המכללה האקדמית לחברה ואמנויות

תואר שני בטיפול באמנות חזותית

הטיפול באמנות חזותית הוא תחום טיפולי העושה שימוש בכלים אמנותיים פלסטיים דוגמת: רישום, ציור, פיסול, וטכניקות מעורבות, וזאת בשילוב כלים פסיכולוגיים טיפוליים, על מנת לסייע באבחון והתמודדות עם קשים ומשברים ומחסומים רגשיים.
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

M.A תואר שני בטיפול באמנות חזותית
טיפול באמצעות אמנות חזותית הינו תחום טיפולי ייחודי העושה שימוש בתהליכי יצירה לצורך הכרה ועיבוד של תכנים רגשיים מודעים ולא מודעים, מתן ביטוי לקשיים סביבתיים, התפתחותיים, משפחתיים, תפקודיים וחברתיים, התמודדות עם מחלות ואובדנים שונים והתמודדות עם מצבי משבר אישי, זוגי ומשפחתי. טיפול באמנות חזותית משלב בין טכניקות עבודה לא מילוליות, אמנותיות, המתמקדות בתהליכי יצירה והבעה באמצעות שפת האמנות. עובדה זו מנגישה את הטיפול לאוכלוסיות המתקשות בביטוי רגשי מילולי.
טיפול באמצעות אמנות חזותית מתמקד בגילוי כוחותיו ונקודות החוזק של המטופל, בעת שהיצירה מהוה מנוף והשראה להתמודדות, להתחדשות ולהתחזקות. 

מסלול לימודי תואר שני בטיפול באמנות חזותית מכשיר את הסטודנטים לעסוק בטיפול באמנות חזותית תוך הקניית ידע והבנה תיאורטיים כמו גם כישורים יישומיים מעשיים לשילוב האמנויות בתהליך הטיפולי. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים מתחומי הטיפול באמנות המאפשרים להם חידוד של יכולת ההתבוננות, היא היכולת הרפלקטיבית, הבנת הנראה וטיפול בבעיות שונות ואוכלוסיות מגוונות.

תואר שני בטיפול באמנות חזותית - משך הלימודים
תוכנית הלימודים לתואר שני בטיפול באמנות חזותית, נמשכים שנתיים.

תואר שני בטיפול באמנות חזותית - תנאי רישום וקבלה
תעודת תואר ראשון - תואר ראשון ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בציון ממוצע של 85 ומעלה
קורסי קדם - יש להציג אישורים על השתתפות בקורסים הבאים: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית, תיאוריות אישיות, פסיכופתולוגיה, שיטות מחקר, פסיכופיזיולוגיה וסטטיסטיקה
שעות התנסות באמנות - על המועמד להציג אישורים מתועדים על 300 שעות לימוד פורמאליות מתחום האמנות ממוסד אקדמי או ממוסד מקצועי או אמנותי המעניק תעודה. בנוסף, יש להציג 200 שעות ניסיון בשדה, או הגשת תיק עבודות בתחום האמנות החזותית. 
כמו כן על המועמד לעבור: 1.ראיון קבלה עם מנחי התוכנית 2.הצגת 3 המלצות 3.הצגת פטור מלימודי אנגלית 4.טופס הרשמה מלא ומקורי בצירוף 3 תמונות פספורט ודמי הרשמה.

- ההכרה כמוסד להשכלה גבוהה וההסמכה להעניק תואר זה מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?