קורס פסיכומטרי בערבית

להצליח בפסיכומטרי ולהתקבל לאקדמיה

קורס פסיכומטרי בערבית
אם אתם מעוניינים להירשם ללימודי תואר ראשון בישראל, ועל אחת כמה וכמה אם ברצונכם להירשם לחוגים המבוקשים במכללות המובילות – יהיה עליכם להיות בעלי ציון פסיכומטרי גבוה, על מנת שתוכלו להתקבל ללימודים. על מנת להוציא בפסיכומטרי ציון גבוה במיוחד – כדאי לכם להתכונן היטב למבחן – ואף להירשם לקורס הכנה, אשר בוגריו נהנים מציונים גבוהים בפסיכומטרי, יחסית למי שניגש לבחינה ללא השתתפות בקורס הכנה.

כיוון שהפסיכומטרי מבקש לצמצם הטיות של פערים תרבותיים וסביבתיים, ניתן לגשת למבחן גם בשפות שאינן עברית – ובני המגזר הערבי יכולים להשלים את המבחן בשפתם, ובעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב אודות קורסי ההכנה לפסיכומטרי בשפה הערבית, אשר יכולים לתרום רבות להצלחתכם במבחן חשוב ומכריע זה. בואו לקרוא עוד על לימודי פסיכומטרי בערבית.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

המבחן הפסיכומטרי הוא אחד מדרישות הקבלה הנפוצות ביותר – ובמכללות ואוניברסיטאות רבות לא תוכלו להתקבל ללימודים ללא ציון פסיכומטרי תקף. במטרה להקל על המגזר הערבי לצלוח מבחן זה – ניתן להשלימו גם בשפה הערבית.

שימו לב- אם תיגשו למבחן הפסיכומטרי בשפה הערבית, וגם אין לכם בגרות בלשון והבעה עברית – יהיה עליכם לגשת גם למבחן יע"ל (מבחן רמות בעברית) על מנת להתקבל למרבית החוגים במרבית המכללות ומוסדות הלימוד.

קהל יעד

הלימודים בקורס פסיכומטרי בשפה הערבית מיועדים, כמובן, לבני המגזר הערבי המעוניינים להוציא ציון גבוה בפסיכומטרי – ובכל להקל על עצמם להתקבל לחוגים המבוקשים ביותר, באוניברסיטאות ובמכללות המובילות בישראל.

אם אתם מתעניינים בלימודי פסיכומטרי בערבית, אולי תגלו עניין גם בקורס השלמת בגרויות וקורס יע"ל (מבחן רמות בעברית).

תנאי קבלה

אמנם אין תנאי קבלה ללימודים בקורס הכנה למבחן הפסיכומטרי בערבית – וכל מי שמעוניין מוזמן לבוא ולהירשם ללימודים, אך כיוון שחלק מהמבחן (ועל כן גם חלק מקורס ההכנה) עוסק בשפה האנגלית – מומלץ כי תירשמו לקורס (ולפסיכומטרי עצמו) רק אם אתם בעלי שליטה בסיסית בשפה האנגלית.

אם אתם חושבים כי עליכם לשפר את רמת האנגלית – בואו לקרוא על הלימודים בקורס אנגלית.

משך לימודים

הלימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי בערבית נמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לחצי שנה, בהתאם לעומק והיקף הלימודים, שכן ישנם קורסי הכנה בסיסיים – ולצידם קורסי הכנה מקיפים במיוחד, כך שכל אחד יכול למצוא את הקורס המתאים לרמתו וצרכיו.

ניתן למצוא גם קורסי הכנה במתכונת אישית (אחד על אחד) וקורסים און ליין – בהם משך הלימודים נקבע בהתאם לקצב התקדמותו של התלמיד ואף מערכת השעות בקורס נקבעת בהתאם לצרכיו ורצונותיו.

מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים לימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר – במטרה להקל על אנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) להשתלב אף הם בנוחות בלימודים אלו, היכולים לתרום תרומה משמעותית להצלחתכם בבחינה מכריעה זו.

מתכונת הלימודים

הלימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי בערבית מתחילים, בדרך כלל, במתכונת "רגועה" למדי, הכולל מפגש לימודים אחד (או שניים) בשבוע, אולם ככל שהולך וקרב מועד המבחן – הלימודים הופכים אינטנסיביים יותר – וכוללים כשלושה (ולעיתים אף ארבעה) מפגשים בשבוע – המוקדשים ברובם לפתרון מבחנים משנים קודמות.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס פסיכומטרי בערבית יקנו לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים להצלחה בבחינה חשובה זו. במהלך הקורס נהנים התלמידים לא רק מהרצאות של מדריכי פסיכומטרי מובילים, אלא גם משלל תרגולים – לרבות השלמה של בחינות לדוגמא, כך שברגע האמת (המבחן) התלמידים יודעים בדיוק למה לצפות – הם אוחזים במיטב הידע הדרוש להצלחה ואף מתורגלים היטב במילוי הבחינה.

לימודי הכנה לפסיכומטרי בערבית כוללים את התכנים והנושאים הבאים: -חשיבה כמותית: פתרון בעיות מילוליות, פתרון תרגילים וניתוח גרפים. השאלות בוחנות ידע באלגברה, גיאומטריה, בעיות אחוזים, תנועה והספק. אנגלית: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. השאלות בוחנות אוצר מילים והבנת טקסט. חשיבה מילולית: שאלות אוצר מילים, אנלוגיות, החלפת אותיות (פ.ט.ל), השלמת מפשטים, הגיון והבנת הנקרא. חלק זה בוחן אוצר מילים בערבית ואינו כולל מילים או ביטויי בעברית.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס פסיכומטרי בערבית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?