קמרה אובסקורה

לימודי צילום - ארבע / תלת שנתיים

המחלקה לצילום בקמרה אובסקורה, בית הספר לאמנות, מציעה שני מסלולי לימוד מובנים המכשירים צלמים מקצועיים ויצירתיים: מסלול בוקר בן ארבע שנות לימוד ומסלול ערב בן שלוש שנות לימוד.

הלימודים מתקיימים בתל אביב בלבד.

 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

המחלקה לצילום של קמרה אובסקורה מקנה לבוגריה את כל הידע העיוני והמעשי הנדרש מצלם מקצועי תוך שימת דגש על פיתוח הפן היצירתי והאומנותי של עבודת הצילום. תכני הלימוד במגמת הצילום של קמרה אובסקורה מתעדכנים תדיר בהתאם לשינויים הטכנולוגיים והרעיוניים המתרחשים במדיה החזותית ומועברים על ידי צלמים מקצועיים בעלי דריסת רגל משמעותית בעולם הצילום הישראלי. 

לימודי בוקר ארבע שנתיים במחלקה לצילום של קמרה אובסקורה:
שנה ראשונה ושנייה - מטרתן של שתי שנות הלימוד הראשונות הינן לרכוש כלים, שיטות עבודה וטכניקות צילום. שנים אלו למעשה מקנות ידע תיאורטי ומעשי נרחב באומנות הצילום כולל סקירה היסטורית של השינויים בתחום ופיתוח חשיבה רעיונית ויצירתית. שנות לימודים אלו כוללת נושאים כגון  יסודות בצילום, מונחים בצילום, צילום דיגיטאלי, צילום שחור לבן, צילום סטודיו, רישום, מבוא לעיצוב, תולדות הצילום, photoshop ועוד.
השנה השלישית היא שנת ההתמחות בתחומי הצילום השונים הנעשית בהנחיית אנשי מקצוע וצלמים מובילים בעלי ניסיון מקצועי  עשיר ומגוון רחב של מקורותהגישות לצילום המעניקים לסטודנטים את התמיכה והחופש הנדרשים לפיתוח סגנון צילום אישי ולהשתלבות בעשייה האמנותית והמקצועית. נוסף על כך שנה זו כוללת סדנאות ההתמחות המרחיבות את הידע, מקנות שליטה  ומשכללות את הניסיון כהכנה לעבודה עצמאית בעולם הצילום. מבין ההתמחויות הנלמדות: צילום מזון, צילום אופנה וצילום אדריכלות. קורסים נוספים כמו: טכניקות אלטרנטיביות, אוצרות, וידאו ארט, צילום מבויים, בתרבות ישראלית וקורס שנתי בהנחיה וביקורת ישלימו את ההתנסות ומבטי העומק והרוחב הנדרשים מהסטודנט בשנת לימודים זו ומכינים אותו לשנה הרביעית בה יפותח פרוייקט הגמר. בסיום שנת הלימודים עבודות התלמידים מוצגות בתערוכה מסכמת.
השנה הרביעית והמסכמת מיועדת להכנת פרוייקט גמר. שנה זו משלבת מפגשים עיוניים קבוצתיים יחד עם ליווי והדרכה פרטנית של איש מקצוע. פרויקט הגמר ילווה בקורס הצהרת אמן ובבניית תיק עבודות מודפס ואינטרנטי. בשנה הרביעית מוצעת אפשרות, לתלמידים המעוניינים להעמיק את השכלתם, לבחור בקורסים מן המחלקות המקבילות (קולנוע, אנימציה, כתיבה וסאונד), ולהרחיב את ארגז הכלים ואמצעי המבע האמנותי ומקצועי. מערכת השעות, מורכבת בהתאמה אישית לכל תלמיד, על פי צרכיו ותחומי העניין שלו.

לימודי ערב תלת שנתיים במחלקה לצילום של קמרה אובסקורה:
לימודי הערב בקמרה אובסקורה הינם במתכונת תלת שבועית בת 3 שעות בכל מפגש. השנתיים הראשונות זהות למסלול לימודי הבוקר ואילו השנה השלישית משלבת התמחות ספציפית עם פרוייקט הגמר אשר יפותח באחד משני התחומים הבאים או בשניהם:
- צילום סטודיו – עם דגש בהתמחויות צילום מזון, אופנה ואדריכלות
- צילום תיעודי – פיתוח סדרה תיעודית בנושא חברתי ו/או אישי

פרויקט הגמר יוצג עם סיום הלימודים - בתערוכת גמר.

בשני המסלולים כוללים הלימודים התנסות מעשית ותרגולים במהלך השנה. בסיום כל שנת לימוד יוצגו עבודות הבוגרים בתערוכות של בית הספר ובסיומן יאוגדו בתיק עבודות אשר יהווה את כרטיס הכניסה של בוגרי בית הספר לתעשיית הצילום בארץ.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קמרה אובסקורה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?