קורס הכנה לבגרות בלשון

האלפבית של ההצלחה בבחינה

קורס הכנה לבגרות בלשון
אם אתם לא זכאים לתעודת בגרות מלאה בגלל שחסר לכם ציון בבחינה בלשון והבעה עברית, או אם אתם מעוניינים לשפר את הציון שלכם בבחינה זו – ובכך להעלות את כל ממוצע הבגרות שלכם – הלימודים בקורס הכנה לבחינת הבגרות בלשון והבעה עברית מיועדים עבורכם. לימודים אלו יקנו לכם את כל הידע והכלים, הדרושים על מנת לעבור בהצלחה (וכנראה גם בציון גבוה למדי) את הבחינה החשובה.

לימודי הכנה לבגרות בלשון הם מלימודי ההכנה לבגרות המבוקשים ביותר – שכן לא רק שמקצוע זה מהווה את אחד ממקצועות החובה, אלא הבחינה בו נערכת, בד"כ, בכיתה י' או י"א, עת רבים מהתלמידים עדיים אינם מבינים לחלוטין את חשיבות הלימודים, ואין הם משקיעים מספיק בהכנה לבחינה – ועל כן אינם מוציאים בה ציון מספק. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הכנה לבגרות בלשון.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

בחינות הבגרות בלשון והבעה עברית הן בחינות חובה – וללא ציון עובר בהן לא תהיו זכאים לקבל תעודת בגרות. הבגרות בלשון והבעה היא ברמת 2 יחידות לימוד (מינימום) והיא מתחלקת, למעשה, לשתי בחינות שונות: בחינה בלשון עברית א' ובחינה בלשון עברית ב' (לנבחנים אקסטרניים) או בחינה בלשון ובחינה בחיבור והבעה (לנבחנים אינטרניים).

קהל יעד

הלימודים בקורס השלמת בגרות בלשון עברית והבעה מיועדים לכל מי שטרם ניגש לבחינה זו (או ניגש אליה ולא קיבל ציון עובר) ומעוניין להשלימה – על מנת שיהיה זכאי לקבל תעודת בגרות מלאה. כן מתאימים הלימודים למי שמעוניין לשפר את ציונו בבחינה חשובה זו – ובכך גם להעלות את ממוצע הבגרות שלו.

אם אתם מתעניינים בלימודי הכנה לבגרות בלשון עברית, אולי תגלו עניין גם בקורס יע"ל, קורס עברית, קורס הכנה לבגרות באנגלית, קורס הכנה לבגרות בספרות, קורס הכנה לבגרות בהיסטוריה, קורס הכנה לבגרות באזרחות וקורסים אחרים להשלמת ושיפור בגרויות.

תנאי קבלה

אמנם אין תנאי קבלה ללימודים בקורס השלמת בגרות בלשון והבעה עברית – והלימודים בקורס פתוחים בפני הקהל הרחב, אך כמובן שיהיה עליכם לדעת עברית על מנת להבין את החומר הנלמד ולהפיק ממנו את המיטב. אם אינכם יודעים עברית ברמה גבוהה דייה – אתם יכולים להירשם ללימודים בקורס עברית.
 

משך לימודים

הלימודים בקורס השלמת בגרות בלשון והבעה עברית נמשכים, בדרך כלל, בין חודשיים לחצי שנה. במהלך רובו של הקורס מתנהלים הלימודים במתכונת "רגועה" יחסית – והם כוללים, לרוב, מפגש לימודים אחד או שני מפגשים לימודים בשבוע, אך בהתקרב מועד הבחינה וסיום הקורס "מעלים הילוך" ונכנסים למסלול של שלושה-ארבעה מפגשי לימוד בשבוע, המוקדשים, ברובם, לסימולציות – השלמת בחינות לדוגמא.

אם אתם רוצים (או צריכים) להירשם ללימודים אלו – אך חוששים כי תתקשו לעשות כן – עקב סדר יומכם העמוס והמלא, יש לנו חדשות שוודאי תשמחו לשמוע: מכללות ומוסדות לימוד רבים מציעים לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים או בימי שישי בבוקר, כך שגם אנשים העובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) יכולים להשתלב בלימודים בקלות, בשעות והזמנים הנוחים להם ביותר.

נושאי לימודים

הלימודים בקורס הכנה לבגרות בלשון והבעה משלבים בין הרצאות עיוניות ותיאורטיות אשר יקנו לכם את מיטב הידע הדרוש להצלחה בבחינה לבין תרגולים רבים ושלל התנסויות מעשיות – לרבות השלמת בחינות לדוגמא ובחינות משנים קודמות, כך שהתלמידים מגיעים לבחינה כשהם מכירים היטב את המבנה שלה – וכשהם מצוידים בכלים ומיומנויות שיעזרו להם לצלוח אותה בהצלחה.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים בקורס הכנה לבגרות בלשון עברית: הבנה והבעה, דיוקי הגייה, מערכת הצורות: פועל + תצורת השם, אוצר המילים והמשמעים, תחביר ושחבור, פסוקים מלשון המקרא, בנינים, זמנים, ניקוד, כתיבת חיבור, שורשים, משקלים ועוד.
איפה אפשר ללמוד קורס הכנה לבגרות בלשון?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס הכנה לבגרות בלשון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?