קורס הכנה לבגרות בספרות

תקרא - תצליח!

קורס הכנה לבגרות בספרות
אוהבים לקרוא? מעוניינים להכיר את יצירות המופת של ספרות העולם והספרות הישראלית ולקבל שלל כלים לניתוח יצירות ספרותיות, ותוך כדי כך גם להעלות את ממוצע הבגרות שלכם – ולפתוח לעצמכם אפשרות לקבלה קלה יותר ללימודי תואר ראשון במגוון תחומים? אם התשובה לשאלות אלו היא כן – הלימודים בקורס הכנה לבגרות בספרות מיועדים בשבילכם.

קורס הכנה לבחינת הבגרות בספרות, בדומה ליתר קורסי ההכנה לבחינות ככלל ולבחינות הבגרות בפרט, ידאג להכשירכם בזמן קצר (חודשים אחדים) בכל הדרוש על מנת להצליח בבחינה ולהוציא בה ציון גבוה, וכיוון שהוא מועבר על ידי טובי המורים בתחום ומתנהל בקבוצות קטנות – גם אווירת הלימודים היא נעימה במיוחד – ותספק לכם חוויה מתקנת ללימודים בתיכון. בואו לקרוא עוד על קורס הכנה לבגרות בספרות.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

ספרות היא לא רק אחד התחומים המרתקים ביותר המרכיבים את תעודת הבגרות – אלא גם מהווה מקצוע חובה – אשר בלעדיו לא תהיו זכאים לתעודת בגרות. לצורך קבלת תעודת בגרות – תוכלו להסתפק בשתי יחידות ספרות בלבד, אך אם תחום זה מושך את ליבכם – תוכלו להשלים בגרות בספרות ברמת 5 יח"ל – ובכך ליהנות מבונוס משמעותי – שיקפיץ את ממוצע הבגרות שלכם. 

לימודי השלמת בגרות בספרות אף יכולים לתרום לכישורי הכתיבה היוצרת שלכם, שכן היכרות עם היצירות הגדולות ותורת הספרות יכולה לתרום רבות לכישורי הכתיבה. 

בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע רב על הלימודים בקורס הכנה/ השלמה לבחינת הבגרות בספרות, המוצע לכם על ידי מכללות מובילות בכל רחבי הארץ.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכנה לבגרות בספרות מיועדים, כמובן, למי שחסרים ציון בבגרות בספרות (ועל כן אינם זכאים לתעודת בגרות) כמו גם למי שאוחזים בתעודת בגרות מלאה – אך מעוניינים לשפר את הממוצע שלה.

הלימודים מתאימים במיוחד למי שמתכוונים ללמוד תואר ראשון בספרות עברית או השוואתית, פילוסופיה, דרמה ותיאטרון, הוראת ספרות ומקצועות נוספים מתחומי מדעי הרוח.

תנאי קבלה

אין כל תנאי קבלה ללימודי השלמת בגרות בספרות – וכל מי שמעוניין מוזמן לבוא ולהצטרף ללימודים מרתקים ומעשירים אלו.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכנה לבגרות בספרות תלוי, כמובן, בהיקף ועומק הלימודים, שכן קיימים שני מסלולי לימוד בתחום: קורס השלמת בגרות בספרות ברמת 2 יחידות לימוד וקורס השלמת בגרות בספרות ברמת 5 יח"ל.

קורס הכנה לבגרות בספרות ברמת 2 יחידות לימוד הוא, כמובן, קצר יותר, ונמשך, בדרך כלל, בין חודשיים לארבעה חודשים, ואילו קורס הכנה לבגרות בספרות ברמת 5 יחידות לימוד נמשך, לרוב, בין שלושה חודשים לחצי שנה.

אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים מרתקים ומעשירים אלו – אשר גם יתרמו רבות לממוצע הבגרות שלכם, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם ליהנות מהקורס, יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב או בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בקלות, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר. 
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס הכנה לבחינת הבגרות בספרות היא עשירה ומרתקת וכוללת, כמובן, את כל החומר הדרוש על מנת לעבור את הבחינה בהצלחה. בנוסף להרצאות העיוניות המרתקות, המועברות על ידי טובי המורים בתחום, תיהנו גם מתרגול רב – הכולל השלמת בחינות לדוגמא ובחינות משנים קודמות, כך שכשתגיעו למבחן תדעו בדיוק מה מצפה לכם.

לימודי הכנה לבגרות בספרות כוללים, בדרך כלל, את הנושאים והתכנים הבאים: שירה: שירת ימי הביניים, שירת ביאליק, שירת המאה ה- 20. סיפורים קצרים, רומן ונובלה: סיפור פשוט מאת ש"י עגנון, רומן עברי, רומן מתורגם, נובלות (בחירת הרומנים והנובלות הינה מתוך רשימת קריאה של משרד החינוך ואינה בחירה עצמאית). דרמה: שייקספיר, סופוקלס, דרמה מודרנית ועוד.

כן כוללים הלימודים את הנושאים הבאים: ספרות העולם: נובלות זרות, קומדיה שייקספירית, דרמה מודרנית, האודיסאה של הומרוס, דון קיחוטה מאת סרוונטס, החטא ועונשו מאת דוסטייבסקי, שירים מתורגמים. נושאים בין ז'אנרים: זהויות, ייצוג מגדרי בספרות, ספרות בעקבות השואה, התבגרות בראי הספרותי, מיתולוגיה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.
איפה אפשר ללמוד קורס הכנה לבגרות בספרות?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הכנה לבגרות בספרות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?