חשיפה - בית הספר לאמנויות התקשורת הטלויזיה והמולטימדיה

עריכה קולנועית מקצועית

לימודי עריכה קולנועית בחשיפה מכשירים עורכי סרטים תיעודיים, עלילתיים ותעשייתיים, כעורכים באולפני פוסטפרודקשן מקצועיים לקולנוע, לטלוויזיה ולווידאו. התוכנית מציידת את הסטודנטים בידע ומיומנות, כך שבסיום לימודיהם יוכלו להשתלב כעורכים בחברות הפקה ובגופים המשדרים לערוצי הטלוויזיה, כעורכי סרטים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

עריכה קולנועית מקצועית - חשיפה:
לימודי עריכה קולנועית בבית הספר חשיפה מיסודה של האוניברסיטה הפתוחה מבטיחים התמחות מקצועית, מעמיקה ואיכותית בתחום העריכה הקולנועית. הלימודים מכשירים את הסטודנטים לעריכת סרטי קולנוע והופכים אותם ליוצרים בעלי ידע רחב, ויכולת הובלה של תהליך מורכב זה של עריכת סרטים, ברמה טכנית ורעיונית גבוהה.

כיום, בעידן הדיגיטלי יכול כל אחד לערוך סרט באמצעות המחשב האישי. אולם, עורכי סרטים מקצועיים נמדדים לא רק ביכולות טכניות, כי אם גם בשליטה בשפה הקולנועית - שפה אשר מדריכה את כל הבחירות שהעורכים עושים בטכניקות חיתוך וחיבור תמונה לתמונה ובהתאמתה לפסקול.

סטודנטים בקורס עריכה קולנועית ילמדו את המונחים והעקרונות של התחום, תוך התמקדות ביסודות הטכניים והמעשיים ובתהליכים המקצועיים של עריכת סרטים קולנועית בחדר העריכה. כמו כן, ירכשו הסטודנטים טכניקות חיתוך וחיבור תמונה לתמונה ובהתאמת התמונה לפסקול, ליצירת משמעויות, להתאמת סגנון העריכה הקולנועית לתוכן הסרט ולסוגו וליצירת סוגי מבנה שונים בסרט: דרמטי, דינמי, סיפורי (רציף), רגשי, אינטלקטואלי ועוד.

עריכה קולנועית מקצועית - תוכן הלימוד -
הנושאים המרכזיים הנלמדים הינם: המבע הקולנועי בראי התקופה, מוסיקה ופסקול לסרטים ולפרסומות, מערכת עריכה דיגיטלית (Avid) שנתי, עריכה רעיונית א ו־ב (שנתי), נושאים נבחרים במדיום הקולנועי ובמדיום הטלוויזיוני, תולדות הקולנוע, דוקואקטיביזם.

עריכה קולנועית מקצועית - היקף הלימודים -
מסלול הלימודים הינו מסלול חד-שנתי המתקיים במתכונת לימודי ערב. הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע בין השעות 17:00-22:00.  

חשוב לציין כי בסיום המסלול מוצעת לבוגרים התמחות בקומפוזיציה משולבת After Effects. תוכנה אשר מתפקדת כתוכנה עצמאית וכתוכנת עזר לעריכת סרטים קולנועית. ההתמחות נועדה לתת כלי נוסף והכרחי לעורכים הקולנועיים, לשילוב בעבודת העריכה. בנוסף, מומלץ לשלב את ההתמחות המקצועית עם מסלול בימוי קולנועי - כיתת אמן.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
חשיפה - בית הספר לאמנויות התקשורת הטלויזיה והמולטימדיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?