מכללת ביטוי

מסלולי לימוד לתואר ראשון

מכללת ביטוי מציעה לראשונה שלושה מסלולים המשלבים לימודי תואר ראשון B.A של האוניברסיטה הפתוחה בשילוב לימודי אמנות ועיצוב. במסגרת המסלולים ניתן למצוא מסלול 'מגמה ירוקה לעיצוב פנים' של מכללת ביטוי בשילוב עם תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה - מסלול ייחודי ללימודי עיצוב פנים שמעניק לסטודנטים בסיס עשיר לביטוי אישי  תוך מתן דגש אקולוגי וסביבתי לעיצוב החללים הפנימיים. 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

מסלולי לימוד לתואר ראשון - מכללת ביטוי בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה:
מסלול ללימודי עיצוב עם תואר ראשון B.A של האוניברסיטה הפתוחה -
המסלול, אשר מתפרש על ארבע שנים, בשיתוף עם האוניברסיטה הפתוחה משלב בין לימודי עיצוב ללימודי פרקטיקה ולימודים לתואר ראשון. במהלך המסלול לומדים הסטודנטים להתמודד עם מגוון פרויקטים אמיתיים מעולם עיצוב האופנה, תוך הקניית ידע והכרה עם המגמות האופנתיות המובילות בעולם. קצב הלימודים הוא דינאמי ומהיר, ממש כמו בעולם האמיתי. היתרון הגדול של מסלול זה מלבד שילובו עם תואר ראשון הינו הפרקטיקום שעושים הסטודנטים כבר מהשנה השניה, אשר מכשיר אותם בצורה המקצועית ביותר להתמודדות עם האתגרים שבעולם עיצוב האופנה. הסטודנטים ירכשו כלים לפיתוח סגנון עצמי, תוך שימת דגש על הרכבת מערכות לבוש, סטיילינג, אביזרי אופנה, ציור אופנה, דיגום ותפירה. עם סיום הלימודים תינתן עזרה בהשמה מקצועית.
הלימודים מוכרים על ידי משרד הביטחון, משרד המסחר והתעשייה, קרנות השתלמות למורים ומשרד החינוך.

מסלול ללימודי אמנות עם תואר ראשון B.A של האוניברסיטה הפתוחה -
מכללת ביטוי פותחת מסלול חדש וייחודי במגמת האמנות אשר משלב קורסים בפסיכולוגיה בהקשר לאמנות. מסלול זה מאפשר לסטודנטים המעוניינים להמשיך לתואר שני בטיפול באמנות לעשות כן ללא צורך בהשלמות נוספות של קורסי הפסיכולוגיה הנדרשים וללא השלמות לאמנות. 
הלימודים במכללת ביטוי אינם מבוססים על למידה של תיאוריות ושינון ידע עיוני, אמנם, במהלך לימודי התואר הראשון ישתתפו הסטודנטים בקורסים בנושאים כתיאוריות אמנותיות, זרמים אמנותיים, פרופורציות, קומפוזיציה, שימוש בפלטת צבעים נכונה לייצור משמעות, עקרונות השפה החזותית, תולדות האמנות וטכניקות ציור ורישום, אשר יועברו על ידי טובי המרצים וטובי האמנים בישראל, אך הדגש הינו על צמיחה אמנותית אמיתית, זו הנובעת מפנימיותו המטלטלת של האמן.
שיטת הלימוד במגמה היא שיטה אותה פיתחה ד"ר בילה נוביצקי הנקראת: "מהתרשמות למיקוד הבעתי" שיטה המלווה בשני עקרונות:
עקרון האינטרוספקציה - התבוננות עצמית ובחינה אישית
עיקרון הרפלקציה - הכרוכה בניתוח והפקת לקחים המסייעים בגיבוש הידע.

השיטה נטועה היטב בתקופה העכשווית הפוסט מודרנית בה אנחנו חיים ומבססת על התבוננות עמוקה ומחייבת אל נבכי נפשו של האמן באשר הוא אדם. התהליך אותו עוברים הסטודנטים הלומדים בשיטה הוא תהליך נפשי אך גם רציונאלי הניתן לבחינה אובייקטיבית ושימוש ב "חומרי" הנפש בתהליך היצירה.

הלימודים לתואר ראשון במגמה לאמנות נפרשים על פני 4 שנים, שלושה ימים בשבוע.

'מגמה ירוקה לעיצוב פנים' - לימודי עיצוב פנים עם תואר ראשון B.A של האוניברסיטה הפתוחה 

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מכללת ביטוי
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?