קורס יע"ל

הכנה למבחן השליטה בעברית

קורס יע"ל
אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים גבוהים בישראל, אך אין ברשותכם תעודת בגרות ישראלית, ואף את מבחן הפסיכומטרי השלמתם בשפה אחרת (רוסית, צרפתית, אנגלית או ערבית) – יהיה עליכם לגשת למבחן יע"ל (ולעמוד בו בהצלחה) טרם תוכלו להתקבל ללימודים אקדמיים. מבחן יע"ל בודק את רמתכם בעברית – וכיוון שרוב מכריע של הלימודים באוניברסיטאות והמכללות מתנהל בעברית – יש חשיבות רבה לידיעת השפה על בוריה, על מנת שתוכלו להצליח בלימודים.

בדומה לקורסי הכנה למבחנים אחרים – גם קורס הכנה למבחן יע"ל הוא ממוקד וקצר יחסית, ובוגריו נהנים מאחוזי הצלחה גבוהים בבחינה, יחסית למי שניגש למבחן ללא לימודים בקורס. אז בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים שיפתחו בפניכם את שערי האקדמיה הישראלית – בואו לקרוא על הלימודים בקורס יע"ל.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

בחינת יע"ל נועדה לבדוק את רמת העברית של הנבחנים – ולוודא את התאמתם ללימודים אקדמיים בישראל. על כן, כל מי שמעוניין להירשם לתואר ראשון, תואר שני או לימודי תעודת הוראה באחת האוניברסיטאות או המכללות בארץ, ואשר לא ניגש למבחן פסיכומטרי בעברית (ואין לו תעודת בגרות ישראלית) נדרש לעמוד במבחן זה.

בכדי למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם בבחינה - מומלץ להירשם לקורס הכנה לבחינת יע"ל, עליו תוכלו לקרוא להלן, או ללמוד למבחן בכוחות עצמכם, בהתבסס על ספר הכנה למבחן יע"ל, המוצע לכם על ידי מכונים מובילים בתחום. 
 

קהל יעד

הלימודים בקורס הכנה למבחן יע"ל מיועדים למי שמעוניין להשתלב בלימודי תואר ראשון, תואר שני או לימודי תעודת הוראה בישראל, ואין לו תעודת בגרות ישראלית / הוא לא נבחן בפסיכומטרי בשפה העברית. הלימודים מתאימים במיוחד, אם כן, לעולים חדשים, סטודנטים זרים ובני המגזר הערבי.

כמובן שניתן לגשת לבחינת יע"ל גם ללא לימודים בקורס ההכנה – אך ללא לימודים אלו סיכויי ההצלחה שלכם יהיו נמוכים יותר.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכנה לבחינת יע"ל אולי תגלו עניין גם בלימודים בקורס עברית, או בקורס הכנה לפסיכומטרי בשפות זרות – ערבית, רוסית, צרפתית ועוד.

תנאי קבלה

ברוב המכללות ומוסדות הלימוד – אין כלל תנאי קבלה ללימודי הכנה למבחן יע"ל, וכל המעוניין להצטרף לקורס – מוזמן. יחד עם זאת, בחלק מהמכללות מקיימים עם תחילת הלימודים מבחני מיון בעברית, על מנת לשבץ את התלמידים לקבוצות בעלות רמה אחידה.

אם אתם מרגישים כי עליכם לשפר את רמת העברית שלכם – אתם יכולים לפנות גם ללימודים בקורס עברית.

משך לימודים

הלימודים בקורס יע"ל אינם ארוכים כלל וכלל – ובדרך כלל כוללים הלימודים בקורס בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות בלבד והם נמשכים חודשים אחדים – לרוב בין חודשיים לחצי שנה, בהתאם למתכונת הלימודים: מספר מפגשי הלימוד השבועיים (או הדו-שבועיים) ואורכו של כל מפגש לימודים.

מתכונת הלימודים

הלימודים בקורס יעל מתחילים, בדרך כלל, במתכונת "רגועה" למדי – הכוללת מפגש אחד או שניים מידי שבוע (או שבועיים), אולם ככל שמתקרב מועד המבחן עצמו – הופכים הלימודים לאינטנסיביים יותר – ומידי שבוע מתקיימים מספר מפגשי לימוד (בדרך כלל שניים לכל הפחות – ולעיתים אף שלושה או ארבעה) המוקדשים בעיקר לסימולציות – פתרון של מבחנים לדוגמא.

כמו כן, במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב אף הם בלימודים - מכללות רבות מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב או בימי שישי בבוקר, כך שאתם יכולים להירשם ללימודים במנוחות, מבלי לפגוע בסדר יומכם הרגיל. 

נושאי לימודים

הלימודים בקורס יע"ל דואגים להכשיר את בוגריהם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להצלחה במבחן זה, והתלמידים בקורס נהנים לא רק מהרצאות עיוניות, אלא גם מתרגולים רבים – לרבות השלמת מבחנים משנים קודמות ומבחנים לדוגמא, כך שכשהם מגיעים לבחינה הם מכירים את המבנה שלה ויודעים בדיוק מה מצפה להם – ועל כן הם מגיעים לבחינה רגועים יחסית.

לימודי הכנה למבחן יע"ל כוללים את הנושאים והתכנים הבאים: הרחבת אוצר המילים בעברית, דקדוק ותחביר, התמודדות עם לחץ זמן וטקטיקות לניצול זמן אופטימלי, טכניקות לקריאה מהירה, סגנונות כתיבה, כלים לניחוש מושכל בשאלות מרובות ברירה (שאלות אמריקאיות) ועוד שלל נושאי לימוד, מלווים בתרגולים שוטפים, הדואגים להקנות לבוגרים את מיטב הידע והכלים להצלחה.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס יע"ל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?