המכללה האקדמית בית ברל

תואר ראשון במסלול הגן - לימודי הוראה וחינוך לגיל הרך

התכנית להכשרת מחנכים לגיל הרך מכוונת להקנות לסטודנטים ידע עיוני וידע מעשי בתחומי הגיל הרך. מטרת ההכשרה היא לפתח מחנכים היודעים ומבינים את עולמו של הילד, פועלים מתוך אחריות מקצועית, רואים את הילד וצרכיו במרכז עשייתם החינוכית, ומתאימים את עבודתם לאוכלוסיית היעד (גילאי לידה עד שש).

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

בית הספר לחינוך - המכללה האקדמית בית ברל
בית הספר נהנה משנים רבות של איכות ומצוינות, הנובעות מתוך האמונה כי לימודי חינוך מונעים מתחושה של שליחות ורצון, וכי החינוך הוא התשתית לחירותו של העם. הסגל האקדמי של בית הספר לחינוך הינו בעל מוניטין מקצועי ומחקרי, ויחד עם תוכניות לימודים ייחודיות מובטחת לסטודנטים חוויה איכותית במיוחד.

מטרת הלימודים
המכללה האקדמית בית ברל פיתחה תוכנית לימודים מרתקת במיוחד, אשר מפתחת מחנכים היודעים ומבינים את עולמו של הילד, מתוך אחריות מקצועית. דגש מיוחד ניתן על ראייה אשר שמה את הילד וצרכיו במרכז העשייה החינוכית, תוך התאמה לאוכלוסיית היעד. מטרה זו מושגת באמצעות שילוב ייחודי בין ידע עיוני וידע מעשי, על פני ארבע שנים.

מסלולי התמחות
מסלול הגן (לידה עד שש) - מקנה תעודת הוראה לגיל הגן.
מסלול הגן (לידה עד שש) + הרחבה לכיתות א-ב. מקנה תעודת הוראה לגן ותעודת הוראה לכיתות א- ב - כפל הסמכה.
מסלול הגן (לידה עד שש) + חינוך מיוחד. מקנה תעודת הוראה לגן הרגיל ותעודת הוראה לגנים של החינוך המיוחד - גן משולב/חינוך מיוחד - כפל הסמכה.

תנאי קבלה
דרישות הסף של הלימודים כוללות ראיון קבלה, גיל 20 ומעלה, מבחן פסיכומטרי, ובגרות. מידע מפורט על תנאי הקבלה ניתן למצוא בעמוד בנושא.

תכנית הלימודים
תכנית הלימודים הינה רחבת היקף, ומשלב שלל תכנים תיאורטיים לצד הכשרה מעשית ענפה. הסטודנטים בתואר מתחילים בתקופת הכשרה החל משנה ראשונה ללימודים. ההתנסות מאפשרת היכרות עם מערכת החינוך בגנים והמסגרת החינוכית לילדים קטנים. ההתנסות מתקיימת פעם בשבוע.

כמו כן, מקיימת המכללה האקדמית בית ברל תכנית לשילוב אמנות בהוראה בגיל הרך המופעלת בשיתוף הפקולטה לאמנויות- המדרשה. במסגרת התכנית ילמדו תכני אמנות עיוניים, יתקיימו ביקורים מודרכים בתערוכות, סדנאות וקורסים העוסקים בנקודות המפגש בין אמנות וחינוך. הקורסים מועברים על ידי סגל מרצים ואמנים מיומן ומקצועי מהפקולטה לאמנויות- המדרשה.

אפשרויות תעסוקה
לאחר סיום הלימודים, ניתן להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, ובכלל זה , גנים פרטיים, גני חובה, מעונות יום, וגני טרום-חובה. בנוסף, במכללה ישנה יחידה מיוחדת אשר מסייעת לסטודנטים להשתלב בעולם העבודה בשנת הסטאז', באמצעות ליווי הבוגרים במהלך השנה הראשונה לעיסוק בהוראה.

תעודת סיום
לאחר סיום הלימודים ועמידה בהצלחה בכל הדרישות, הבוגרים זכאים לתואר ראשון B.Ed (בוגר בהוראה) ותעודת הוראה לגן.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המכללה האקדמית בית ברל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?