קורס פסיכומטרי ברוסית

כל הפרטים על הלימודים

קורס פסיכומטרי ברוסית
אם התחלתם לחשוב על לימודי תואר ראשון, ודאי כבר הבנתם שעל מנת להעלות את סיכויי הקבלה שלכם לחוגים המבוקשים במכללות המובילות – יהיה עליכם להיות בעלי ציון פסיכומטרי גבוה. אולם, איך מוציאים ציון גבוה בפסיכומטרי אם אינכם מבינים היטב עברית? פשוט ניגשים למבחן בשפה בה אתם שולטים: ואם רוסית היא שפת אימכם – תוכלו לא רק ליהנות ממבחן פסיכומטרי בשפה הרוסית – אלא גם מקורסים ייחודיים שיכינו אתכם למבחן, המתקיימים, אף הם, ברוסית.

קורס הכנה לפסיכומטרי ברוסית, בדומה לקורסי הכנה למבחנים ככלל וקורס הכנה לפסיכומטרי בפרט, יקנה לכם בזמן קצר (בדרך כלל לא יותר מחמישה חודשים) את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים להצלחה במבחן חשוב זה. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי בשפה הרוסית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

חלק גדול מהאוניברסיטאות והמכללות בישראל לא מקבלות אל שורותיהן מועמדים אשר אין ברשותם ציון פסיכומטרי תקף (ולחוגים המבוקשים אין די בציון תקף - אלא נדרש ציון גבוה). במטרה להקל על מי ששפת אימו אינה עברית – מציע המרכז לבחינות והערכה גרסאות של המבחן הפסיכומטרי בשפות שונות הנפוצות בארץ – ערבית, צרפתית, אנגלית (משולב), ספרדית וכמובן – רוסית.

אז אם גם אתם דוברי רוסית וברצונכם למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם בפסיכומטרי – כדאי מאד להירשם לקורס הכנה לפסיכומטרי ברוסית, אשר בוגריו נהנים מציונים גבוהים יותר במבחן, יחסית למי שניגש לפסיכומטרי ללא הכנה זו. 

שימו לב - אם תגשו לפסיכומטרי בשפה הרוסית - וגם לא השלמתם בגרות בלשון והבעה עברית - יהיה עליכם לגשת גם למבחן יע"ל, על מנת שתוכלו להתקבל ללימודים אקדמיים בישראל. 

קהל יעד

הלימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי בשפה הרוסית מיועדים, כמובן, לעולים חדשים וותיקים ממדינות חבר העמים לשעבר, המעוניינים להשלים את הבחינה הפסיכומטרית בשפת אימם – ולהוציא בה ציון גבוה, אשר יאפשר להם להתקבל ללימודים אקדמיים גבוהים.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכנה לפסיכומטרי ברוסית, אולי תגלו עניין גם בקורס השלמת בגרויות או קורס יע"ל.

תנאי קבלה

אמנם בדרך כלל אין תנאי קבלה ללימודי הכנה לפסיכומטרי בשפה הרוסית, אך כיוון שחלק המרכזי מהמבחן בודק את שליטתכם באנגלית, נדרשת שליטה בסיסית בשפה זו, על מנת להוציא את המיטב מהלימודים. אם אינכם יודעים אנגלית כלל וכלל – אולי כדאי לכם להירשם, קודם כל, לקורס אנגלית.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי ברוסית נע, בדרך כלל, בין שלושה חודשים לחצי שנה.

בדרך כלל תחילת הקורס מתנהלת במתכונת רגועה למדי – הכוללת מפגש אחד או שניים בשבוע, אולם כשבועיים-שלושה לפני תום הקורס, ובהתקרב מועד הבחינה, הופכת מתכונת הלימודים לאינטנסיבית יותר – וכוללת כשלושה-ארבעה מפגשי לימוד שבועיים, המוקדשים ברובם לסימולציות – השלמת מבחנים לדוגמא ומבחנים משנים קודמות.

אם אתם רוצים להירשם ללימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בקלות יחסית, בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס פסיכומטרי ברוסית דומה למדי לתכנית הלימודים בקורס פסיכומטרי "רגיל" (בעברית), והיא דואגת להכשיר את בוגריה במיטב הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להצלחה בבחינה חשובה זו.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים בקורס פסיכומטרי בשפה הרוסית: התמודדות עם לחץ זמן, היכרות עם מבנה הבחינה, ניחוש מושכל בשאלות מרובות ברירה, ולימודים מקיפים ומעמיקים על שלושת תחומי הבחינה:

חשיבה כמותית: פתרון בעיות מילוליות , פתרון תרגילים וניתוח גרפים. השאלות בוחנות ידע באלגברה, גיאומטריה, בעיות אחוזים, תנועה והספק.

אנגלית: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. השאלות בוחנות אוצר מילים והבנת טקסט.

חשיבה מילולית: שאלות אוצר מילים, אנלוגיות, החלפת אותיות (פ.ט.ל), השלמת מפשטים, הגיון והבנת הנקרא. חלק זה בוחן אוצר מילים ברוסית ואינו כולל מילים או ביטויי בעברית.

לצד הלימודים העיוניים נהנים התלמידים גם מתרגול רב, הכולל, בין היתר, התנסות בפתירת מבחנים לדוגמא ומבחנים משנים קודמות.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פסיכומטרי ברוסית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?