פסיכומטרי משולב אנגלית

כל המידע על הקורס

פסיכומטרי משולב אנגלית
אם הגעתם לרגע בו אתם מתחילים לחשוב על לימודי תואר ראשון – וודאי כבר הבנתם כי כדי למקסם את סיכוייכם להתקבל בדיוק לחוג שאתם רוצים במכללה/ אוניברסיטה בה אתם חושקים – רצוי מאד כי יהיה לכם ציון גבוה בפסיכומטרי. אם אתם חוששים כי תתקשו להצליח בבחינה כיוון שרמת העברית שלכם אינה גבוהה דייה – הסירו דאגה מליבכם: המרכז הארצי לבחינות והערכה מציע פסיכומטרי המיועד עבורכם – פסיכומטרי משולב-אנגלית.

פסיכומטרי משולב אנגלית (הכולל את כל חלקי הבחינה באנגלית ועברית, ומילים מסוימות המתורגמות לשלל שפות נוספות) מיועד הן לדוברי אנגלית והן לדוברי שפות אחרות (גרמנית, הולנדית, פורטוגזית ועוד). כדי להצליח בבחינה בנוסח המשולב – כדאי לכם להירשם לקורס הכנה לפסיכומטרי באנגלית (משולב), אשר בדומה לקורסי הכנה למבחנים אחרים, יקנה לכם בזמן קצר את כל הידע והכלים הדרושים להצלחה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הבחינה הפסיכומטרית, המהווה תנאי קבלה נפוץ במיוחד לחוגים רבים במכללות ובאוניברסיטאות המובילות בישראל, מוצעת במגוון שפות, במטרה להקל על מי שאינם דוברי עברית מבטן ולידה. מעבר לעברית, ניתן להיבחן בפסיכומטרי גם בערבית, צרפתית, ספרדית ורוסית, או בנוסח המשולב – אנגלית.

הבחינה הפסיכומטרית בנוסח משולב – אנגלית כוללת, למעשה, את כל חלקי הבחינה בעברית ואנגלית, כשחלק מהמילים בבחינה מתורגמות לשפות נוספות - רוסית, גרמנית, איטלקית, הונגרית, אמהרית, פורטוגלית והולנדית, ועל כן היא מתאימה לעולים חדשים וותיקים, כמו גם לסטודנטים זרים, ממדינות שונות.

שימו לב – אם תיגשו לפסיכומטרי בנוסח משולב- אנגלית, ואין לכם בגרות בלשון והבעה עברית – תדרשו לעבור גם את מבחן יע"ל (מבחן רמות בעברית) כדי שתוכלו להתקבל ללימודים אקדמיים בישראל.

קהל יעד

הלימודים בקורס פסיכומטרי באנגלית (משולב) מיועדים לכל מי שרוצה להוציא ציון גבוה בפסיכומטרי – ואשר שפת אימו היא אנגלית – או כל שפה אחרת שאין מבחן פסיכומטרי מיוחד לדובריה.

הלימודים מתאימים במיוחד לדוברי גרמנית, איטלקית, הונגרית, אמהרית, פורטוגלית והולנדית, שכן חלק מהמילים בבחינה מתורגמות לשפות אלו.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכנה לפסיכומטרי משולב-אנגלית, אולי תגלו עניין גם בקורס SAT, קורס השלמת בגרויות, קורס יעל, לימודים במכינות וכיו"ב.
 

משך לימודים

הלימודים בקורס הכנה לפסיכומטרי משולב – אנגלית נמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לחמישה חודשים.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים עובדים (או אנשים עסוקים אחרים) יכולים להשתלב בלימודים בקלות, בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים להם ביותר.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס פסיכומטרי משולב- אנגלית דואגת להכין את בוגריה להצלחה במבחן חשוב זה – והתלמידים נהנים הן מהרצאות עיוניות ותיאורטיות, המועברות על ידי מורים ומדריכים מובילים בתחום, והן משלל תרגולים מעשיים – לרבות השלמת בחינות משנים קודמות ובחינות לדוגמא, כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ועילא, והם מגיעים לבחינה כשהם אוחזים במיטב הידע, המיומנויות והכלים הדרושים להצלחה בה.

לימודי הכנה לפסיכומטרי משולב- אנגלית כוללים את התכנים הבאים:

חשיבה כמותית: פתרון בעיות מילוליות, פתרון תרגילים וניתוח גרפים. השאלות בוחנות ידע באלגברה, גיאומטריה, בעיות אחוזים, תנועה והספק וכו'. פרק זה יופיע בעברית ובאנגלית. חלק מן המילים אשר יכולות להוות מכשול לאלו שאינם דוברים עברית ואנגלית כשפת אם יתורגמו לאמהרית, איטלקית, גרמנית, רומנית, פורטוגזית, הולנדית, רוסית והונגרית.

אנגלית: השלמת משפטים, ניסוח מחדש והבנת הנקרא. השאלות בוחנות אוצר מילים והבנת טקסט.

חשיבה מילולית: שאלות אוצר מילים, אנלוגיות, החלפת אותיות, השלמת מפשטים, הגיון והבנת הנקרא. פרק זה יופיע בעברית ובאנגלית. חלק מן המילים אשר יכולות להוות מכשול לאלו שאינם דוברים עברית אנגלית כשפת אם יתורגמו לאמהרית, איטלקית, גרמנית, רומנית, הונגרית, וגם את מטלת הכתיבה תוכלו לכתוב בכל אחת מהשפות הבאות: עברית, אנגלית, רוסית, גרמנית, איטלקית, הונגרית, אמהרית, פורטוגלית והולנדית.

כן כוללים הלימודים תכנים כלליים, דוגמת התמודדות עם לחץ זמן, ניחוש מושכל בשאלות רב ברירה וטיפים נוספים שיעזרו לכם להתכונן היטב ולעבור את הבחינה בשלום ובהצלחה.
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
פסיכומטרי משולב אנגלית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?