מכינה 30+

מכינה לבני 30 ומעלה

מכינה 30+
אם חציתם כבר את גיל 30 – או אם בקרוב תחגגו את החלפת הקידומת – והגעתם למסקנה כי הגיע הזמן כי תיהנו גם אתם מרכישת השכלה אקדמית, אך אינכם ברצונכם להתחיל להשלים בגרויות או לצלוח את מבחן הפסיכומטרי – אתם יכולים להצטרף ללימודים במכינת 30+: מכינה ייחודית לבני גילכם, אשר סיומה בהצלחה יפתח לכם אפשרות להתקבל ללימודי תואר ראשון בשלל תחומים בקלות.

מכינת 30+ תדאג להכשירכם, תוך מספר חודשים, בכל הידע, הכלים והכישורים הדרושים להצלחה אקדמית, כך שמיד עם סיומה תוכלו להירשם לתואר ראשון. אולם, חשוב לדעת כי לאחר מכינת 30+ תוכלו, בד"כ, להמשיך בלימודיכם רק במכללה או מוסד הלימודים בו למדתם את המכינה. בואו לקרוא עוד על הלימודים במכינה לבני 30+.  
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

הלימודים במכינת 30+ מיועדים, כמובן, לבני 30 ומעלה (או למי שאמור לחגוג את יום הולדתו ה-30 במהלך המכינה), החסרים תעודת בגרות מלאה ומעוניינים להשתלב בלימודים אקדמיים. כיוון שבמרבית המכללות ומוסדות הלימוד, ובמרבית תחומי הלימוד, בני 30 + פטורים מהצגת ציון פסיכומטרי, הלימודים במכינה ייחודית זו יכולים לפתוח לכם את השער ללימודי התואר הראשון הנחשקים.

אם אתם מתעניינים בלימודי מכינה לבני 30 +, אולי תגלו עניין גם בלימודים במכינה קדם אקדמית, מכינה לעיצוב ואמנות, לימודי השלמת בגרויות ולימודי הכנה למבחן הפסיכומטרי.

תנאי קבלה

על מנת להתקבל ללימודים במכינת 30+ יהיה עליכם להיות בני 30 ומעלה (או לחגוג את יומולדת 30 במהלך המכינה). חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד אף דורשים כי הנרשמים למכינה יהיו בוגרי 12 שנות לימוד – אולם אין דרישה כי הנרשמים יהיו בעלי תעודת בגרות מלאה.

משך לימודים

משך הלימודים במכינה לבני 30+ תלוי בכמות החומר שעליכם להשלים, כמו גם בהחלטת המכללה או מוסד הלימודים שמעביר את המכינה. בדרך כלל נמשכות מכינות 30+ חודשים אחדים – ולכל היותר – כשנה אקדמית אחת.

כיוון שרבים מבני ה-30 + עובדים במשרה מלאה, מציעות מכללות רבות בתחום אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר, במטרה להקל עליכם להשתלב בלימודים, ללא צורך לפגוע בסדר יומכם הרגיל.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים במכינת 30+ תדאג להכינכם לקראת הלימודים האקדמיים הצפויים לכם בסיומה – והיא תצייד אתכם לא רק בידע רב בשלל נושאים ותחומים, אלא גם בכלים ומיומנויות ללמידה נכונה ולהצלחה אקדמית – כלים שוודאי כבר שכחתם בעשר השנים (לפחות) שחלפו מסיום לימודיכם.

נושאי הלימוד הספציפיים משתנים בין מכינה למכינה – ולצד מכינות ייעודיות לתחומים מסוימים (כגון מכינה למשפטים, מכינה להנדסה ומכינה למנהל עסקים, לדוגמא) מתקיימות גם מכינות "כלליות". כן משתנים נושאי הלימודים בהתאם למקצועות הבגרות החסרים לכם.

לעיתים קרובות כוללים הלימודים במכינת 30+ את הנושאים והתכנים הבאים: הבעה, מדע וטכנולוגיה, אנגלית בסיסית, אנגלית אקדמית, מתמטיקה, מבוא לסטטיסטיקה, אזרחות, היסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל, אוריינות אקדמית, המשטר במדינת ישראל, חשיבה מדעית, יישומי מחשב ועוד שלל נושאים מרתקים, החשובים להצלחה אקדמית.

תעודה

בוגרי מכינת 30+, אשר יעמוד בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.
 

אפשרויות המשך לימודים

לאחר סיום הלימודים במכינה לבני 30 ומעלה, ובהנחה כי תסיימו את המכינה בהצלחה ובציון גבוה, תוכלו להמשיך ללימודי תואר ראשון  בשלל תחומים. בדרך כלל יהיה עליכם לסיים את המכינה בציון ממוצע של 85-90, על מנת שתוכלו להמשיך ללימודים בתחום בו אתם מעוניינים.

שימו לב: בוגרי מכינת 30+ יכולים, בדרך כלל, להמשיך ללימודים אקדמיים רק במכללה או האוניברסיטה בה הם למדו את המכינה, וזאת בניגוד למרבית המכינות "הרגילות" המאפשרות לכם להמשיך בלימודים בכל מוסד אקדמי מוכר.
איפה אפשר ללמוד מכינה 30+?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכינה 30+
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?