המכללה האקדמית בית ברל

לימודי ביטחון והגנת העורף

בית הספר לחברה ולתרבות במכללה האקדמית בית ברל מציע לימודי ביטחון והגנת העורף מרתקים, המקנים כלים אקדמיים מתקדמים ופותחים מגוון אפשרויות תעסוקה וקידום מקצועי.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

בית הספר לחברה ולתרבות - ביטחון והגנת העורף
הביטחון הלאומי הוא תחום מורכב, ובעל השפעות רבות על הדרך בה החברה הישראלית מתפתחת ומתעצבת. המכללה האקדמית בית ברל פיתחה תוכנית לימודים מרתקת, מתוך ראייה של הביטחון הלאומי כמכלול נרחב של תחומים המשפיעים על איתנותה של החברה.

מטרת הלימודים
תוכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע, כלים ויכולות עדכניות, תוך ראיית הביטחון הלאומי לא רק בהיבט הצבאי הפיזי, אלא גם בתחומים נוספים המאתגרים את החברה. במהלך הלימודים הסטודנטים בוחנים את הידע אודות תפקידיהם של גופי הביטחון השונים בארץ, ואת הדרך בה הם משפיעים על חיינו הן בשגרה והן במצבי חירום.

קהל יעד
התכנית מיועדת לכל מי שעוסק בתחום הביטחון ובתחום הגנת העורף - כוחות הביטחון, שירותי בריאות - ולכל מי שמעוניין בלימודים מרתקים לקראת תואר ראשון.

תכנית לימודים
תכנית הלימודים בנויה בראייה רב-תחומית המעמידה בבסיסה תובנות הלקוחות מתחומי חקר מגוונים כלימודים אסטרטגיים, מדע המדינה, יחסים בינלאומיים, כלכלת ביטחון, משפטים, היסטוריה, תקשורת, מדיניות ציבורית, שלטון מקומי, תפעול שרותי חירום וארגונם במסגרות פעולה משולבות ואחרים. התכנית מתמודדת עם המורכבות המאפיינת בחינת תופעות ותהליכים הן מנקודת מבט אמפירית-תיאורטית והן מבחינה מעשית.

משך הלימודים
תכנית הלימודים מתפרשת על פני 3 שנות לימוד + סמסטר אחד ונלמדת ביום אחד בשבוע.התכנית בנויה מ-21 קורסי התמחות של המכללה האקדמית בית ברל.

תעודת גמר
תעודת התמחות בחברה, ביטחון והגנת העורף של המכללה האקדמית בית ברל. על לימודים אלה ניתן לקבל הכרה לקראת תואר ראשון B.A במדעי החברה והרוח, יש ללמוד במקביל לפחות 66 נ"ז באוניברסיטה הפתוחה ולעמוד בכל הדרישות האקדמיות לתואר כמפורט בידיעון האקדמי.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המכללה האקדמית בית ברל
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?