המי"ל - מבית המרכז הישראלי לניהול

קורס דירקטור הלכה למעשה

קורס דירקטור הלכה למעשה של בית הספר למנהלים במי"ל (המרכז הישראלי לניהול) שם לו למטרה להכשיר מועמדים לתפקידי דירקטור ונושאי תפקידי הניהול הבכירים בחברה במטרה להתעדכן, להרחיב ולהעמיק את הידע בתחום תפקודם.
הקורס מתקיים בכפר המכביה - ברמת גן.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

קורס דירקטור הלכה למעשה של בית הספר למנהלים במי"ל (מרכז הישראלי לניהול) פותח מתוך ההבנה כי הידע, היכולת והניסיון הרב הדרושים לניהול מערכות ארגוניות וכלכליות מורכבות, גדולות כקטנות, מחייב את הנושאים בתפקידי הניהול הבכירים להתעדכן, להרחיב ולהעמיק את הידע בתחום תפקודם. בעת האחרונה מתרבים אמצעי הפיקוח המשפטיים על תפקודם של הדירקטורים בחברה העסקית. כיום, כל החלטה של דירקטור חייבת להיות פרי של ידע מקצועי, שיקול דעת ומיומנות גבוהה וזאת תוך הקפדה על טוהר המידות והימנעות מניגוד עניינים. הכלים המשפטיים העומדים היום לרשות בעלי המניות, לשם אכיפת חובות הדירקטורים, מגוונים יותר. המציאות מלמדת כי בעלי המניות אינם נרתעים מלעמוד על זכויותיהם ומגישים תביעות משפטיות נגד מנהלים ודירקטורים כשקיים חשש להפרת חובות מצידם. מעשה או הימנעות מחובת עשה של דירקטור, שאינו תואם את הוראות החוק, עלול בנקל לגלוש לתחום הפלילי וצפוי לתגובה מצד הרשויות המשפטיות. בתוכנית זו משולבים מרצים מהשורה הראשונה, בעלי ידע, ניסיון ביצועי מוכח ורקע אקדמי מגוון.

קורס דירקטור הלכה למעשה - במי"ל (מבית המרכז הישראלי לניהול) - היקף קורס:
הקורס כולל 48 שעות אקדמיות: 6 מפגשים וכולל כיבוד וארוחה קלה.

קורס דירקטור הלכה למעשה - במי"ל (מבית המרכז הישראלי לניהול) - תכני לימוד:
תפקידי הדירקטור וסמכויותיו;  משולש הכוחות בחברה: הדירקטוריון, ההנהלה ובעלי המניות ; נושאי המשרה בחברה - כשירות, מינוי, התפטרות ופיטורין;  מסמכי היסוד - סוגי חברות;  חובת האמונים וחובת הזהירות של נושא המשרה;  האחריות האזרחית והפלילית של הדירקטור ;  הדירקטור החיצוני והדירקטור מקרב העובדים;  כללים חשבונאיים מקובלים;  אחריות הדירקטוריון להיבטים הפיננסיים והחשבונאיים;  חלוקת רווחים - היבטים חשבונאיים ומשפטיים;  מנגנוני הגנה, ביטוח, שיפוי ופטור נושאי משרה;  תגמול דירקטורים;  שינויים מבניים, מיזוגים ורכישות, הגבלים עסקיים;  אחריות הדירקטוריון למנגנוני פיקוח ובקרה בתאגיד;  מבקר הפנים וועדת הביקורת;  השפעת סרבנס אוקסלי (SOX) והשלטון התאגידי על תפקידי הדירקטוריון;  אסטרטגיה עסקית;  תהליכים ודינמיקה בקבלת החלטות בדירקטוריון;  ניתוחי אירועים כולל משחקי תפקידים; עבודת הדירקטוריון עם יועץ משפטי ומזכיר החברה.

קורס דירקטור הלכה למעשה - במי"ל (מבית המרכז הישראלי לניהול) - קהל היעד:
הקורס מיועד לדירקטורים אשר מבקשים להתעדכן, להרחיב ולהעמיק את הידע, לנושאי משרה בכירים בחברה ולמועמדים לתפקידי דירקטור.

קורס דירקטור הלכה למעשה - במי"ל (מבית המרכז הישראלי לניהול) - תעודה:
למסיימים תוענק תעודה מטעם ביה"ס למנהלים של המי"ל.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המי"ל - מבית המרכז הישראלי לניהול
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?