מכללת תילתן לרפואה משלימה

קורס ארומתרפיה

מכללת תילתן לרפואה משלימה מקיימת קורס ארומתרפיה שהינה שיטת טיפול הוליסטית העושה שימוש בתמציות שמנים אתרים לשם איזון וריפוי. הקורס מקנה ידע על השיטה ועל השמנים הפקתם, ותפקידם, כאשר לכל שמן ישנה השפעה על מערכות מסוימות בגוף ובעידוד התחדשות התאים.

 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

קורס ארומתרפיה - מכללת תילתן לרפואה משלימה:
מהי ארומתרפיה?

ארומתרפיה הינה שיטת טיפול הנעזרת בשמנים אתריים המופקים מצמחים, עשבים, פרחים, עצים וצמחי תבלין, להם ניחוח קליל ומענג. שמה של השיטה נגזר מאותו הריח "ארומה" האופייני לשמנים - ארומתרפיה = טיפול בשמנים ריחניים. שיטת הארומתרפיה ההוליסטית משתמשת בתמציות שמנים אתרים לשם איזון וריפוי גוף האדם כאשר עם שיטות הטיפול נמנות הנחת קומפרסים על העור, אמבטיות, דילול השמנים במים ושתייתם, אינהלציות וסוגים שונים של עיסוי בהם מוחדר השמן הארומטי לגוף דרך העור. חשוב להדגיש כי רק שמנים ארומתיים טהורים, ממקור צמחי ומהאיכות גבוהה יביאו לתוצאה הטיפולית הרצויה.

קורס ארומתרפיה -
בכדי לטפל בצורה הנכונה, בטוחה ויעילה ביותר מחוייב המטפל להכיר היטב את תכונות השמנים ולהתאימם לאדם לפי אישיותו ומצבו הגופני- רגשי. כמו כן חשוב לדעת כי לכל שמן ישנה השפעה שונה על מערכות מסוימות בגוף ובעידוד התחדשות התאים. בנוסף לידע התיאורטי שמקנה הקורס הוא משלב ידע מעשי-יישומי ומכשיר את המשתתפים לשימוש בעיסוי עדין ומרגיע - הציר המרכזי של הטיפול הארומתרפי, שיטה אשר מחדירה את השמנים למחזור הדם דרך העור. 

קורס ארומתרפיה - תוכן הקורס -  
הנושאים הנלמדים בקורס הינם: מהי ארומתרפיה?; הכרת ההיסטוריה של השמנים; מקורו של השמן האתרי בצמחי המרפא השונים; הכרת השמנים הארומתרפיים על היבטיהם השונים: הכרתם ושימושם-עיסוי,רטיות אדים,גרגור, הכנת מרשמים ותערובות ארומתרפיים וקוסמטיים; איכויות ריפוי של השמנים; לימוד תמציות שמנים ארומתיים ,תכונותיהם ,שימושיהם הקליניים ,מינונים מומלצים והטוויות נגד מרשמים של תערובות שמנים לטיפול בפתולוגיות שונות.
הקורס כולל  17 מפגשים, כל מפגש בן 4 שעות לימוד, בהנחיית ד"ר איילה בן אלישע.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכללת תילתן לרפואה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?