מכללת צעד ראשון

המרכז לליווי התפתחותי לתינוקות

מרכז צעד ראשון, אשר הוקם בשנת 1998, מציע הזדמנות פז לכל המעוניינים בהכשרה איכותית כמדריכי התפתחות תינוקות וילדים. הקורס המקיף ןהמעמיק של מכללת צעד ראשון יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות הדרושים למדריך התפתחות התינוקות המקצועי והאיכותי, כך שתוכלו להשתלב בקלות בשלל העבודות המרתקות והמאתגרות בתחום.

הלימודים מתקיימים בתל אביב.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

מכללת צעד ראשון - קורסים
קורס מדריכי התפתחות תינוקות וילדים

שיטת צעד ראשון הינה שיטה ייחודית, אשר פותחה על ידי שי זילברבוש, מומחה להתפתחות תינוקות וילדים ומורה בכיר לשיטת פלדנקרייז. ניסיונו רב השנים של זילברבוש בעבודה עם קהלים שונים, וכן מניסיונו האישי כאב לשלושה ילדים, הובילו אותו לפתו שיטה אשר מאפשרת להורים לסייע לתינוקות לממש את מלוא יכולותיהם בתחום התנועה וההתפתחות. שיטת צעד ראשון מבוססת על פלדנקרייז, ונובעת מתוך כמה הנחות יסוד.

עקרונות היסוד של שיטת צעד ראשון, כפי שפותחה על ידי שי זילברבוש, כוללים הבנה כי התפתחות סנסומוטורית מהוה בסיס להתפתחות מיומנויות למידה וכישורי חיים. בכל שלב התפתחותי של התינוק מופעלות מערכות שונות, אשר יש להגיע לתיאום מלא ביניהן. איכותה של ההתפתחות תשפיע על מימוש של שלבי התפתחות מאוחרים יותר, וכן על התפקוד. מאחר ובסביבה המודרנית אין גירויים מספיקים להתפתחות תקינה, יש ליצור סביבה אשר תהייה מעשירה, מאתגרת ומסקרנת עבור התינוק על מנת להבטיח שייחשף לגירויים בגיל ובשלב המתאים.

קורס מדריכי התפתחות תינוקות של מכללת צעד ראשון מקנה ידע נרחב על דרכי התפתחות התינוק, ומכשיר לעבודה בקבוצות או בצורה פרטנית עם הורים ותינוקות מגיל הלידה ועד גיל שנתיים. הלימודים משלבים שיעורים תיאורטיים עם חוויה אישית ותנועתית, וכוללים גם התנסויות בהנחיית הורים. קורס מדריכי התפתחות תינוקות מאפשר להתפתח מבחינה מקצועית במגוון מסלולים, ומיועד למטפלים ותיקים כמו גם למי שמעוניינים להשתלב בתחום מרתק זה.

היקף הלימודים של קורס מדריכי התפתחות תינוקות הוא 573 שעות אקדמאיות, על פני 97 ימי לימוד, כאשר ניתן לבחור בין מסלול שנתי של שני מפגשים בשבוע או מסלול דו שנתי של מפגש חד שבועי. תנאי קבלה לקורס כוללים ראיון אישי, קורות חיים, כתיבת פסקה בנוגע למניעים להצטרפות לקורס, וכן ועדה. נושאי הלימוד מגוונים, וכוללים תכנים מרתקים דוגמת אבחון, הנחיית סדנאות ושיעורים פרטיים, והכרות חווייתית עם שלבי התפתחות התינוק.

מרכז צעד ראשון הוקם בשנת 1998 על מנת להקנות להורים ידע תיאורטי לצד מיומנויות פרקטיות לשם יצירת סביבה ומתאימים להתפתחות החושית והתנועתית של ילדיהם. צעד ראשון מציעה מגוון של קורסים, סדנאות, הדרכות והרצאות לקהלים מגוונים, החל מנשים בהריון, עבור במדריכי התפתחות תינוקות, ועד הדרכה לבתי ספר וגני ילדים. דגש מיוחד ניתן על החשיבות של שימוש בגוף ובתנועה ככלי למידה, וזאת בסיועם של צוות מדריכים מכל הארץ אשר עברו הסמכה בשיטת צעד ראשון.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכללת צעד ראשון
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?