קורס תיירות ומזון בירושלים ובדרום

קורסים - לפי אזור גיאוגרפי

קורס תיירות ומזון בירושלים ובדרום

כל מי שחלם להיות מדריך טיולים או קונדיטר שירים את היד! היום כבר לא חייבים לטוס לבלגיה כדי ללמוד איך מערבבים שוקולד או לצרפת כדי להבין איך מכינים יין איכותי, אפשר ללמוד הכל בארץ וברמה לא פחות טובה. תחום התיירות והמזון התפתח מאוד בשנים האחרונות ומספר לא מועט של מוסדות לימוד מובילים מציעים קורסים המכשירים את המשתתפים להיות מורי דרך, מגדלי גפנים ליין, טבחי קינוחים ובשלנים מצויינים המבינים בתזונה בריאה ומאוזנת. 

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורסי תיירות ומזון בירושלים ובדרום:

היצע הקורסים בתחום התיירות והמזון רק הולך וגדל בשנים האחרונות. מוסדות לימוד רבים ובתי ספר מתמחים מציעים לקהל הרחב מגוון קורסים העוסקים בתזונה, קונדיטוריה, ברמנים, סוכני נסיעות, מורי דרך ועוד. הקורסים מיועדים לקהל הרחב ויכולים לשמש כלימודי מקצוע או כתחביב.

חלק מהקורסים בתחום התיירות והמזון:
קורס ברמנים -

להיות ברמן זה מקצוע רציני שכבר מזמן לא כולל רק התמחות על ברז הבירה. כיום, על הברמן להיות מומחה באלכוהול מקומי ותוצרת חוץ, באומנות השירות, המכירה ועמידה מול קהל. קורס ברמנים הינו קורס מקצועי, נחשק וריווחי מאד, הנלמד באווירה צעירה ומשוחררת. במסגרתו לומדים המשתתפים על ההיסטוריה, מקורותיו ודרכי הכנתו של האלכוהול כמו גם על סוגי משקאות, ערבובים ואומנות השירות. 

קורס קונדיטור

- לעיתים ארוחה היא רק תירוץ לקינוח... קורס קונדיטוריה שם לו למטרה להכשיר את המשתתפים כקונדיטורים מוסמכים, ולאפשר להם להשתלב בענף האפייה המקצועית בארץ ובעולם. הלימודים בקורס קונדיטוריה (או בשמם העברי - מגדנאות), אינם מתפשרים על איכות חומרי הגלם ומקצועיות הקונדיטור הכוללת דיוק, יצירתיות וכמובן- מתיקות.

קורס מורי דרך -

קורס מורי דרך הוא קורס המתאים לאנשים אשר אוהבים לטייל ואוהבים את הארץ. הקורס מכשיר את המשתתפים להדריך קבוצות מטיילים מהארץ ומחו"ל בכל הגילאים ובכל המסלולים בחלקי הארץ השונים תוך שהם מכירים להם את הנופיה הייחודיים של הארץ ומעשירים אותם בידע אודות אזור הטיול. תכני הקורס כוללים גיאוגרפיה, ארכיאולוגיה, היסטוריה, ארכיטקטורה, התמחות בחי והצומח, סיפורי מורשת קרב ולימודי אמנות.

קורס בישול וטבחות

- כל אחד יכול לבשל, אך לא כל אחד יכול להיות טבח. קורס בישול וטבחות מכשיר את המשתתפים להיות טבחים ושפים ולהשתלב כמקצוענים בתחום הקולינארי. הקורס מקנה יסודות מקצועיים לבישול נכון, תוך היכרות עם חומרי גלם משובחים הקיימים בשוק. כמו כן לומדים המשתתפים על יסודות חיתוך, ציוד ומכשור, שיטות בישול, מבנה המטבח המקצועי, מנות קלאסיות , המטבח החם והמטבח הקר, תברואה והיגיינה, תכנון תפריט ותזונה נכונה ועוד.

קורס ייצור יין -

קורס ייצור יין הינו קורס חוויתי וייחודי המקנה ידע תיאורטי וכלים מעשיים להכנת יין באופן עצמאי. הלימודים בקורס כוללים פירוט של השלבים הרבים בדרך להכנת יין איכותי - החל משלב נטיעת הכרמים וכלה טעימת היין המושלמת. קורס ייצור יין הינו קורס מקיף המקנה לבוגריו כלים מעשיים לייצור יין ביתי והוא מהווה את השלב הראשון בדרך לפתיחת עסק של יינות בוטיק.


קורס סוכני נסיעות -

קורס סוכני נסיעות מכשיר את בוגריו להיות סוכני נסיעות ומתכנני הטיולים הטובים והמקצועיים ביותר בשוק. סוכני נסיעות משלבים ידע מקצועי על תיירות פנים וחוץ, לצד תודעת שירות ויכולת מכירה גבוהות. קורס סוכני נסיעות מקנה ידע ומיומנות בענף התיירות ומכין את בוגריו לבחינה לקבלת תעודת סוכן נסיעות מורשה.

איפה אפשר ללמוד קורס תיירות ומזון בירושלים ובדרום?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס תיירות ומזון בירושלים ובדרום
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?