מכינה קדם אקדמית

להתקבל בקלות ללימודים אקדמיים

מכינה קדם אקדמית
אם אתם רוצים להעלות פלאים את סיכוייכם להתקבל ללימודים גבוהים, אם אתם רוצים לזכות בנחיתה רכה באקדמיה או אם אתם מעוניינים בהכנה וטעימה מהחיים הסטודנטיאליים – הלימודים במכינה קדם אקדמאית מיועדים עבורכם. המכינה הקדם אקדמית, כיאה לשמה, המכינה מכינה את בוגריה ללימודים באקדמיה – והיא עוזרת לרבים להשלים בגרויות, להכין תיק עבודות ולרכוש את מיטב הידע והכלים הדרושים לא רק לקבלה ללימודים – אלא גם להצלחה בהם.

אז אם גם אתם אינכם עומדים בתנאי הקבלה למכללה ולחוג בהם חשקה נפשכם – אל חשש! אתם לא חייבים להשלים כל בגרות בנפרד ולגשת לפסיכומטרי אין – ספור פעמים: אתם יכולים פשוט להירשם למכינה קדם אקדמית – ולזכות בהכנה מעולה ללימודים. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים במכינות קדם אקדמיות במכללות המובילות בישראל.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

צעירים (ומבוגרים) רבים, אשר אינם עומדים בתנאי הסף ללימודים אקדמיים, בוחרים להצטרף ללימודים במכינות קדם אקדמיות, המוצעות על ידי מגוון מכללות ומוסדות לימוד שונים בכל רחבי הארץ. במסגרת המכינה הקדם אקדמית ניתן להשלים ולשפר בגרויות, לרכוש כלים ללמידה נכונה, לרכוש ידע בסיסי רלוונטי לתחום בו אתם מעוניינים ללמוד, לקבל כלים להצלחה בתחומים אקדמיים שונים וככלל - להכין את עצמם לקראת לימודי התואר הראשון, ולסדר לכם נחיתה הדרגתית ורכה באקדמיה.  

היצע המכינות הקדם אקדמיות הוא רב – כאשר חלקן כלליות (מכינה להשלמת בגרויות) וחלקן ייעודיות – מכינות את בוגריהן ללימודים בתחומים ספציפיים (מכינה להנדסה, מכינה לאדריכלות, מכינה לעיצוב ואמנות, מכינה למנהל עסקים וכו').

חשוב לזכור כי חלק מהמכינות יאפשרו לכם להתקבל לכל חוג וכל מוסד לימודים (באם תסיימו את הלימודים בהן בהצלחה) ואילו חלק מהמכינות יאפשרו לכם להמשיך בלימודיכם רק בתחומים מסוימים – או רק במוסד הלימודים/ המכללה בה למדתם את המכינה.

קהל יעד

הלימודים במכינה קדם אקדמית פונים לקהלי יעד רבים – למי שאין ברשותם תעודת בגרות מלאה והם מעוניינים להשלימה, על מנת שיוכלו להתקבל ללימודים אקדמיים, לבעלי בגרות מלאה המעוניינים לשפר את ציוניהם, ולמעוניינים להירשם לתארים מבוקשים (משפטים, מנהל עסקים, הנדסה, עיצוב, אמנות וכו') ומעוניינים בלימודים המהווים "טעימה" והכנה לתואר הראשון בתחום.

חלק מהמכינות פונות לקהלי יעד ספציפיים – כגון מכינה לבעלי לקויות למידה, מכינה לעולים חדשים, מכינה לבני +30 וכו'.

אם אתם מתעניינים בלימודי מכינה קדם אקדמית, אולי תגלו עניין גם בקורס פסיכומטרי, קורס השלמת ושיפור בגרויות, קורס SAT וקורסי הכנה למבחנים נוספים.
 

משך לימודים

משך הלימודים במכינה קדם אקדמית תלוי הן בסוג המכינה הספציפי (מכינה להנדסה, מכינה לעיצוב ואמנות, מכינה להשלמת בגרויות וכו') והן במטרותיו ורמתו של התלמיד (מכינה לחסרי תעודת בגרות, מכינה לבעלי תעודת בגרות חלקית וכו'), אך בדרך כלל נמשכים הלימודים במכינה סמסטר אחד או שניים (אם כי יש גם מכינות קצרות וארוכות יותר).

אם אתם מעוניינים להירשם ללימודים במכינה קדם אקדמית, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים לימודי מכינה בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, במטרה לאפשר גם לאנשים עסוקים במיוחד (כמי שעובדים במשרה מלאה, לדוגמא) להשתלב אף הם בקלות ונוחות בלימודים אלו.

נושאי לימודים

הלימודים במכינה קדם אקדמית יקנו לכם ידע רב ושלל מיומנויות וכלים שיעזרו לכם להתקבל בקלות לחוג בו חשקה נפשכם – ולשפר את כישוריכם האקדמיים.

תכני הלימוד המדויקים משתנים בין מכינות שונות, ומכינות ייעודיות (כגון מכינה לעיצוב ואמנות, מכינה טכנולוגית, מכינה למשפטים ומנהל עסקים וכיו"ב) כוללות נושאי לימוד ספציפיים אשר אינם כלולים במכינות הכלליות להשלמת בגרויות.

על אף הבדלים אלו, לעיתים קרובות כוללים הלימודים במכינה קדם אקדמית את התכנים הבאים: אוריינות אקדמית, אנגלית, מתמטיקה, מבוא למדע וטכנולוגיה, יישומי מחשב ועוד.

תעודה

בוגרי מכינה קדם אקדמית, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודה המעידה על סיום לימודיהם במכינה, מטעם מוסד הלימודים/ המכללה בהם השלימו את לימודיהם.
איפה אפשר ללמוד מכינה קדם אקדמית?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכינה קדם אקדמית
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?