מירב - בית הספר לרפואה משלימה

לימודי שיאצו

מירב, בית הספר לרפואה משלימה מציע לימודי שיאצו אשר מקנים לסטודנטים ידע מקצועי וקליני רב ברזי אומנות השיאצו הרפואי. הלימודים מתמקדים בכלי האבחון והטיפול השונים אשר הוכיחו את עצמם ומשמשים את מיטב המומחים בתחום. ע"פי תפיסת העולם של בית הספר מירב ישנו דגש על שילוב של שיטות שיאצו שונות המאפשרות מתן טיפול שלם ויעיל, ומסייעות לבוגרים להשתלב בעולם הרפואה המשלימה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

לימודי שיאצו - מירב, בית הספר לרפואה משלימה:
מטרות הלימודים -

להכשיר את הסטודנט לעבודה עם צוות רפואי כולל; להכשיר את הסטודנט בשיאצו מתוך ראייה שלמה של הרפואה הסינית; להכשיר את הסטודנט בטיפול בשיאצו בדרגות מוסמך ובכיר. 

תנאי קבלה - על המועמדים להיות בעלי 12 שנות לימוד ולעבור ראיון קבלה אישית

תוכן הלימוד -
שנה א': מוקדשת ללימוד התפיסה התיאורטית של השיאצו. לימודים תיאורטיים על נושאים כ"דאו", או הדרך, יִין ויַאנְג, ה"צִ'י": מהותו ומקורותיו, שלושת האוצרות, חמשת האלמנטים, תפקודי איברים, שמונת העקרונות ומבוא לתשאול ואבחנה מלווים בשיעורים מעשיים בהם נלמדות על מזרון השיאצו המסורתי טכניקות הטיפול השונות, ברמה בסיסית המקנה לסטודנטים יכולת לאבחן ולטפל בסובבים אותם. הטכיקת כוללות: דו אין- טיפול עצמי המשלב תרגילים של עיסוי עצמי, שיאצו קלאסי: צורת הטיפול הבסיסית לאיזון הגוף, מנחי מרדיאנים: איתור וטיפול בערוצי האנרגיה על-פי תפקודם, אבחון בטן, אבחון הגב, טיפול גב וצד, טיפול חזה, טיפול ראש ופנים, טיפול צוואר בסיסי. כמו כן בשנה זו נלמדים האנטומיה והפיזיולוגיה של האדם, קורס אשר מקנה לסטודנטים ידע ושפה משותפת אשר יאפשרו שיתופי פעולה עם גורמים שונים בעולם הרפואה.
שנה ב': שנה זו מוקדשת לחיבור בין הכלים התיאורטיים לבין הבנה של תופעות שונות בגופנו, מרמת הסימפטום ועד לרמת המחלה. במהלך השנה הופך הסטודנט ממטפל בעל ידע בסיסי למטפל בעל ידע מקצועי המסוגל להתמודד עם מצבי טיפול מורכבים. טכניקות הטיפול הנלמדות בשנה זו הן: נמיקושי, זן שיאצו וטכניקת מְצוּנְגָה, טכניקות לטיפול בג'יטְסו, טיפול על-פי חמשת האלמנטים. קורסים נוספים בשנה זו - קורס סינדרומים, קורס העוסק ברפואה מערבית וסטאז'.
שנה ג': שנה זו משמשת כגשר בין מהות הלימודים כסטודנט לבין מהות הבוגר הנותן טיפול מקצועי בשיאצו. חטיבות התמחות בשנה ג': חטיבה אורטופדית, חטיבת נשימה, חטיבת מערכת העיכול, חטיבה הנירולוגית, חטיבת הנפש. מאמצע השנה מתחילים הסטודנטים לטפל במטופלים חיצוניים בקליניקת ביה"ס, תחת הנחיית בכירי המרצים במגמה וטובי מטפלי השיאצו במירב. 

משך הלימוד - הלימודים נפרשים על פני 3 שנים בהיקף של 1050 שעות לימוד.

תעודות והסמכה -
לעומדים בדרישות קורס שיאצו תוענק תעודת גמר בסיום כל שנת לימוד.
שנה א - תעודת מטפל, שנה ב - תעודת מטפל מוסמך, שנה ג - תעודת מטפל בכיר
התעודה ניתנת מטעם מירב - ביה"ס לרפואה משלימה מבית לימודי ההמשך של האוניברסיטה הפתוחה.

שיאצו
שיאצו היא אומנות טיפול במגע המושתתת על תפיסת העולם של הרפואה הסינית. המונח "שיאצו" נטבע בראשית המאה ה-20 ביפן, ומשמעותו - "לחץ אצבע". האבחון והטיפול בשיאצו מבוססים על עקרונות הרפואה הסינית אך מתמקדים על תאוריית המרידיאנים (ערוצי האנרגיה) הזורמים בגוף. עפ"י תיאורייה זו גוף האדם מורכב ברובו מערוצים המובילים חומרים ואנרגיות חיוניות לגופנו וערוצים אלו מושפעים מגורמים חיצוניים ופנימיים כמו תזונה לקויה, לחץ (stress), טראומה או חוסר פעילות גופנית. מחלה אם כן היא תוצאה של חסימה באחד הערוצים הפוגעת בתנועת האנרגיה, הדם או נוזלי הגוף ומונעת את אספקתם לאיבר כלשהו ובכך משבשת את תפקודו.
ידוע כי טיפול באמצעות שיאצו מהווה פתרון יעיל במצבים שונים של חוסר איזון וחסימות, וע"י שימוש בטכניקות עיסוי שונות, מניפולציות, מתיחות ותרגילי נשימה יכול הטיפול לסייע לשיפור איכות החיים ולמנוע מחלות. 

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מירב - בית הספר לרפואה משלימה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?