תפנית - בית הספר למנהלים ולפיננסים

קורס ייעוץ ארגוני

קורס ייעוץ ארגוני של תפנית, בית הספר למנהלים ולפיננסים הינו הזדמנות ללמוד ולהכיר את המתרחש בארגונים, לרכוש כלים עדכניים לשימוש בעבודה הארגונית, וכן מספק דרך לרכוש ולבסס באופן מעמיק מקצוע מרתק ומשמעותי העוסק בפיתוח ארגוני, הדרכת מנהלים וסיוע לארגונים נוכח אתגרים שונים. הקורס מציע בנוסף לכל גם התפתחות אישית וצמיחה, תוך התמקדות בארגונים וביחסי סיוע.

*הקורס מיועד לגילאי 18 ומעלה בעלי תואר שני !
**הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים / ערב בלבד ואינם מוכרים לצרכי גמול השתלמות

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

קורס ייעוץ ארגוני - תפנית - בית הספר למנהלים ולפיננסים:
מטרות הקורס -

הקניית המיומנויות הנדרשות לביצוע התפקיד של יועץ ארגוני; הכשרת הלומדים לעבודה המקצועית של יועץ ארגוני; רכישת ניסיון בשדה על יסוד הנחיה סדירה, תוך קישור בין תאוריה למעשה (פרקטיקום); הקניית ידע תאורטי והבנת תהליכים בארגון; הקניית כלים מקצועיים לאבחון ארגוני ולתכנון דרכי התערבות בארגון ברמה הפרטנית והמערכתית.

קהל היעד -
הקורס מיועד לבעלי תואר שני המבקשים לרכוש או לבסס עצמם בתחום הייעוץ ארגוני, אם כעצמאיים או במסגרת ארגונים רלבנטיים. כמו כן מיועד הקורס לעוסקים בתחומים מקצועיים רלבנטיים בארגונים המבקשים להרחיב ולעדכן את הידע המקצועי שלהם, בעיקר תפקידים במערך משאבי אנוש, תכנון, פיתוח ארגוני והדרכה.

תנאי קבלה - על המועמדים להיות בעלי תואר שני מלא ולעבור ריאיון מקדים.
*חשוב לציין שהקורס בנוי לבעלי יכולת קריאה והבנה טובה של חומר באנגלית.

נושאי הלימוד העיקריים בקורס -
1. מבואות להתנהגות ארגונית, להנחיית קבוצות ולייעוץ ארגוני - תוך שילוב של לימוד עיוני, חווייתי ומעשי. לצד תיאוריות קאנוניות (ניהול מדעי, תיאוריות מוסדיות ועוד) יפגשו המשתתפים גם פרקים בפסיכואנליזה בארגונים, תיאוריות של מורכבות, גישות נרטיביות ועוד.
2. עיסוק בנושאים שונים הנוגעים ללב עבודת הייעוץ, ובהם: הובלת שינוי, תהליכים קבוצתיים, הלא־מודע בארגונים, עידוד שותפויות פנים־ארגוניות ובין־ארגוניות, ועוד.
3. היכרות עם מתודות עבודה מרכזיות בעבודת היועץ הארגוני: אבחון ארגוני, ייעוץ אישי, ליווי קבוצתי, כתיבת דוח ארגוני, הכנת תכנית הדרכה, פיתוח מנהלים ומנהיגות; ליווי צוותים בעבודתם, ליווי שינויים לנוכח אתגרים ובמגמת חידוש, ועוד.
4. המשתתפים ילמדו על תפקיד היועץ ועל האפשרויות להתמחויות במסגרתו, וכן יעסקו בממשק בין יועץ ארגוני לבין מערכות משאבי אנוש, ובין ייעוץ לבין ניהול.
5. כחלק מהלימוד גם יתארגנו המשתתפים במסגרת קבוצות משנה מתמחות (לפי מגזרי פעולה; לפי מוקדים מועדפים בעבודה), בליווי סגל התכנית.

הקורס מורכב מלימודי חומר עיוני, תרגול, הרצאות פרונטליות, ניתוח מקרים, התנסות, צפייה בסרטים, דינמיקה קבוצתית, סימולציות ומשחקי תפקידים. במהלך הלימודים נעשה שימוש רב בדוגמאות מהשדה, תוך התייחסות קונקרטית למציאות של עבודת הייעוץ הלכה למעשה ולכיווני התפתחותה בעת זו. 

פרקטיקום: הפרקטיקום יתקיים במסגרת ארגון לפי בחירת המשתתף, בהיקף של 100 שעות התנסות לפחות. שעות אלה יוקדשו ליצירת קשר עם הארגון, קיום מהלך אבחון שיטתי, זיהוי כיווני התערבות, וקידום מהלכי ייעוץ. לפרקטיקום ניתן ליווי במסגרת הדרכה אישית וקבוצתית.

משך הקורס -
הקורס נפרש על פני שלושה סמסטרים וכולל סה"כ 460 שעות לימוד אקדמיות, מתוכן כ-40 שעות פרויקט סמסטריאלי וכ-100 שעות פרקטיקום. חשוב לציין כי הפרקטיקום הינו באחריות התלמיד, ולא באחריות תפנית.

תעודות והסמכה -
עם סיום הקורס ולאחר שהבוגר עמד בכל משימות התכנית והוחלט כי הוא מתאים לתפקיד יועץ אירגוני ע"י ועדת הייעוץ האקדמית של התכנית, יזכה הבוגר לתעודה מטעם ביה"ס תפנית.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
תפנית - בית הספר למנהלים ולפיננסים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?