האוניברסיטה הפתוחה

לימודים באוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מציעה לימודים אקדמיים ברמה גבוהה וללא פשרות, אך שונה מאוניברסיטאות אחרות בכך שאין צורך בתנאי קבלה, באופן הלימודים, ובשיטות ההוראה.
שלוחות של האוניברסיטה הפתוחה נמצאות במקומות הבאים: גבעת חביבה, חדרה, חיפה, טבריה, טמרה, יקנעם עילית, כרמיאל, מג'דל שמס, נצרת, סח'נין, עפולה, קצרין, קרית חיים, בית ברל, כפר סבא, נתניה, רעננה, בת ים, חולון, כפר הירוק, פתח תקוה, רמת גן, תל אביב, מודיעין, נס ציונה, ראשון לציון, רחובות, רמלה, ירושלים, מעלה אדומים, אשדוד, באר שבע, רהט ואילת.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

האוניברסיטה הפתוחה -מבחר לימודים ומחלקות אקדמיות
לימודים לתואר ראשון
לימודים לתואר ראשון במדעי החברה
לימודים לתואר ראשון במדעים
לימודים לתואר ראשון במדעי הרוח
לימודים לתואר ראשון בהנדסה

לימודים לתואר שני
תואר שני במדעי המחשב M.Sc.
תואר שני במינהל עסקים M.B.A
תואר שני בלימודי דמוקרטיה בין-תחומיים M.A
תואר שני במחשבה הביולוגית M.A
תואר שני בחינוך במגמות "טכנולוגיות למידה" ו"מערכות למידה" M.A
תואר שני בלימודי תרבות M.A

לימודי תעודת הוראה
תעודת הוראה בתורה שבעל פה ובמחשבת ישראל
תעודת הוראה בהיסטוריה
תעודת הוראה בספרות
תעודת הוראה במדעי החברה
תעודת הוראה באזרחות לבעלי תואר ראשון
תעודת הוראה באזרחות לבעלי תואר מוסמך בלימודי בדמוקרטיה בין תחומיים
תעודת הוראה בפסיכולוגיה
תעודת הוראה במדעי המחשב

לימודי תעודה

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד ייחודי, מאחר והיא מציעה לימודים במסגרת של תואר אקדמי או קורסים ללא תנאי סף, ובאופן הוראה ייחודי. כל אדם המעוניין בכך יכול ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, ללא צורך להציג פסיכומטרי בציון מסוים, לעבור ועדות קבלה או להוכיח הישגים בלימודים קודמים. עם זאת, חשוב לציין כי הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מצריכים יכולות למידה עצמית ותרגול בבית, ודורשים ריכוז, משמעת עצמית, התמדה ואהבת ידע מהסטודנטים.

מאפיין ייחודי של האוניברסיטה הפתוחה הוא שיטת ההוראה מרחוק והלמידה האישית, אשר פותחו על מנת לאפשר לכל אדם לממש את יכולותיו בתחום הלימודים, ולהתגבר על אתגרים הקשורים לשירות צבאי, מגורים בפריפריה, עבודה במשרה מלאה או קשיים אחרים. במסגרת שיטת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה, הסטודנטים אינם מוגבלים מבחינת שעות הלימוד, אלא נעזרים בחומרי לימוד איכותיים, אשר עושים שימוש במיטב הטכנולוגיות העדכניות באינטרנט.

עוד גורם אשר מבדל את האוניברסיטה הפתוחה ממוסדות אקדמיים אחרים הוא מבנה הלימודים, אשר אינו מוגדר במונחים של שנות לימוד אלא על פי היקף הקורסים בהם השתתף הסטודנט. כל אדם רשאי להירשם לכל קורס, ובתנאי שהוא עומד בדרישות הקבלה, ללא צורך להירשם לפקולטה או חוג לימודים ספציפי. פן נוסף של גמישות זו הוא היכולת לקבוע את קצב ההתקדמות בלימודים, כאשר בכל סמסטר ניתן לבחור במספר שונה של קורסים, בהתאם לזמן הפנוי העומד לרשות הסטודנט.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
האוניברסיטה הפתוחה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?