המכללה האקדמית לחברה ואמנויות

תואר שני בטיפול בפסיכודרמה

תואר שני בטיפול בפסיכודרמה מבוסס על הנפש בפעולה, במקום "לדבר" על הדברים, "עושים" את הדברים. באמצעות סצנות דרמתיות המוצגות על הבמה הטיפולית ב"כאן ועכשיו" יכולים המטופלים לחוות רגשות מודחקים, דרמות פנימיות, אופציות להתמודדות, לשחזר מצבים לא פתורים, פנטזיות, חלומות, בחינת קשרים משמעותיים ועוד.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים
תואר שני בטיפול בפסיכודרמה
פסיכודרמה הינה שיטת טיפול המבוססת על הנפש בפעולה (פסיכו = נפש, דרמה = פעולה). בשיטת הפסיכודרמה במקום "לדבר" על הדברים, "עושים" או "פועלים" את הדברים. על ידי הצגת סצנות על הבמה ב"כאן ועכשיו", בדרכים מילוליות ולא מילוליות, כולים המטופלים לחוות רגשות מודחקים ולהעלות אותם ללא מודע, לשחזר מצבים לא פתורים, פנטזיות, דרמות פנימיות, אופציות להתמודדות, חלומות, בחינת קשרים משמעותיים וכדומה.

באמצעות הפעולה הדרמטית הנעשת "כאן ועכשיו" מאפשרת הפסיכודרמה למטופלים איתור של מקורות הספונטניות, הרחבת היכולת להתבונן במציאות גם מתוך עיני "האחר", ברחבת רפרטואר התפקידים שהאדם ממלא בחייו, וזאת תוך פתיחות לנקודות מבט שונות ועיבוד נושאים בדרך חוויתית ויצירתית.

הפסיכודרמה מביאה את המטופלים בשיטה למעורבות רבה יותר המסייעת להם לפרק ולהסיר חלק מהגנותיהם הלא יעילות ולהתמודד עם קונפליקטים וקשיים מעכבים, במטרה למצוא דרכים חלופיות לפעולה שיובילו לשינוי ולשיפור הערך העצמי ואיכות הקשרים.

תואר שני בטיפול בפסיכודרמה - משך הלימודים
תוכנית הלימודים לתואר שני בטיפול בפסיכודרמה נמשכת שנתיים.

תואר שני בטיפול בפסיכודרמה - תנאי רישום / קבלה
על מנת להתקבל ללימודים על המועמדים לעמוד בתנאים הבאים:
תואר ראשון - הצגת תואר ראשון ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בציון ממוצע של 85 ומעלה.
קורסי קדם - הצגת אישורים על השתתפות בקורסים: תיאוריות אישיות, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, שיטות מחקר, פסיכופיזיולוגיה, פסיכופתולוגיה, סטטיסטיקה
שעות התנסות רלוונטיות לפסיכודרמה - הצגת אישורים על 300 שעות לימוד פורמאליות מתחום דרמה / משחק / תיאטרון. בנוסף, יש להציג 200 שעות ניסיון בשדה.
ראיון קבלה - המועמד יוזמן לראיון קבלה עם מנחי התוכנית.
בנוסף, על המועמד להציג 3 המלצות, פטור מלימודי אנגלית.

תואר שני בטיפול בפסיכודרמה - מידע נוסף
ההכרה כמוסד להשכלה גבוהה וההסמכה להעניק תואר זה מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?