טכניון - היחידה ללימודי המשך וחוץ

קורס מידענות

היחידה ללימודי המשך וחוץ של הטכניון מציעה קורס מידענות אשר מקנה לסטודנטים כלים לאתר ולהשיג מיידית מידע איכותי ואמין. מידע הינו משאב יקר וחיוני אשר יכול לקבוע את גורלם של עסקים וארגונים, מידען מקצועי יכול להביא תועלת רבה לארגון בעת שהוא מחפש במהירות ויעילות ומעריך את מהימנות המידע. קורס מידענות מכשיר את הסטודנטים לחיפוש מידע במאגרי מידע מקצועיים אשר אינם נגישים במנועי החיפוש באינטרנט ולמציאת מידע אמין באופן מהיר וממצה.  

תנאי הקבלה: אנגלית ברמה טובה, תואר אקדמי מכל תחום והיכרות טובה עם אינטרנט. 

הקורס נלמד בשלוחות חיפה ותל אביב. 

 

 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

קהל היעד - קורס מידענות - טכניון לימודי המשך וחוץ:
הקורס מיועד לאקדמאיים מכל תחום המעוניינים להתמחות או להרחיב את הידע הקיים בתחום המידענות ולעסוק בו.

תנאי קבלה - קורס מידענות - טכניון לימודי המשך וחוץ:
על המועמדים לעמוד בתנאים הבאים- תואר אקדמי, אנגלית ברמה טובה, היכרות טובה עם האינטרנט.

מטרות הקורס - קורס מידענות - טכניון לימודי המשך וחוץ:
היכרות עם מקורות מידע מגוונים, אינטרנטיים ומקצועיים כאחד; הבנת ההיבטים האתיים והחוקיים הנוגעים לשימוש במידע; הקניית יכולות לזיהוי הצורך במידע; רכישת מיומנויות וכלים מתאימים לבחירת מקורות המידע המתאימים לפתרון בעיות שונות; הקניית ידע וכלים מקצועיים באיתור מידע, הערכתו, ארגונו, עיבודו וניהולו.

תוכן הקורס - קורס מידענות - טכניון לימודי המשך וחוץ:
מבוא - מה זה מידענות? עבודת המידען ומקומות תעשיה; אתיקה מקצועית; יסודות ארגון מאגרי מידע ומפתחות נושאים; צעדים ראשונים: ריאיון הלקוח וקביעת אסטרטגיית החיפוש; חיפוש מידע במנועי חיפוש ובמדריכים באינטרנט; תעשיית המידע; חיפוש מידע עסקי על חברות; חיפוש מידע אקדמי, רפואי ומדעי; חיפוש מידע ממשלתי; הצגת Case Studies; ניהול מרכז מידע ארגוני וניהול עסק מידענות עצמאי.

משך הקורס - קורס מידענות - טכניון לימודי המשך וחוץ:
הקורס נמשך כשנה, פגישה אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. סה"כ 160 שעות לימוד + 40 שעות פרוייקט.

תעודות והסמכה - קורס מידענות - טכניון לימודי המשך וחוץ:
לבוגרים אשר יעמדו בדרישות הקורס תוענק תעודת סיום מטעם הטכניון, היחידה ללימודי המשך וחוץ. 

מידע נחשב כיום למשאב חיוני ביותר למוסדות, אירגונים ועסקים. התפתחותו המהירה של האינטרנט וזמינות המידע גורמים לאשליה כי כל הידע שבעולם פרוס לפניינו בעוד שמאגרי המידע המקצועיים והאמינים ביותר כלל אינם נמצאים במנועי החיפוש. קורס מידענות מכשיר את הסטודנטים למקצוע המידען, הקורס מקנה להם כלים לאיתור והשגה של חומר באופן מיידי, היכרות עם מאגרי המידע המקצועיים, שיטות חיפוש בתוך מאגרי המידע למציאת חומר ספציפי וכלים להערכת אמינות של מידע. קורס המידענות של הטכניון מכשיר את המשתתפים למציאת פיתרונות מהירים ויעילים לצורכי מידע מגוונים כאשר הם מסתמכים על שילוב של מגוון מקורות מידע בעלי מוניטין.
בוגרי הקורס יגיעו לדרגת מקצוענות גבוהה באיתור מידע, בעריכתו ובעיבודו ויוכלו להשתלב בשוק העבודה במוסדות ממשלתיים, אירגונים עסקיים, מוסדות חינוך ואקדמיה. 

הקורס מתקיים בשלוחות חיפה ותל אביב.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
טכניון - היחידה ללימודי המשך וחוץ
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?