מכללת תילתן לרפואה משלימה

קורס רפואה סינית - אקופונקטורה

מכללת תילתן לרפואה משלימה מציעה קורס רפואה סינית - אקופונקטורה. במסגרת הקורס לומדים המשתתפים על הרפואה הסינית, הלא היא האקופונקטורה. השיטה אשר עושה שימוש במחטים אינה רק אמצעי להקלה מפני כאבים ויש לה יישומים רבים בהם טיפול במחלות הפוגעות בגוף כולו כאורגניזם. הלימודים בקורס עשירים ומרתקים ונותנים מענה מבחינה תיאורטית ומעשית.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

קורס רפואה סינית - אקופונקטורה - מכללת תילתן לרפואה משלימה:
קצת על רפואה סינית -
רבים מקשרים בין רפואה סינית לדיקור במחטים - הלא היא האקופונקטורה. יסודות ובסיסה של הרפואה הסינית הינם מטפיזיים ולא מיסטיים, כאשר הגישה שמה דגש על הרמה הכוללת ביותר של יחסי הגומלין בין האדם וסביבתו ולא רק על האינדוודואל. עפ"י הרפואה הסינית נקבעת בריאותו של האדם לפי האיזון וההרמוניה של סביבתו הפנימית. לפיכך, מחלה פורצת בגוף כשהסביבה הפנימית לקויה, והתהליכים הפועלים להחזרת האיזון וההרמוניה לגוף אינם מסוגלים להתמודד עם הבעיה. התיאוריה המתבטאת בעקרונות היין-יאנג וחמשת היסודות, מבוססת על שמירת האיזון בין השפעות שונות ומנוגדות זו לזו. בנוסף, תלויים ההרמוניה והאיזון גם בזרימה שוטפת ורצופה של אנרגיית הצ'י שהיא אנרגיית החיים. הצ'י אחראי לתפקוד התקין של כל התהליכים הרוחניים, הנפשיים והגופניים והוא זורם בנתיבי אנרגיה המוכרים בשם מרידיאנים אשר יוצרים מעגל המקשר בין כל חלקי הגוף ומתחבר אל איברים הפנימיים.

קצת על האקופונקטורה -
האקופונקטורה היא אחת משיטות הריפוי הסיניות והיא מושתתת על דיקור הגוף במחטים. שיטת ריפוי זו שולטת בארצות המזרח הרחוק כבר למעלה מ- 4000 שנה ובעשרים השנה האחרונות היא נכנסה למערב ומס' הרופאים והמטפלים השולט בתורת האקופונקטורה גדל. למרות זאת קיימת נטייה ברפואה המערבית להסתייג ואף לפסול את האקופונקטורה בשל הקושי לקבל תיאוריות שאין כלים מדוייקים לבדוק אותן. רק בשנים האחרונות לאחר שראתה הרפואה המודרנית, שקיימות הצלחות תרפויטיות לא מעטות ומגוונות בחלקה של האקופונקטורה, נערכו מחקרים אשר מצביעים על אפקטים פיזיולוגיים רבים שיש לאקופונקטורה.  

הטיפול בשיטת האקופונקטורה -  
במסגרת הטילון בשיטת האקופונקטורה מחדירים מחטים למספר נקודות בגוף האדם. המחטים אינן מכילות חומרים "כימיים" או אחרים  אולם בעזרתן חלים שינויים נוירו פיזיולוגיים רבים כריאקציה לגירוי נק' האקופונקטורה. השיטה ידועה כמשפיעה על מע' העיכול, הדם העצבים, השתן, המערכת ההורמונאלית, מע' החיסון, מע' הנשימה והעור. כמן כן נמצא שדיקור משפיע וגורם לעלייה בספירת הדם של הכדוריות האדומות והלבנות וגם לעלייה של רמת ההמוגלובין.

קורס רפואה סינית - אקופונקטורה - תוכנית הלימודים -
מבוא ופילוסופיה: רקע היסטורי ופילוסופי של הרפואה הסינית; יין ויאנג: משמעות הסמל, איכויות מנוגדות, טיפוסי יין ויאנג; פיזיולוגיה סינית, מרידיאן הריאות; תפקודי האיברים ברפואה הסינית, מרידיאן הלב; תפקודי האיברים- המשך מרידיאן מעטפת הלב; חמשת האלמנטים, חזרה על שלושת המרידיאנים; חמשת האלמנטים- המשך, מרידיאן המעי הגס; שמונת העקרונות, מרידיאן המעי הדק; ששת הפתוגנים החיצוניים, מרידיאן תלת מחמם; גורמי מחלות פנימיים- רגשות, חזרה על שלושת המרידיאנים; סינדרומים ברפואה הסינית, מרידיאן הכבד; סינדרומים- המשך מרידיאן הכליות; סינדרומים- המשך מרידיאן הטחול; שיטת אבחון- תשאול, לשון ודופק, חזרה על המרידיאנים; שיטת אבחון- המשך מרידיאן הקיבה; שיטת אבחון - המשך מרידיאן כיס המרה; טכניקות טיפול- דיקור, מוקסה, כוסות רוח. מרידיאן UB; תרגול מעשי בדיקור של 12 המרידיאנים הראשיים; טיפול במחלות נפוצות לפי אבחנה מבדלת , 8 מרידיאני אקסטרה; אוריקולותרפיה-דיקור באוזן; תיאורי מקרים; ועוד.

קורס רפואה סינית - אקופונקטורה -מבנה תוכנית הלימודים -
תוכנית הלימודים בקורס מורכבת מ 40 מפגשים כל מפגש 5 שעות.
קורס חובה-אנטומיה פיזיולוגיה פתולוגיה.
מנחה הקורס: יוסי בן חיים

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכללת תילתן לרפואה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?