קורסים לגמול השתלמות

ללמוד, להתפתח ולהתקדם

קורסים לגמול השתלמות

קורסים המוכרים לגמול השתלמות הינם קורסים מקצועיים והשתלמויות בהיקף של 400 שעות לימוד אשר מעשירים את הידע של העובד מעבר לנדרש למילוי תפקידו. עובד אשר סיים את אחד מהקורסים הנ"ל, ובתנאי שהקורס קשור לתחום הרחב של ביצוע התפקיד אותו הוא ממלא, יקבל גמול מקצועי שנקבע בהסכמים הקיבוציים.

קורס השתלמות מייצר מרחב מתגמל להענקת שכר עבודה גבוה יותר לאלה מכם שנשלחו לקורס (אחד או יותר) במסגרתו מטעם מעסיקיו. אז אם אתם מעסיקים המייעדים עובד מסויים לתפקיד ספציפי והלזה חסר את המיומנויות הנדרשות לתפקיד, אם אתם רוצים לתגמל את עובדיכם ולהרחיב את השכלתם, או שמטרתכם להגדיל את המוטיבציה שלהם ולהעניק להם תמריצים, גמול השתלמות מהווה מסגרת נאותה ומתאימה בדיוק בעבור הצרכים הללו.

הקורסים השונים אשר נקבעים כמוכרים לגמול השתלמות הינם קורסים אשר נתפסים כמועילים ותורמים להשגת המטרות והיעדים של הארגון וכאלו הנגזרים מצרכיהם האמיתיים של העיסוקים והתפקידים השונים של עובדי המדינה. הנכם מוזמנים לבדוק את מגוון הקורסים היכולים להתאים לכם? בעמוד הנוכחי מקובצים מוסדות לימוד המציעים קורסים המוכרים לגמול השתלמות. בחרו במוסד הלימוד המבוקש וצפו במגוון הקורסים המוכרים לגמול השתלמות שהוא מציע.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

גמול השתלמות - רקע כללי

מטרתו העיקרית של ההסכם בנושא גמול ההשתלמות, אשר נחתם לראשונה בשנת 1979 בין נציבות שירות המדינה לבין הסתדרות ההנדסאים והטכנאים, הייתה לתגמל את העובדים בעלי הדירוג הנדסאים וטכנאים, אשר להם הכשרה מקצועית העולה על הנדרש לתפקיד בו משובצים. עם השנים נחתמו הסכמים עם יתר האיגודים המקצועיים המעודדים רכישת השכלה מקיפה והתעדכנות בידע ומיומנויות חדשות בתחום העיסוק של העובד. כיום, קיימים הסדרים בנושא גמול ההשתלמות בכל הדירוגים בסקטור הציבורי, לרבות מערכת הביטחון, הצבא והמשטרה.

קורסים מוכרים לגמול השתלמות - בחירת מסלול לימודים

בעת בחירת מסלול הלימודים המתאים ביותר בכדי לקבל גמול השתלמות, ישנם גורמים רבים אשר כדאי לבדוק. ראשית, יש לבחור בתחום לימודים אשר קשור לתחום התעסוקה של העובד. גורם חשוב לא פחות הוא מידת העניין של העובד, כמו גם אפשרויות הקידום האישי והמקצועי אשר נפתחות לאחר סיום הלימודים. גורמים חשובים נוספים הם שעות הלימוד ומידת הגמישות של מוסד הלימודים, ויש לציין בהקשר זה שרוב הקורסים המוכרים לגמול השתלמות מתקיימים בשעות הערב, על מנת לאפשר גם לאנשים עובדים להשתלב בהם. חשוב לציין כי קורס מנהלים במגוון מסלולים מוצע אף הוא במסגרת קורסים לגמול השתלמות, ומומלץ לנצל הזדמנות זו על מנת להתקדם מבחינה מקצועית

קורסים המוכרים לגמול השתלמות - מגוון תחומים

קורסים המיועדים לגמול השתלמות קיימים במגוון תחומים. הללו, נזכיר, מיועדים לפיתוח העובד שישפיע, בין אם במישרין ובין אם בעקיפין, על תפקודו בעבודה. להלן דוגמאות לקורסי גמול השתלמות: ניהול עסקי ויזמות, שפת גוף, חשיבה יצירתית, ניהול צוות, ניהול זמן, התמודדות עם מצבי לחץ, תוכנות אופיס למיניהן (וורד, אקסל, פאוור פוינט ואאוט לוק), גישור, אימון והנחיית קבוצות.


קורסים המוכרים לגמול השתלמות - גמולי השתלמות למורים

הלימודים לקראת גמולי השתלמות מוצעים בשני מסלולים, בהתאם לבחירת המורה. במסלול גמול השתלמות א, על המשתלם לעבור קורסים והשתלמויות מקצועיים בהיקף של 400 שעות לימוד, וזאת תוך חמש שנים מרגע הגשת הבקשה. במסלול גמול השתלמות ב', על המשתלם לעבור קורסים בהיקף של 400 שעות, ותוך חמש שנים מרגע הגשת הבקשה. חשוב לציין כי במסלול זה אין אפשרות לקבל פטור וזיכוי על חשבון קורסים ששימשו בעבר לטובת קבלת הגמול הראשון.

גמול השתלמות - תנאים מקדימים

על מנת לקבל זכאות לגמול השתלמות, יש לעמוד ראשית בכמה תנאים. התנאי הראשון והמרכזי הוא סיום של השתלמויות מקצועיות בהיקף של 400 שעות לימוד פרונטאליות, כאשר תנאי נוסף הוא לימודים בתחום ספציפי שהוא בעל זיקה לתחום הרחב של התפקיד אותו ממלא העובד. דרישה נוספת היא השלמת הלימודים תוך חמש שנים ממועד הגשת בקשת הגמול לוועדת גמול ההשתלמות, כאשר חשוב לציין כי עובדים בעלי השכלה אקדמית המועסקים במקום עבודה אשר חתום על הסכם קיבוצי זכאים להגיש הבקשה לגמול השתלמות.

גמולי השתלמות בעבור פלחי אוכלוסייה נוספים

קורסי גמול השתלמות קיימים גם בעבור פלחי אוכלוסיה נוספים ובטרם תפנו למוסדות הלימוד, ודאו כי הללו מציעים קורסים המיועדים לכם. להלן:
- קורסי גמול השתלמות לעובדי מדינה
- קורסי גמול השתלמות לעובדי רשויות מקומיות, עובדי משק ופקידים
- קורסי גמול השתלמות לטכנאים והנדסאים
- קורסי גמול השתלמות לאנשי צבא קבע
- קורסי גמול השתלמות לעובדי צה"ל
- קורסי גמול השתלמות לאקדמאים במדעי החברה והרוח

איפה אפשר ללמוד קורסים לגמול השתלמות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורסים לגמול השתלמות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?