הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות

להשתלב בקלות בשוק העבודה

הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות

אחת מן הדרישות מולן ניצבת מדינת רווחה היא שילובם של בעלי מוגבלויות בשוק העבודה. הדבר עשוי לשרת באותה המדיה הן את המעסיקים והן את המועסקים. בעוד שהעבודה עשויה לתרום לביטחונם העצמי ולרווחתם של בעלי המוגבלויות, עשויים מעסיקיהם ליהנות מפירותיהם של עובדים חרוצים, נאמנים ואסירי תודה. לא מכבר שמה לעצמה למטרה ממשלת ישראל לפעול לקידום שילובם של בעלי מוגבלויות בשוק העבודה ולהוציא אותם ממעגל מקבלי הקצבאות, באמצעות הגדלת משכורותיהם מבלי שהדבר ישלול מהם את קצבתם. על הרפורמות שהנהיגה ממשלת ישראל בנושא, יזמה הממשלה, נמנית גם ההחלטה להעניק הכשרה מקצועית המתאימה לבעלי מוגבלויות נפשיות או פיזיות כאחד.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

לימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות - אופן הגשת המועמדות ללימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות:

על מנת להגיש מועמדות ללימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות יש לגשת ללשכת התעסוקה הקרובה ביותר ולהיפגש עם יועץ התעסוקה העובד במקום. בעת הביקור בלשכת התעסוקה, יש להצטייד בטפסי הפנייה. לאחר מכן יש ליצור קשר עם בית הספר בו מתקיים הקורס הרצוי. עם תחילת הלימודים יש להחתים את מוסד הלימודים באופן קבוע על טופס מעקב, שמטרתו לפקח על נוכחותו של התלמיד בשיעורים. יש להתייצב באופן קבוע בלשכת התעסוקה ו להציג את הטופס למתאם ההשמה.

קורסי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות - הקורסים ומסלולי הלימודים:

לימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות כוללים קורסים רבים ובהם: אלקטרונאי טלוויזיה ווידאו, אופטיקה, חשמלאי מעשי, חשמלאי מוסמך, עובדי ייצור באלקטרוניקה, טכנאות שיניים, עיבוד שבבי - אבטחת איכות, עיבוד שבבי - מסלול מלא (תיב"ם), עיבוד שבבי -הפעלה SET – UP, עיבוד שבבי - חריטה או כרסום, עיבוד שבבי – הפעלה, בניה ותכנות אתרים באינטרנט, טכנאי ומנהל רשת מחשבים, המשרד הממוחשב ומזכירות, יישומי מחשב, הנהלת חשבונות, רפרנטים בביטוח פנסיוני בסביבת משרד ממוחשב, צילום ועריכת וידאו, אנימציה פלאש,  גרפיקה ממוחשבת, מכינה לעולים, מכינה כללית, מכינה ללקויי שמיעה ועוד.

לימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות - התעודה הניתנת:

למסיימי לימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות שיעמדו בבחינות ובמטלות הניתנות במסגרת ההכשרה תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו למדו.

קורסי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות - מידע נוסף:

לימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות מצוידים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומנוהלים על ידי מורים ומדריכים מיומנים ומקצועיים. תכניות הלימודים נבנות בהתאם לדרישות המקצועיות של שוק העבודה וכוללות התנסות מעשית במקומות עבודה שונים. לימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות מקנים לתלמידיהם דרכי התמודדות עם מכשולים הנמצאים בעולם העבודה "האמיתי", המשתקפים גם במהלך ההכשרה המקצועית עצמה. לימודי הכשרה המקצועית לבעלי מוגבלויות מעניקים תשומת לב מיוחדת לתחושת המסוגלות התעסוקתית הנתפסת של בעל המוגבלות ולדיאלוג שבינו לבין סביבתו. תכנית הלימודים של לימודי הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות מותאמת גם לסובלים מלקויות למידה ומלקויות שמיעה.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
הכשרה מקצועית לבעלי מוגבלויות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?