים בתחום, המעוניינים להשתמש בחומר הנלמד לצורך עבודתם – בין אם לצורך מתן המלצות מדויקות, ובין אם לשיפור איכות היין המיוצר.

קורסים מתקדמים ומקצועיים בתחום נועדו להכשיר טועמי יינות מוסמכים.
 

תנאי קבלה

בדרך כלל אין תנאי קבלה לקורס טעימות יין, אולם חושי טעם וריח מחודדים יהפכו את הלימודים למהנים הרבה יותר. כמו כן – על הנרשמים להיות בני 18 ומעלה – על מנת שיוכלו ליהנות מלימודים משכרים אלו.

משך לימודים

לימודי טעימת יינות כוללים, בדרך כלל, בין 4 ל-8 מפגשים (בסביבות ה-15-20 שעות לימוד), אולם קיימים גם קורסים קצרים במיוחד, הכוללים מפגש אחד, וקורסים מקיפים ומעמיקים במיוחד, הכוללים יותר מעשרה מפגשים.

כדאי לדעת כי הקורסים בתחום נערכים, בדרך כלל, בשעות אחר הצהריים והערב, ולעיתים קרובות ניתן לתאם מערכת שעות אישית ללימודים.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס טעימת יינות כוללים, בד"כ, את התכנים הבאים: היסטוריה של היין, תהליכי הייצור, אמנות הטעימה המקצועית, עקרונות הטעימה העיוורת, זני ענבים, אחסון יין, התאמת סוג היין לארוחה, יין ובריאות, הזמנת יין במסעדה, טופס טעימת היין הבינלאומי הרשמי, מושגים בסיסיים בעולם היין, ועוד מגוון נושאי לימוד.

כמובן שמקומו של החלק המעשי בקורסים בתחום הוא נרחב במיוחד (ומהווה, למעשה, את המהות של הלימודים) והמשתתפים זוכים ליהנות מטעימות של סוגי יין רבים – ישראלים ובינלאומיים – ואף מתנסים בטעימת יינות עיוורת.

סיכום

לסיכום, אם גם אתם נמנים על חובבי היין, וברצונכם להיכנס לעובי הקורה של עולם טעימות היין, לימודים בקורס טעימת יין מיועדים עבורכם!

לימודים אלו יפתחו את חושי הטעם והריח שלכם ויקנו לכם את מיטב הידע והכלים בתחום, כך שתוכלו לשפוט את איכותם של יינות כמו מקצוענים אמתיים. קורסים אלו הם, כמובן, חווייתיים במיוחד, וכל חובב של "החיים הטובים" ייהנה מלימודים איכותיים וייחודיים אלו.

אז הירשמו לקורס טעימות יין, ותתחילו להכין את החיך למגוון טעמים.
איפה אפשר ללמוד קורס טעימת יין?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס טעימת יין
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?