המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

מכינה ללימודים קדם אקדמיים

המכינה הקדם אקדמית להנדסה של מכללת אורט בראודה להנדסה פועלת במטרה להקנות ידע טכנולוגי מתקדם למיצוי הפוטנציאל של כל סטודנט וסטודנט תוך שאיפה למצוינות. המכינה הינה מכינה ותיקה ואיכותית אשר הכינה אלפי סטודנטים אשר שיפרו והשלימו בגרויות לקראת לימודים אקדמיים במוסדות השונים בארץ.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.
גולש יקר, לנוחותך: קורסים נוספים

המכינה הקדם אקדמית של מכללת אורט בראודה להנדסה בכרמיאל מאפשרת לסטודנטים להשלים ולשפר בגרויות תוך התאמה אישית לצרכי כל סטודנט והעמדת מגוון מסלולי לימוד גמישים לבחירתו.

מסלולי הלימוד - המכינה הקדם אקדמית - אורט בראודה להנדסה:
מכינה להשלמה או שיפור של תעודת הבגרות-

מכינה המאפשרת "הזדמנות נוספת" לשפר או להשלים בגרויות ולהשתלב במוסדות הלימוד האקדמיים המובילים בארץ. הלימודים במכינה נעשים תוך מבט לאקדמיה וחשיפתם של הסטודנטים לדרישות ולעולם האקדמיה בו הם מתעדים להיות. קהל היעד של המכינה הוא בני 19-29. מסלולי לימוד:
מסלול חד שלבי -
מיועד לבוגרי 12 שנות לימוד שחסרים להם עד 5 מקצועות ומקסימום 14 יח"ל להשלמה, כמו כן מיועד למעוניינים לשפר בגרויות. משך הלימודים כ-10 חודשים. על המועמדים לקבל ציון 400 לפחות בבחינה הפסיכומטרית או בבחינת מימד ולעבור ראיון אישי בכדי להתקבל למסלול.
מסלול חד שלבי אינטנסיבי - מיועד לבוגרי 12 שנות לימוד שחסרות להם עד 10 יח"ל, או כאלו המעוניינים לשפר ציונים. הלימודים נמשכים 5 חודשים ועל המועמדים לקבל ציון 400 לפחות בבחינה הפסיכומטרית או בבחינת מימד ולעבור ראיון אישי בכדי להתקבל למסלול.
מסלול דו שלבי - מיועד למועמדים בעלי השכלה תיכונית של 11-12 שנות לימוד ויותר מ-14 יח"ל חסרות. הלימודים נמשכים 15-20 חודשים ומחולקים לשני שלבים: בתחילה 40 שעות לימוד שבועיות ולאחר מעבר של 7 יח"ל מסלול מותאם אישית. על המועמדים לקבל ציון 350 לפחות בבחינת מימד ולעבור ראיון אישי בכדי להתקבל למסלול.
מסלול מדורג - מיועד למועמדים בעלי השכלה תיכונית של 11-12 שנות לימוד המעוניינים לשלים חובות לבגרות במסגרת של עד 10 יח"ל. על המועמדים לקבל ציון 350 לפחות בבחינת מימד.
מקצועות הלימוד המוצעים: ספרות , היסטוריה, לשון, אזרחות, חיבור, מתמטיקה, אנגלית, פיזיקה, גיאוגרפיה ותנ"ך.

מכינה ייעודית להנדסה - תומכת לבני המגזר הערבי
המטרות של מסלול ייחודי זה הינן בניית מסגרת קדם-אקדמית, אשר תיתן מענה לקשיי שפה, תתגבר מקצועות יסוד, תקנה מיומנויות וכישורי למידה ותאפשר מימוש שאיפות אקדמיות במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. על מנת להתקבל למסלול זה, יש להיות בעלי ציון פסיכומטרי 500, או ציון 530 בבחינת "מימד" לפחות, וכן בוגרי 12 שנות לימוד, זכאי תעודת בגרות או חסרים עד 2 מקצועות לזכאותם. תוכנית הלימודים נמשכת תשעה חודשים, ומקיפה מגוון רחב של נושאים, דוגמת קורס אוריינות וכתיבה אקדמית, קורס תגבור בעברית, פיזיקה, קורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית, מתמטיקה, ואנגלית ברמה הנדרשת לקבלה ללימודי ההנדסה במכללה האקדמית.
סיוע ממלכתי בתשלום שכר לימוד על פי אמות מידה חברתיות-כלכליות.*
*ניתן לבקש סיוע עד גיל 26.

מכינת קדם הנדסה - מסלול ייחודי
המכינה מיועדת לבעלית תעודת בגרות אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי הנדסה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה. במהלך המכינה יושלמו הדרישות המחלקתיות (בתעודת הבגרות) להרשמה, יעשה רענון/שיפור ידע במתמטיקה תיכונית כהכנה לקראת לימודי מתמטיקה אקדמית ורענון/הקניית ידע בפיזיקה תיכונית, כהכנה לקראת לימודי פיזיקה אקדמית.

מכינת 30+
מיועדת למועמדים ללימודי הנדסה במכללה שאינם בעלי תעודת בגרות ועברו את גיל ה-30.

עם סיום ומעבר בחינות הבגרות מוענקת לסטודנטים תעודת בגרות רשמית של משרד החינוך המוכרת בכל המוסדות בארץ.  
המכינה הקדם אקדמית של מכללת אורט בראודה להנדסה בכרמיאל מספקת מגוון רחב של שרותי סיוע לסטודנט בהם עזרה במישור הכלכלי ובמישור האקדמי - לימודי. במהלך המכינה עוברים הסטודנטים סדנאות להתמודדות עם לחץ, סדנא להתמודדות עם חרדת בחינות, סדנאות להקניית מיומנויות למידה, שיעורי תגבור ועוד. סגל המכינות הינו סגל מוביל ומנוסה אשר מכיר את דרישות משרד החינוך והאקדמיה ומספק כלים רלוונטים וידע מקיף לסטודנטים תוך מתן יחס אישי וחם.

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?