המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

לימודי תואר ראשון בהנדסה אופטית

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל שייכת לרשת "אורט" ישראל והוקמה במטרה להיות מרכז לימודי הנדסה ייחודי הפועל ומתפתח תוך שיתוף עם התעשיות והחברות המובילות באזור הגליל. לימודי תואר ראשון בהנדסה אופטית מעניקים ידע מתקדם בתחום ייחודי, ופותחים קשת עשירה של אפשרויות תעסוקה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

הנדסה אופטית - המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה בכרמיאל
רכיבים אופטיים מופיעים בחלקים רבים של מערכות מתקדמות, לשם קליטת אותות, בדיקות ללא הרס, מערכות חישה מרחוק, מערכות בקרה ומשוב, ועוד. קצב העדכון של טכנולוגיות אלו הוא גבוה במיוחד, מאחר והן אינטגרטיביות ומשלבות טכנולוגיות מתחומי הנדסה שונים. משום כך, יש צורך באנשי מקצוע איכותיים במיוחד, בעלי היכרות נרחבת עם טכנולוגיות מתקדמות והידע הדרוש לשם פיתוח של טכנולוגיות חדשות.

תואר ראשון בהנדסה אופטית - נושאי הלימוד
לימודי הנדסה אופטית לתואר ראשון באורט בראודה מעניקים הכשרה הנדסית נרחבת, לצד רקע וכלים מעשיים. כל אלה מאפשרים לבוגרים להשתלב בתעשייה עתירת הטכנולוגיה במגוון תפקידים מרתקים, ולתרום למחקר ולפיתוח בתחום. הודות לשילוב הייחודי בין לימודים תיאורטיים בתחומי ההנדסה, המדעים והמתמטיקה, יחד עם מעבדות פרויקטים מעשיות, הסטודנטים נחשפים לידע מגוון ויוצאים אל שוק התעסוקה כאשר הם בעלי יתרון משמעותי.

לימודי הנדסה אופטית - מטרות הלימודים
המכללה האקדמית אורט בראודה בכרמיאל הציבה מספר מטרות עיקריות, במהלך פיתוח תוכנית הלימודים הייחודית של תואר ראשון בהנדסה אופטית. המטרה הראשונה היא הקניית שליטה בעקרונות הפיזיקאליים של מערכות אופטיות מתקדמות, באמצעות קורסי יסוד מתמטיים ומדעיים אשר ניתנים ברמה מוגברת ובקורסי הבסיס בתחום האופטיקה. מטרה נוספת היא הקניית רקע וכלים שיאפשרו התמודדות מוצלחת עם טכנולוגיות משתנות, על מנת לאפשר יכולת פיתוח של רעיונות חדשים. בנוסף הסטודנטים לומדים להכיר טכנולוגיות יישום בתעשייה האופטית, האלקטרו-אופטית והמכנו-אופטית, רוכשים כלים לשליטה בתחומים נוספים הקשורים ליישום של המערכות, וזוכים להתמחות בתעשייה ובכלל זה פרויקט פיתוח בהנחיה של חבר סגל.

הנדסה אופטית לתואר ראשון - מגמות התמחות
מגמת אופטיקה מורחבת - בדגש על בסיס מדעי בתחום האופטיקה.
מגמת אלקטרו-אופטיקה - בדגש על הכשרת מהנדסים בגישה מערכתית ובעל רקע בהנדסת חשמל
מגמת מכנו-אופטיקה - בדגש על הכשרת מהנדסים בגישה מערכתית ובעל רקע בהנדסת מכונות.

הנדסה אופטית - משך הלימודים
לימודי הנדסה אופטית לתואר ראשון נפרשים על פני ארבע שנים, ובסך הכול על הסטודנטים לצבור 162 נקודות זכות.

תואר ראשון בהנדסה אופטית - נושאי הלימודים
המכללה האקדמית אורט בראודה בכרמיאל פיתחה תוכנית לימודים מרתקת במיוחד, הכוללת קשת מגוונת של נושאים עדכניים. פונקציות מרוכבות, תורת הגלים ותורת הרטט, פיזיקה מודרנית ומבוא לתורת הקוונטים, תרמודינאמיקה, אותות ומערכות, הנדסת חומרים, אופטיקה פיזיקאלית, מקורות אור ולייזרים, ציפויים ומסננים, אנליזה נומרית ורכיבי מערכות תקשורת אופטית הם רק חלק מנושאי הלימוד של תואר ראשון בהנדסה אופטית.

לימודי הנדסה אופטית - תנאי קבלה
כל המועמדים ללימודי תואר ראשון במכללה האקדמית אורט בראודה בכרמיאל נדרשים להציג תעודת בגרות ישראלית, הכוללת בגרות במתמטיקה, באנגלית ובמקצוע נוסף ברמה של 4 יחידות לימוד לפחות, ובממוצע ציונים משוקלל של כל ציוני הבגרות של 70 לפחות. בנוסף לדרישות אלה, תנאי קבלה ספציפיים של לימודי הנדסה אופטית לתואר ראשון כוללים ציון פסיכומטרי של 550 לפחות, וכן ציונים גבוהים במתמטיקה, פיזיקה, אנגלית, ומקצוע מדעי טכנולוגי נוסף. מועמדים אשר אינם עומדים בתנאים אלה, או שהינם בעלי תעודת בגרות בין לאומית, יכולים להשתלב בלימודי מכינה קדם הנדסית במכללה, או לפנות לועדת חריגים.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?