קורס מתא"ם

למעוניינים בתואר שני בפסיכולוגיה

קורס מתא"ם
אם אתם מעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה ודאי אתם יודעים כי הדרך לשם אינה קלה כלל – יהיה עליכם לסיים את התואר הראשון בפסיכולוגיה בממוצע גבוה, להציג המלצות אקדמיות ומעשיות, לעבור ריאיון קבלה אישי ו/או קבוצתי – ואף לעבור את מבחן המתא"ם. בכדי שתוכלו לעבור את המתא"ם בציון גבוה – ולהעלות את סיכויי הקבלה שלכם לתואר השני – כדאי לכם להצטרף ללימודים בקורס הכנה למתא"ם.

קורס הכנה לבחינת המתא"ם, בדומה ליתר קורסי ההכנה למבחנים, ידאג להקנות לכם לא רק את הידע הדרוש על מנת להצליח במבחן – אלא גם שלל מיומנויות להתמודדות עם לחץ הזמן ולבחירה מושכלת בתשובות לשאלות רב-ברירה. אז בואו לקרוא עוד על הקורס שיעזור לכם להצליח במבחן חשוב זה – בואו לקרוא על קורס מתא"ם.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מידע כללי

המתא"ם הוא מבחן ארוך וקשה לסינון מועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה. המבחן נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה (הגוף האחראי גם על מבחן הפסיכומטרי) והוא כולל שני חלקים: חלק כמותי, הכולל שאלות בסטטיסטיקה ושיטות מחקר, וחלק מילולי – הבודק יכולת התמודדות עם טקסטים פסיכולוגיים באנגלית וידע כללי בתחום.

קורס הכנה למתא"ם נועד להקנות לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות על מנת להצליח במבחן מורכב זה – ולהלן תוכלו לקרוא פרטים רבים אודות הקורסים בתחום.

קהל יעד

הלימודים בקורס הכנה למתא"ם מיועדים לבוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה (וסטודנטים העומדים לפני סיום התואר הראשון –כלומר, סטודנטים בשנה ב' או ג' לתואר), השוקלים להמשיך לתואר שני בתחום – ומעוניינים להגיע לבחינה חשובה זו מצוידים במיטב הידע והכלים – כך שהם יוכלו לעבור אותה בציון נאה כבר בניסיון הראשון – ובכך להעלות את סיכויי קבלתם לתואר שני בפסיכולוגיה.

תנאי קבלה

ברוב המוחלט של המכללות ומוסדות הלימוד – אין כל תנאי קבלה ללימודים בקורס הכנה למבחן המתא"ם, וכל המעוניין להגיע מוכן לבחינה – מוזמן לבוא ולהצטרף ללימודים. חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מקיימים מבחני מיון באנגלית וסטטיסטיקה עם תחילת הלימודים – על מנת לשבץ את התלמידים לקבוצות לימוד המתאימות לרמתן.

ידיעת אנגלית נדרשת על מנת להצליח במתא"ם – וגם אין טעם להירשם לקורס ההכנה באם רמת האנגלית שלכם אינה גבוהה דיה. אם אתם מעוניינים לשפר את רמת האנגלית שלכם – בואו לקרוא על קורס אנגלית.

משך לימודים

משך הלימודים בקורס מתא"ם משתנה בהתאם לעומקו והיקפו של הקורס – וברוב המכללות ומוסדות הלימוד בתחום מוצעים מספר מסלולים: מסלול מקוצר, מסלול רגיל ומסלול מורחב.

הלימודים במסלול המקוצר כוללים, בדרך כלל, בין 60 ל-80 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים, לרוב, בין חודשיים לשלושה. הלימודים במסלול הרגיל כוללים, בדרך כלל, בין 120 ל-250 שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים בין שלושה לחמישה חודשים, ואילו הקורס המורחב כולל גם הוא כ-120 עד 250 שעות לימוד אקדמיות רשמיות – אך בנוסף נהנים התלמידים מליווי אישי – במידה והם נזקקים לשיעורי תגבור.

לצד מסלולי לימוד אלו ניתן להשתלב גם בקורס מתא"ם און ליין – בהם תזכו לגישה לצפייה בשיעורים ממחשבכם האישי – ובשלל חוברות וספרי למידה. בלימודים במסלול זה אתם תקבעו, כמובן, את מספר שעות הלימודים – ובדרך כלל ניתן להשלים את הצפייה בכל ההרצאות תוך כ-115 שעות לימוד אקדמיות.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים אלו – שישפרו את סיכויי ההצלחה שלכם במבחן חשוב זה, אך חושבים כי תתקשו להשתלב בלימודים, עקב סדר יומכם העמוס, יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות אפשרות ללימודים בשעות הערב – ולעיתים אף בימי שישי בבוקר – כך שגם אם אתם סטודנטים או אנשים עובדים – תוכלו להשתלב בלימודים בנוחות יחסית, בשעות והזמנים המתאימים לכם ביותר.

תכנית לימודים

תכנית הלימודים בקורס הכנה למתא"ם תדאג לצייד אתכם בכל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים על מנת להצליח במבחן – ועל כן כוללים הלימודים לא רק הרצאות עיוניות ותיאורטיות, אלא גם תרגולים רבים – לרבות השלמת מבחנים לדוגמא ומבחנים משנים קודמות – כך שתדעו בדיוק למה לצפות במבחן עצמו.
איפה אפשר ללמוד קורס מתא"ם?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס מתא"ם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?