חשיפה - בית הספר לאמנויות התקשורת הטלויזיה והמולטימדיה

קורס כתיבה עיתונאית

קורס כתיבה עיתונאית של ביה"ס חשיפה שם לו למטרה להקנות למשתתפים את מיומנויות היסוד הנחוצות לכתיבה ולשכתוב בעיתונות לסייע להם לרכוש טכניקות של עבודה עיתונאית בתחומים השונים בעיתונות היומית ובמגזינים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

קורס כתיבה עיתונאית - חשיפה - בית הספר לאמנויות התקשורת הטלויזיה והמולטימדיה:
תוכן הקורס -

כתיבה מגזינית: טכניקות של ראיונות: התחקיר, לב ליבה של הכתיבה העיתונאית, הטכניקות השונות וליווי בזמן אמת של תחקירי סטודנטים; אתיקה: זכות הציבור לדעת והסייגים שאיתם מתמודדים העיתונאים העצמאיים; הכתיבה האישית והמגזינית לסוגיה; מריאיון תוקפני לריאיון מתיידד - היתרונות של כל שיטה; הזיקה לחומרי המציאות; בין ידיעה לכתבה - כתבת צבע, הרחבה, העמקה; כתיבת מאמרים ומסות, ועל ההבדל בין מאמר לכתבה; ההיבט החזותי של הכתיבה המגזינית, תפקידיהם של העורך הגרפי ועורך הצילומים.
כתיבה חדשותית: מיפוי עולם העיתונות הכתובה והאלקטרונית על ציר המתח שבין "המעניין" לבין "החשוב"; סקירה היסטורית; שפת העיתונות כמוטיב חי ודינמי; ניתוח ביקורתי של עיתונים יומיים; התקשורת לסוגיה השונים בארץ ובעולם; כיצד הם משפיעים על שיקול הדעת של העורך; סייגי התקשורת: צנזורה, צנעת הפרט, דובר צה"ל ותקדימים; מקורות המידע העיתונאיים; יחסי ציבור ומניפולציה של מקורות מידע; ידיעות חדשותיות - קביעת פרמטרים שונים למיון, לקיצור ולעריכה, "הוצאת דברים מהקשרם"; הידיעה העיתונאית - יסודות הכתיבה העיתונאית; כתיבת חדשות וידיעות ועריכתן; מלאכת נתינת הכותרות; מבנה העיתון היומי.

במהלך הקורס ירכשו הסטודנטים כלים עיוניים ומעשיים ויתרגלו אותם בסוגי הכתיבה השונים - כתיבה מגזינית ועיתונאית - חדשותית. במסגרת הקורס המעשי יערכו הסטודנטים היכרות עם מגוון "המוצרים העיתונאיים" הקיימים ויערכו ביקור במחלקת החדשות של כלי תקשורת גדולים. הקורס מבוסס על הרצאות פרונטליות והרצאות אורחים, הגשת תרגילים ניתוח וביקורת עבודות.

משך הקורס - הקורס כולל 17 מפגשים, בני 5 שעות כל מפגש, המתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
חשיפה - בית הספר לאמנויות התקשורת הטלויזיה והמולטימדיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?