מכינות

שער הכניסה ללימודים גבוהים

מכינות
אם החלטתם כי הגיע הזמן להירשם ללימודי תואר ראשון או לימודי תעודה מבוקשים (כלימודי עיצוב אופנה או לימודי הנדסאים, לדוגמא), אך אתם חוששים כי לא תעמדו בתנאי הקבלה, או כי אינכם בשלים עדיין לחזור לחבוש את ספסל הלימודים – הלימודים במכינה מיועדים עבורכם. המכינה תדאג להכין אתכם ללימודים גבוהים – ולהקנות לכם את כל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים על מנת להתקבל ללימודים – ועל מנת לסיימם בהצלחה.

קיימים סוגי מכינות רבים, כך שכל אחד ואחת יכולים למצוא את המסלול המתאים להם ביותר – בין אם ברצונם לבנות תיק עבודות כדי להתקבל ללימודי עיצוב ובין אם ברצונם להשלים בגרויות על מנת להתקבל ללימודי משפטים – או כל תחום לימודים אחר בו חשקה נפשם. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים במכינות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

המכינות – כשמן כן הן – נועדו להכין את בוגריהן ללימודים אקדמיים (או לימודי תעודה יוקרתיים). קיימים סוגי מכינות רבים – כך שכל אחד יכול למצוא את המכינה המתאימה עבורו- מכינה קדם אקדמית או מכינה טכנולוגית (קדם הנדסאים), מכינות לעיצוב ואדריכלות או מכינות בהם מכינים תיק עבודות לצורך קבלה ללימודים גבוהים באומנות ועוד.

אז אם אתם לא עומדים בתנאי הסף של הלימודים, מעוניינים לשפר משמעותית את נקודת הפתיחה שלכם או מעוניינים בנחיתה רכה יחסית באקדמיה –הלימודים במכינות מיועדים עבורכם.שימו לב – בעוד חלק  מהמכינות מאפשרות לכם להירשם ללימודים רק במוסד הלימודים בו למדתם את המכינה (כמרבית המכללות לבני 30+ לדוגמא), מכינה אחרות מאפשרות לכם להתקבל ללימודים גבוהים בכל מכללה ואוניברסיטה מוכרת בארץ.

קהל יעד

הלימודים במכינה מיועדים עבור מי שמעוניין להעלות את סיכוייו להתקבל ללימודי תואר ראשון או ללימודי תעודה מבוקשים. הלימודים מתאימים במיוחד עבור מי שחסר ציון פסיכומטרי או בגרות מלאה, כמו גם למעוניינים להתקבל ללימודים בחוגים מבוקשים ויוקרתיים במיוחד – כמקצועות העיצוב והאמנות, מקצועות ההנדסה או לימודי רפואה, לדוגמא.
חלק מהמכינות פונות לקהלי יעד ספציפיים – כגון מכינה לעולים חדשים, מכינה לבני 30 ומעלה, מכינה לבעלי לקויות למידה וכו'.

אם אתם מתעניינים בלימודים במכינה, אולי תגלו עניין גם בקורס השלמת בגרויות, קורס הכנה למבחן יע"ל, קורס SAT, קורס פסיכומטרי וקורסי הכנה למבחנים נוספים.
תנאי קבלה
 

מגוון מסלולים

כאמור, עולם המכינות הוא נרחב – ולצד המכינות הכלליות "הרגילות", הידועות כמכינות קדם אקדמיות, קיימות גם מכינות ייחודיות הפונות לקהלי יעד ספציפיים (כגון מכינה לבני 30 +, מכינה לעולים חדשים, מכינה לבעלי לקויות למידה וכיו"ב) ומכינות ייחודיות לתחומי לימוד מסוימים (מכינה להנדסה, מכינה טכנולוגית, מכינה לאדריכלות, מכינה לעיצוב, מכינה לאומנות ועוד), כך שכל אחד יכול למצוא את מסלול הלימודים המתאים בדיוק לו ולמטרותיו.

משך לימודים

משך הלימודים במכינה תלוי, כמובן, בסוג המכינה: בעוד מכינות להנדסה, לדוגמא, נמשכות, בדרך כלל, בין חצי שנה לשנה, מכינות לעיצוב ואמנות יכולות להימשך חודשים ספורים בלבד (אם כי, לעיתים, גם הן נמשכות כשנה).

כמו כן נקבע משך הלימודים במכינה בהתאם לכמות החומר שעל התלמיד להשלים – כך שמי שנרשם למכינת השלמת בגרויות וחסרות לו רק בגרויות אחדות יסיים את לימודי הרבה יותר מחברו שנרשם לאותה המכינה – אך עליו להשלים בגרויות רבות יותר.

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים במכינה, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בקלות, בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לכם ביותר.
 

נושאי לימודים

הלימודים במכינה דואגים להכין אתכם ללימודים הצפויים לכם בסיומה, ועל כן הם משלבים בין הרצאות עיוניות ותיאורטיות מרתקות לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות – כך שבסיום הלימודים סיכויי הבוגרים להתקבל (ולהצליח) למסלול הלימודים בו הם חושקים גבוהים הרבה יותר.  

כמובן כי נושאי ותכני הלימוד המדויקים משתנים בהתאם לסוג המכינה ומטרותיה – כך שבעוד מכינות לעיצוב ואמנות כוללים נושאי לימוד כגון פיתוח חשיבה יצירתית ומבוא לעיצוב, ושלל התנסויות מעשיות – כסדנאות יצירה וכיתות אומן, מכינות ללימודי הנדסה הן שונות לחלוטין – ומתמקדות בנושאים דוגמת מתמטיקה, פיסיקה וכד', ומכינות להשלמת בגרויות, לדוגמא, מתמקדות בעיקר בהכנת בוגריהן למבחני הבגרות.

תעודה

בוגרי מכינה, העומדים בהצלחה בכל דרישות הלימודים, זכאים לתעודת גמר, המעידה על סיום מוצלח של המכינה, מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד מכינות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכינות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?