המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

לימודי תואר ראשון במתמטיקה שימושית

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל שייכת לרשת "אורט" ישראל והוקמה במטרה להיות מרכז לימודי הנדסה ייחודי הפועל ומתפתח תוך שיתוף עם התעשיות והחברות המובילות באזור הגליל. לימודי תואר ראשון במתמטיקה שימושית מעניקים ידע מתקדם בתחום ייחודי, ופותחים קשת עשירה של אפשרויות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

מתמטיקה שימושית - המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל
מתמטיקה שימושית מהווה את הבסיס לתחומי עשייה ומחקר רבים, החל מניתוח תהליכים טכנולוגיים וכלכליים, עבור בניהול פיננסי במוסדות ארגוניים, דרך עיבוד וחיזוי תוצאות ניסויים, וכלה בייעול התכנון והוזלת תהליכי הייצור.

לימודי מתמטיקה שימושית - יתרונות לסטודנטים
תואר ראשון במתמטיקה שימושית מעניק בסיס מתמטי נרחב, לצד יכולת אינטגרציה בין תחומית, הבנת חוקי הכלכלה, הכרה בסיסית של מערכת אלקטרוניות ומכאניות, ומיומנויות במימוש מודלים ממוחשבים. כל אלה מעניקים לבוגרים ידע רב ועדכני, ומבטיחים להם יתרון בעת ההשתלבות בתעשייה ובמחקר.

מתמטיקה שימושית - אפשרויות לימוד
הסטודנטים של לימודי תואר ראשון במתמטיקה שימושית יכולים לבחור בין לימודי התמקדות במתמטיקה שימושית, או לימודי תואר כפול. המסלולים לתואר כפול הם מתמטיקה שימושית והנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מתמטיקה שימושית והנדסת תוכנה, ומתמטיקה שימושית והנדסת תעשייה וניהול.

מתמטיקה שימושית לתואר ראשון - משך הלימודים
לימודי מתמטיקה שימושית לתואר ראשון נפרשים על פני ארבע שנים, ובסך הכול על הסטודנטים לצבור 160 נקודות זכות.

תואר ראשון במתמטיקה שימושית - נושאי הלימוד
המכללה האקדמית אורט בראודה בכרמיאל פיתחה תוכנית לימודים מרתקת במיוחד, הכוללת קשת מגוונת של נושאים עדכניים. אנגלית טכנית, תורת ההסתברות, פונקציות מרוכבות, טורי פורייה והתמרות אינטגראליות, תהליכים אקראיים, משוואות דיפרנציאליות, אלגברה וגיאומטריה אנליטית, אנליזה נומרית, אלקטרומגנטית, פיזיקה מודרנית, מרחבי הילברט ואופרטורים ליניאריים הם רק חלק מנושאי הלימוד של תואר ראשון במתמטיקה שימושית.

לימודי מתמטיקה שימושית - תנאי קבלה
כל המועמדים ללימודי תואר ראשון במכללה האקדמית אורט בראודה בכרמיאל נדרשים להציג תעודת בגרות ישראלית, הכוללת בגרות במתמטיקה, באנגלית ובמקצוע נוסף ברמה של 4 יחידות לימוד לפחות, ובממוצע ציונים משוקלל של כל ציוני הבגרות של 70 לפחות. בנוסף לדרישות אלה, תנאי קבלה ספציפיים של לימודי מתמטיקה שימושית לתואר ראשון כוללים ציונים גבוהים במתמטיקה ואנגלית, וכן ציון פסיכומטרי של 550 לפחות. מועמדים בעלי תעודת בגרות מחו"ל, או מי שאינם עומדים בתנאי הקבלה, יכולים להשתלב במכינת קדם הנדסה של המכללה.

מלגות לסטודנטים למתמטיקה שימושית:
סטודנטים בתכנית מלאה:
1. מלגת שכר לימוד מלאה בשנה הראשונה: 50% פר"ח, 50% מכללה.
2. שנה שנייה: מי שהממוצע המצטבר שלו מעל 80: מילגה בגובה 50%
3. שנה שלישית: מי שהממוצע המצטבר שלו מעל 80: מילגה בגובה 50%.
סטודנטים לתואר כפול הנדסה ומתמטיקה שימושית:
1. שנה א': הנחה של 8 נ"ז.
2. שנה ב': מי שהממוצע שלו מעל 75, יקבל הנחה של 8 נ"ז.
3. שנים ג' ד': מי שהממוצע שלו מעל 75, יקבל הנחה של 8 נ"ז.
חדש: מלגה לתלמידי מתמטיקה שימושית
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה אישרה מלגת שכ"ל לשנה הראשונה לסטודנטים, שיתקבלו ללימודי מתמטיקה שימושית בשנת הלימודים תשע"ג.
המלגה - החזר שכר לימוד לשנה - תינתן לאחר מועדי ב' של סמסטר ב' בשנת הלימודים השניה. המלגה תוענק לסטודנטים שיעמדו בקריטריונים הבאים:
- ציון פסיכומטרי של 575 ומעלה
- ממוצע ציונים גבוה מ 75 לאחר שנת הלימודים הראשונה

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?