הכנה לבגרות במתמטיקה

לפתור את הבחינה בקלות

הכנה לבגרות במתמטיקה
אם אתם מעוניינים להתקבל ללימודים במכללות והאוניברסיטאות המובילות, ודאי אתם יודעים כי לתעודת הבגרות ניתן משקל רב בתנאי הקבלה – וכי יהיה עליכם להיות בעלי ממוצע גבוה על מנת להבטיח את מקומכם במוסדות המובילים בישראל. אולם, לא כל המקצועות בתעודת הבגרות זוכים ליחס שווה – והבגרות במתמטיקה (כמו גם הבגרות באנגלית) מהוות את מרכז הכובד של התעודה – ומכללות רבות מייחסות חשיבות עליונה לציונכם בבגרויות אלו.

ציון גבוה בבגרות במתמטיקה אף מהווה דרישת סף לכמה מהחוגים המבוקשים ביותר –כמרבית החוגים מעולם ההנדסה והמדעים המדויקים. אולם, אם בזמן התיכון לא הוצאתם ציון גבוה דיו – אין זו סיבה להרים ידיים – שכן תוך חודשים ספורים תוכלו לשפר את ציונכם פלאים – אם תבחרו ללמוד בקורס הכנה למבחן הבגרות במתמטיקה. בואו לקרוא עוד על הלימודים בקורס השלמת בגרות במתמטיקה.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

הבגרות במתמטיקה נחשבת בעיני רבים לאחת הבגרויות הקשות ביותר, אך אין ספק כי היא גם אחת מהחשובות שבהן – ללא בגרות במתמטיקה ברמה מינימלית של 3 יחידות, לא תהיו זכאים לתעודת בגרות כלל, ואם ברצונכם להתקבל לחוגים המבוקשים במכללות המובילות – תדרשו לציון גבוה בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד.

אז אם גם אתם נדרשים (או רוצים) לשפר את הישגיכם בבגרות במתמטיקה (ובכך לתרום להעלאת ממוצע תעודת הבגרות כולה)– כדאי לכם מאד להירשם לקורס ההכנה, אשר תוך חודשים אחדים יכשיר אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים להצלחה בבחינה חשובה זו.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכנה לבגרות במתמטיקה מיועדים לכל מי שרוצה להשלים (או לשפר את ציונו) בבחינה זו, הנחשבת בעיני רבים לבגרות הקשה מכולן. הלימודים מתאימים במיוחד למי שמעוניינים להשתלב בחוגים הדורשים ידע מתמטי נרחב – כמדעי המחשב, רפואה, פיסיקה, מקצועות ההנדסה וכיו"ב.

הקורסים בתחום מוצעים במגוון רמות - השלמת בגרות ברמת 3 יח"ל, 4 או 5 יח"ל, כך שכל אחד יכול למצוא את הקורס המתאים לצרכיו: אם ברצונכם להוציא תעודת בגרות מלאה, לדוגמא, תוכלו להסתפק בקורס הכנה לבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות, ואם ברצונכם להתקבל ללימודי רפואה, לדוגמא - תוכלו להירשם לקורס הכנה לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד. 

אם אתם מתעניינים בלימודי השלמת בגרות במתמטיקה, אולי תגלו עניין גם בקורסים נוספים להכנה לבגרות ולמבחנים – קורס הכנה לבגרות באנגלית, קורס הכנה לבגרות בפיסיקה, קורס הכנה לפסיכומטרי ועוד.

תנאי קבלה

אמנם בדרך כלל אין תנאי קבלה לקורס השלמת בגרות במתמטיקה, אך בחלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מתקיימים מבחני מיון במתמטיקה, על מנת לשבץ את התלמידים לקבוצות לימוד בעלות רמת אחידה יחסית.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס הכנה לבגרות במתמטיקה משתנה בהתאם לרמת הקורס (לימודי הכנה לבגרות במתמטיקה ברמת 3, 4 או 5 יחידות לימוד). הקורסים ברמת 3 יח"ל כוללים בסביבות ה-200 שעות לימוד, הקורסים ברמת 4 יח"ל – כ-300 שעות לימוד לערך, והקורסים ברמת5 יחידות כוללים כ-350 שעות לימוד אקדמיות, פחות או יותר.
מרבית הקורסים נמשכים בין חודשיים לחצי שנה (בהתאם לסך שעות הלימודים הכולל ומתכונת הלימודים – מספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש).

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודים אלו, אך חוששים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם לעשות כן, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים אפשרות ללימודים בשעות הערב ו/ או בימי שישי בבוקר, כך שגם אם אתם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימוד הקורס בקלות ונוחות יחסית.
 

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בקורס הכנה לבגרות במתמטיקה תדאג להכשירכם בכל הידע והכלים הדרושים להצלחה במבחן – ועל כן כוללים הלימודים לא רק הרצאות עיוניות – אלא גם תרגולים רבים, לרבות השלמת מבחנים לדוגמא, התורמים להטמעת החומר ולהיכרותם של התלמידים עם מבנה הבחינה.

נושאי הלימוד המדויקים משתנים, כמובן, בהתאם לרמת הקורס – השלמת בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, הכנה לבגרות במתמטיקה ברמת 4 יח"ל או הכנה לבגרות ברמת 5 יחידות, אולם, לעיתים קרובות, כוללים הלימודים את התכנים והנושאים הבאים:

היכרות עם מבנה הבחינה, התמודדות עם לחץ זמן, ניחוש מושכל בשאלות רב-ברירה (שאלות אמריקאיות), אלגברה, טריגונומטריה (מישור ומרחב), סטטיסטיקה, הסתברות, גיאומטריה אנליטית, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי של הפונקציות הטריגונומטריות, אלגברה של חזקות, לוגריתמים, בעיות גידול ודעיכה, סדרות, אי-שיוויונים עם ערך מוחלט, אינדוקציה, גיאומטריה אנליטית, ווקטורים, מספרים מרוכבים, פונקציות מעריכיות ופונקציות לוגריתמיות ועוד.
איפה אפשר ללמוד הכנה לבגרות במתמטיקה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
הכנה לבגרות במתמטיקה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?