עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

מכינות קדם אקדמיות

עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים מציעה לימודי מכינות קדם אקדמיות בשני מסלולים, המאפשרים לסטודנטים אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה הזדמנות נוספת להשתלב בלימודים אקדמיים מבוקשים.
*שני מסלולי המכינה פועלים בפיקוח משרד החינוך ומשרד הביטחון המעניקים סיוע בשכ"ל וסיוע במענק קיום על בסיס מצב סוציואקונומי. ניתן לשלם את שכר הלימוד למכינה באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים.


ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

מכינות קדם אקדמיות - עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
כחלק מהחזון החברתי של עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים, פותח במכללה מסלול של מכינה קדם אקדמית, אשר מאפשר גם לסטודנטים אשר אינם עומדים בדרישות הסף לרכוש השכלה גבוהה. המכינה פועלת באישור המשרד החינוך, והיא מהווה חלק אינטגראלי מהמכללה.

מכינות קדם אקדמיות - צוות המרצים
סגל ההוראה במכינה של עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים כולל מרצים מנוסים, המכירים את הדרישות האקדמיות של המכינה, וכן את הדרישות של משרד החינוך.

מכינה קדם אקדמית ייעודית - מסלול שנתי
מכינה זו מקנה הכשרה לקראת לימודי תואר ראשון B.Sc. בהנדסה, ומהווה מסלול קבלה נוסף למכללה. הסטודנטים במסלול זה נהנים מצוות מרצים מנוסה בעלי ניסיון רב, ייעוץ אישי ומקצועי, הדרכה בנושא מיומנויות למידה, מלגות בהתאם למצב סוציו-אקונומי ומעונות.

מסלול שנתי - נושאי הלימוד
מתמטיקה ברמה מקבילה ל- 4 יח"ל לפי תוכנית המותאמת לצרכי המכללה. אנגלית ברמה מקבילה ל- 4 יח"ל, או ברמות אקדמיות בהתאם למבחני המיון השונים (פסיכומטרי, אמיר"ם). פיסיקה ברמה מקבילה ל-3 יח"ל או ברמה בסיסית המותאמת לדרישות מחלקות המכללה. כתיבה מדעית - קורס סמסטריאלי בהיקף של 2 שעות שבועיות. הכרת המחשב - מאפשר פטור מקורס זה בשנה א' לתואר במכללה. מבוא לחדו"א - מאפשר פטור מקורס זה בשנה א' בחלק מהמחלקות במכללה. תלמידי המכינה נדרשים לעבור את כל המבחנים הפנימיים במקצועות הנ"ל לשם קבלת תעודת סיום מכינה. (למעט קורס מבוא לחדו"א שאינו קורס חובה).

קהל יעד - מכינה קדם אקדמית ייעודית
המכינה מיועדת למועמדים הזכאים לתעודת בגרות ואינם עומדים בתנאי הקבלה למכללה, או למועמדים אשר אינם זכאים לתעודת בגרות.

מכינה קדם אקדמית ייעודית - תנאי קבלה
12 שנות לימוד, מבחן ממ"ד (מבחן ארצי המיועד למכינות) בציון 400 ומעלה, מבחנים פנימיים במתמטיקה ואנגלית, ראיון אישי.

תנאי המעבר מהמכינה הקדם אקדמית - מסלול שנתי ללימודי תואר ראשון במכללה
הקבלה ללימודי תואר ראשון במכללה בתום המכינה נקבעת על סמך הישגי הסטודנטים בתעודת סיום המכינה, בהתאם לציונים הנקבעים על ידי המכללה. תעודת סיום המכינה מהווה תחליף לתעודת הבגרות בקבלה ללימודים במכללה. יש להציג ציון פסיכומטרי של 550 לפחות, עד לסיום שנה א' (למעט מחלקות מסוימות בהן נדרש ציון פסיכומטרי גבוה יותר).

מסלול סמסטריאלי (מסלול מקוצר) - מטרת המכינה
המכינה המקוצרת מתחילה בסמסטר אביב, ונפרשת על פני 4.5 חדשים בלבד. היא מיועדת למועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים יותר ולאלו שלא נרשמו למכינה השנתית, ובכל זאת מעוניינים להתחיל את לימודי התואר כבר באוקטובר.

תנאי קבלה למכינה - מסלול סמסטריאלי
12 שנות לימוד, ציון 450 ומעלה בפסיכומטרי/מבחן מימ"ד., בגרות במתמטיקה 3 יח"ל בציון 75 לפחות, או 4 יח"ל בציון 60 לפחות, בגרות באנגלית 3 יח"ל בציון 75 לפחות, או ציון 75 לפחות בפסיכומטרי/אמיר/אמיר"ם. בנוסף, על מועמדים בעלי בגרות חו"ל לעבור מבחן פנימי במתמטיקה ומבחן אמיר/אמיר"ם או פסיכומטרי לשם קביעת רמת האנגלית.

תנאי המעבר מהמכינה הקדם אקדמית - מסלול סמסטריאלי ללימודי תואר ראשון במכללה
הקבלה ללימודי תואר ראשון במכללה בתום המכינה נקבעת על סמך הישגי הסטודנטים בתעודת סיום המכינה, בהתאם לציונים הנקבעים על ידי המכללה ובכפוף להצגת ציון פסיכומטרי של 550 ומעלה (למעט המחלקות בהן נדרש ציון גבוה יותר). בוגרי המכינה שלא השיגו ציון 550 בפסיכומטרי, יתקבלו על תנאי לשנה א' ויידרשו בציון פסיכומטרי של 550 לפחות עד סוף שנת הלימודים הראשונה (למעט המחלקות בהן נדרש ציון גבוה יותר).

*שני מסלולי המכינה פועלים בפיקוח משרד החינוך ומשרד הביטחון המעניקים סיוע בשכ"ל וסיוע במענק קיום על בסיס מצב סוציואקונומי. ניתן לשלם את שכר הלימוד למכינה באמצעות הפיקדון לחיילים משוחררים.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
עזריאלי - מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?