לימודי מלונאות

ללמוד, לנהל וליהנות

לימודי מלונאות
תיירות ומלונאות הם ענף מרכזי בכלכלת ישראל, ורבים מבקשים להשתלב בעבודה בתחומים מרתקים אלו. בישראל, בהיותה ארץ קטנה אך מלאה באטרקציות, נופים, מקומות קדושים ותרבויות, ענף המלונאות פורח במיוחד, ומידי שנה נפתחים מלונות ובתי הארחה חדשים, המנסים לענות על הדרישה הגוברת של תיירות הפנים והחוץ ולהציע חוויות חדשות ושונות לתיירים המתאכסנים בהם.

תפקידי הניהול בענף המלונאות הם רבים ומגוונים – החל מניהול הבר, דרך ניהול אגף החדרים ועד לניהול המלון עצמו, כך שאופקי ההתקדמות של העובדים בתחום הם רבים. כמו כן, עבודתם של המלונאים היא מרתקת במיוחד, שכן הם באים במגע עם קהלים רבים ומגוונים, ועל כן המנהל האיכותי בתחום המלונאות והתיירות חייב להיות מצויד לא רק בשלל כישורי ניהול, אלא גם ביחסי אנוש מעולים, סקרנות ופתיחות. בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס מלונאות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

אם גם אתם חולמים לנהל מלון, להיות אחראים על פעילויות התרבות והבידור בו, או לנהל את אגף ההסעדה הייחודי בבית אירוח כפרי, ודאי תשמחו לשמוע כי יש לימודים המיועדים בדיוק עבורכם!

כיום ניתן להשתלב במגוון מסלולי לימוד המכשירים אנשי ניהול לדרגים ולאגפים השונים בתחומי התיירות והמלונאות.

אם טרם עשיתם צעדיכם הראשונים בתחום, תוכלו להירשם ללימודי תואר ראשון מקיפים ומעמיקים, אך אם כבר צברתם היכרות מסוימת עם תחומי המלונאות והתיירות, או אם כבר השלמתם תואר ראשון כלשהו וצברתם כישורי ניהול – תוכלו להירשם לקורסים הייחודיים, אשר נמשכים, בדרך כלל, שנה בלבד, ואשר יקנו לכם את כל הכלים והידע שתזדקקו לו כדי להשתלב בשלל העבודות בתחום.

אז הצטרפו גם אתם לדור העתיד של אנשי התיירות והמלונאות בישראל – ובואו ללמוד בקורס תיירות ומלונאות.

קהל יעד

הלימודים בקורס תיירות ומלונאות מיועדים, בראש ובראשונה, לעובדים בתחום המעוניינים להתמקצע בו, להרחיב ידיעתם, לרכוש שלל כלים ולהתעדכן בחידושים האחרונים בתחום. כן מיועדים הלימודים למי שמעוניין להשתלב בשלל העבודות המרתקות בתחום המלונאות.

אם אתם מתעניינים בקורס ניהול מלונאות, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים מתחומי התיירות – קורס פקידות קבלה, קורס סוכני נסיעות, קורס תיירות אקולוגית ועוד.
 

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לקורס מלונאות משתנים בהתאם לאופי ומהות הקורס. בעוד לימודי מבוא למלונאות אינם מציבים, בדרך כלל, כל תנאי קבלה, לימודים מתקדמים ומקיפים יותר, המסמיכים את בוגריהם לתפקידי ניהול בתחום, מציבים מגוון תנאי קבלה – תואר ראשון (עם עדיפות לתארים רלוונטיים – מנהל עסקים, תיירות וכד'), ריאיון קבלה, ידיעת שפות זרות ניסיון וידע בסיסי בתחומי התיירות והמלונאות וכיו"ב.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מלונאות ותיירות משתנה בהתאם לעומק, ההיקף וההכשרה הניתנת בקורס. בדרך כלל לימודי ניהול מלונאות הם מקיפים ומעמיקים במיוחד, ונמשכים בין שנה לשנה וחצי. (בין 400 ל-600 שעות אקדמיות, לא כולל שעות המוקדשות לסטאז').

כמו כן, ניתן ללמוד לתואר ראשון בתיירות ומלונאות הנמשך, בדרך כלל, שלוש שנים.

אם אתם מתעניינים בלימודי תיירות ומלונאות ודאי תשמחו לשמוע כי חלק ניכר מהמכללות מציעות מסלולי לימוד בשעות אחה"צ והערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים יכולים להשתלב בנוחות וקלות בלימודים.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס מלונאות הם מקיפים, ומשלבים, בדרך כלל, בין לימודים עיוניים מעמיקים לבין שלל התנסויות מעשיות חווייתיות, לרבות סיורים מקצועיים וביצוע סטאז' (התמחות – התנסות בעבודה בבית מלון).

לעיתים קרובות כוללים הלימודים בקורס ניהול מלונאות ותיירות את הנושאים הבאים: מבוא למלונאות ותיירות, ניהול מזון ומשקאות, תברואת המזון, אירועים וכנסים, תפעול מחלקות המלון, שיווק ומכירות, היבטים משפטיים, תמחיר, ניהול משאבי אנוש, מנהיגות וקבלת החלטות, מערכות מידע למלונאות ותיירות, עיצוב תדמיתי, ועוד מגוון של נושאים מרתקים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מעוניינים להשתלב בשלל העבודות בענף המלונאות המרתק, הצעד הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא להירשם ללימודי מלונאות. לימודים אלו יכשירו אתכם במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת לנהל אגפים שונים במלונות ובתי הארחה, כך שמיד בסיום הלימודים תוכלו להשתלב בקלות ומהירות יחסיים בעבודה.
איפה אפשר ללמוד לימודי מלונאות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
לימודי מלונאות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?