מכללת תילתן לרפואה משלימה

קורס צמחי מרפא

מכללת תילתן לרפואה משלימה מציעה לקהל הרחב קורס צמחי מרפא המקנה את כל הידע הנדרש לטיפול בתחום צמחי המרפא. הקורס הינו קורס מקצועי ומקיף המכשיר בצורה מטבית מטפלים ברפואת צמחים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

קורס צמחי מרפא - מכללת תילתן לרפואה משלימה:

קצת על רפואת צמחים (Herbalist) - 
רפואת צמחים היא למעשה האחות הבכורה של מדע הרפואה. במשך שנים התבססה הרפואה על שימוש בצמחים למיניהם לטיפול בבעיות רפואיות שונות כאשר צמחי מרפא היו כלי טיפולי נכבד ועיקרי. כיום, הקידמה בעולם המודרני הביאה עימה רעלים רבים במזון, אשר בשילוב הזיהום הסביבתי הגובר, פוגעים במערכות הגוף. החומרים המיותרים שאנו סופגים נאגרים בכבד, ברקמות שומניות, במעיים וכמובן בריאות. התרופות המודרניות אינן בבחינת "תרופות פלא" ובנוסף למגבלות התרופתיות, התרופות לא פעם גורמות לפגיעה במערכות החיים בגוף וליצירתם של מחלות נוספות. ההבנה זו לגבי המוגבלות של הרפואה המערבית והסיכונים הטמונים בתרופות מתבטאת בעליה מתמדת של המודעות האנושית בכל הנוגע לאיכות הסביבה, מניעת הרס וניצול המשאבים הטיבעיים שלנו לצד הבנות חדשות המובילות את החברה האנושית לרגישות ופתיחות גדולה יותר כלפי הרפואה ההוליסטית. לכל צמח עפ"י רפואת הצמחים מיוחסות סגולות שונות ועל כן במסגרת הקורס ילמדו המשתתפים לטפל בבעיות ולבחור לכל אחת מהן את הצמח הספציפי לפי אמות מידה פורמקולוגיות מודרניות.

קורס צמחי מרפא - תוכנית הלימודים בקורס -
הנושאים המרכזיים הנלמדים בקורס הינם: סיווג צמחים לפי תכונות פיזיולוגיות; מרכיבים פעילים בצמחים; הכנות מצמחי מרפא; הכרת חומרי הגלם; צמחים אנטי מיקרוביאליים; צמחים אדפטוגנים; צמחים אימונוסטומולנטים; צמחים עם פלבנואידים; צמחים הפועלים על מערכת הנשימה; צמחים ממריצים; העור; מערכת העיכול; הלב וכלי הדם; מערכת הרבייה; מערכת השרירים; מערכת העצבים; הכליות והשתן; המערכת האנדוקרינית; סרטן - מניעה וטיפול; פטריות רפואיות; אצות ים; 
קורס חובה: אנטומיה פיזיולוגיה פתולוגיה.                  

קורס צמחי מרפא - מבנה הקורס -
הלימודים בקורס נפרשים על פני שנתיים כאשר בכל שנה מתקיימים 28 מפגשים, כל מפגש בן 4 שעות.
מנחה הקורס: ד"ר רונן זמיר

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכללת תילתן לרפואה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?