מרכזי צעירים

קורסים - מרכזי צעירים

מרכזי צעירים

מרכזי צעירים
מרכז צעירים הינה תוכנית אשר באה לתת מענה כולל, מוסדר ומקיף לצרכי הצעירים (בגילאי 18-35) בישובים בהם הם חיים. מיזם זה משמש שותפות בין משרדי ממשלה, ג'וינט ישראל וקרנות שונות- שותפות אשר נולדה על מנת לענות על צורך חברתי: טיפול בצעירים.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

מרכזי צעירים ברחבי הארץ

רבים מהצעירים (בגילאי 18-35) עומדים בתקופה זו בחייהם בפני צמתים וקבלת החלטות אשר ישפיעו באופן ישיר על אופי החיים שלהם, על איכותם ועל התנהלותם- החלטות הכרוכות בבחירה של קריירה, לימודים ושל כיוון לעתיד.
נמצא כי רבים מהצעירים חסרים את הכלים ואת המיומנויות הדרושים לצליחת תקופה זו וכי חסר מענה מקיף לסוגיות אלו. מטרתו של מיזם "מרכזי הצעירים" הוא לתת מענה מערכתי וממוסד עבורם.
צוות בכל מרכז הצעירים כולל מנהל וצוות מקצועי האמונים על מספר תחומי ליבה, ביניהם: הנגשת השכלה גבוהה, תעסוקה לצעירים, מעורבות חברתית, מנהיגות ותרבות ופנאי.
סל השירותים במרכז צעירים כולל: ייעוץ אישי בבחירת מקצוע, הכוון תעסוקתי והכוון לבחירת לימודים וקריירה, סיוע במציאת דרך וכיוון, סיוע בהנגשת השכלה גבוהה, סדנאות לאבחון נטיות מקצועיות, סדנאות הכנה לעולם העבודה , מלגות לימודים ועוד...
מרכזי הצעירים פרושים כיום ביותר מ-25 יישובים מקריית שמונה בצפון ועד דימונה בדרום.


מהם היתרונות שיש למרכזי צעירים על פני מכונים פרטיים?   

מרכזי צעירים בכלל ומרכז הצעירים החממה בפתח תקווה בפרט הינו מיזם חברתי שמטרתו להנגיש את תחום ההשכלה הגבוהה לכלל הצעירים בארץ. אשר על כן , המידע שמרכז המרכז הינו מידע אובייקטיבי לחלוטין ואינו נתון להשפעה של אף גורם בעל עניין. בנוסף לכך, כיוון שמיזם זה פועל בכמה וכמה רשויות מקומיות בארץ, המידע שמצטבר הינו המידע המעודכן והמהימן ביותר.
מרכז הצעירים החממה נמצא בקשר עם עשרות אנשי מקצוע אשר שמחים לתרום מניסיונם ולהסביר לצעירים כיצד נראה המקצוע בחיי היומיום.

יתרון בולט נוסף הוא הליווי שכל צעיר או צעירה שמגיעים מקבלים במרכז- מתחילת הייעוץ ועד הרישום ללימודים. בכל מוסד אקדמי ולא אקדמי נמצא איש קשר שזמין לתמיכה מיוחדת עבור נועצים שנתקלו באיזשהו קושי בדרך ללימודים. הליווי נמשך גם לאחר הלימודים, כאשר הסטודנט הטרי נעזר במציאת מלגה למימון הלימודים.


מרכז הצעירים "החממה" פ"ת

מרכז הצעירים "החממה" בפתח תקווה, נפתח בקיץ 2007 ומאז הוא מהווה פלטפורמה משמעותית לצרכים האישיים והקהילתיים של הצעירים בעיר וכולל את כל השירותים והמענים הרלוונטיים לצעירים.
המרכז שוכן במקום נגיש נוח ומאפשר לכל צעיר תושב העיר להיעזר במגוון תחומים.
אחד התחומים המבוקשים במרכז הינו ייעוץ והכוון ללימודים.
למי מיועד תהליך הייעוץ?
כל צעיר או צעירה אשר מתלבטים באחת השאלות הקשורות לבחירת מקצוע או מתקשים בקבלת ההחלטה של כיוון הלימודים - יכולים להגיע למרכז ולקבל סיוע והכוונה ע"י אחד מהיועצים  במרכז.
שאלות לדוגמא: מה אני יכול/ה ללמוד? מה מתאים לי לעבוד? איפה אני יכול/ה ללמוד? מתי אפשר להתחיל ללמוד? מהם תנאי הקבלה למקצוע שאותו אני רוצה ללמוד? איך משפרים את הסיכויים שלי להתקבל למוסד הלימודים? ועוד שאלות רבות אחרות.
מהו תהליך הייעוץ?
בתהליך הייעוץ אנו מציעים לנועץ/ת  מסגרת שיטתית ומושכלת אשר תשמש קו מנחה במציאת דרך במבוך עולם המקצועות. בתהליך הייעוץ נעשה ניסיון לקשר בין הידע על עצמי (מי אני? במה אני טוב? מה אני אוהב? למה אני שואף?) לבין הידע על עולם המקצועות (אילו מקצועות קיימים? היכן ניתן ללמוד אותם? מהם הסיכויים להתקבל למקצועות מסוימים? מה הדרישה בשוק? מה השכר הממוצע? ועוד)
מה כולל הייעוץ?
במסגרת הייעוץ יכול הנועץ לקבל מידע רב ,עדכני ומהימן על עולם המקצועות ומסלולי הלימוד, להיעזר בכלי אבחון לבירור נטיות מקצועיות, לבנות חזון תעסוקתי וללמוד כיצד לתכנן ולנהל קריירה בצורה הנכונה ביותר עבורו.

לפרטים נוספים או לקביעת ייעוץ:
מרכז צעירים "החממה": 03-9074720/2 או במייל info@hamama.org.il
מרכזי צעירים נוספים: http://www.hamama.org.il/content.php?id=83
כתב- ארז בלנאו, רכז השכלה, מרכז צעירים "החממה" פ"ת


מרכז צעירים 'סטארט אפ' באר שבע

מרכז 'סטארט אפ' הפועל בבאר שבע ובמועצה האזורית בני שמעון מהווה מרכז הכוונה, מידע והעצמה לצעירים בגילאי 18-35. המרכז הוקם עבור צעירים, והוא משמש כבית וככתובת מרכזית בעיר. אל מרכז 'סטארט אפ' ניתן לפנות על מנת להתייעץ מה ללמוד, איך להתקדם בעולם העבודה, כיצד לקדם מיזם קהילתי ועוד - הדלת תמיד פתוחה!
כתובת המרכז: שד' רגר 19, באר-שבע, טלפון 08-6650840.
אתר מידע באינטרנט - http://סטארטאפ.org.il/.


נתיב - מרכז צעירים חדרה

נתיב מרכז הצעירים הינו יחידה ייחודית, שתפקידה שירות וסיוע לצעירי העיר חדרה מגילאי 18-35 בתחומי תעסוקה, השכלה ומעורבות חברתית. המרכז נהנה משיתוף פעולה עם: משרד הביטחון, משרד הקליטה, משרד הרווחה, הקרן לפיתוח חדרה, קרנות לחיילים משוחררים ולצעירים בכלל, גופים עסקיים מקומיים וארציים, שיקום שכונות, המועצה להשכלה גבוהה, פדרציית ניו יורק, ג'וינט ישראל ועוד.

מרכז הצעירים העירוני הינו חלק ממיזם ארצי של מרכזי צעירים. המיזם הארצי הינו יוזמה של ג'וינט ישראל. בשנת 2006 אימץ ראש העיר את המודל הארצי והקים את "נתיב" בחדרה לרווחת צעירי העיר.

המרכז ממוקם ברח' הרצל 69, בית קצין העיר לשעבר, ליד קופת חולים דגני. טלפון: 04-6331787, פקס: 04-6336563, דוא"ל: haderay@bthere.org.il


מרכז צעירים עתידים רחובות

מרכז צעירים עתידים ברחובות הוא ארגון ללא מטרות רווח, אשר הוקם בשנת 2006 ע"י עיריית רחובות וג'וינט ישראל, בשיתוף משרדי ממשלה וקרנות פרטיות.

מרכז עתידים רחובות מיועד לתושבי העיר, בני 18-30. המרכז נותן מענה כולל, מוסדר ומקיף לצעירים בכל הקשור למידע, הכוון, ייעוץ ופיתוח תוכניות לצעירים. במרכז צעירים עתידים רחובות עומדים לרשות הצעירים צוות יועצים מומחה, שתפקידו להעניק לכל צעיר וצעירה מענה אישי המותאם לו ותואם את החלומות והשאיפות הסובייקטיביות שלו לפיתוח הקריירה. באמצעות היעוץ האישי, הסדנאות והקורסים שמתקיימים במרכז, יכול כל פונה לרכוש כישורי חקירה, תכנון, בחירה וניהול עצמי, שיאפשרו לו לבנות את עתידו.

חזון מרכז עתידים רחובות הינו שהמרכז ישמש גורם מקצועי, מומחה, עדכני ודינמי לצעירי רחובות, לצורך מימוש הפוטנציאל האישי והמקצועי, ושילובם המוצלח בקהילה, בחברה ובהנהגה הישראלית. בזכות השותפים הרבים, ומכיוון שהעתיד הצעירים הוא המטרה המרכזית, היעוץ האישי במרכז ניתן ללא תשלום והסדנאות והקורסים מתקיימים במחירים מוזלים.

אתר המרכז www.atidimcenter.co.il, רח' רמז 80 רחובות 08-9314800


מרכז 'מצב' כפר סבא

בעיר כפר סבא פועל מרכז 'מצב' המיועד לבני 18-35 הנמצאים בצומת דרכים. במרכז 'מצב' יוכלו הצעירים למצוא מענה לכל הנושאים הבוערים, בהם השכלה- הכוונה אישית וייעוץ מקצועי בבחירת מסלול לימודים, מתן כלים, מיומנויות ומלגות לסטודנטים; תעסוקה- ייעוץ, הכוונה וכלים לעולם העבודה, השמות, מאגר משרות מקיף ועדכני; פיתוח אישי; מעורבות חברתית ותרבות - התנדבות, יזמות חברתית, אירועים והרצאות; קידום אמנים צעירים; ואף שלוחה של היחידה להכוונת חיילים משוחררים של משרד הביטחון. מרכז 'מצב' בכפר סבא פתוח לקהל בימים א'-ה', 12:00-20:00, טל': 09-7640720. כמו כן מפעיל המרכז אתר מידע באינטרנט. 


מרכז צעירים והון אנושי קרית ים

מרכז צעירים והון אנושי בקריית ים הינו ארגון ללא כוונות רווח ופרי יוזמתם של הארגון ג'וינט ישראל, משרדי ממשלה והרשות המקומית. מרכז זה הוקם במטרה לתת מענה כולל לכלל צעירי קריית ים. כאשר פעילות זו מתמקדת במספר תחומים עיקריים: הכוונת חיילים משוחררים, השכלה, תעסוקה, תרבות ופנאי, מעורבות חברתית ושירותים נוספים. בכל התחומים הנ"ל מתבצע ליווי, הכוון, סיוע וייעוץ. כאשר כל התחומים הללו הינם קריטיים בהשתלבותם של צעירים בחברה. מרכז צעירים מהווה בסיס חברתי, תרבותי משמעותי לביטוי ומימוש פוטנציאל כלל הצעירים בקריית ים, תוך שימת דגש על פיתוח אישי וחברתי, מעורבות חברתית וחיבור ומחויבות לעיר בהיבטים מקומיים שונים, מתוך מגמה לקשירת עתידם האפשרי במרקם החיים בעיר.
טל': 04-8772825, 04-8755163


מרכז פרס לצעירים - חצור הגלילית

אם את או אתה בגיל 18-35, צוות מרכז פרס לצעירים אשר ממוקם בחצור הגלילית מזמין אותך להסתייע במציאת הדרך והכיוון לחיים מספקים ובעלי משמעות. מרכז פרס לצעירים משמש כתובת יישובית במגוון תחומי עניין: תעסוקה, השכלה גבוהה, הכשרות מקצועיות, תרבות ופנאי, מעורבות חברתית ועוד. מטרתו של המרכז להעצים את אוכלוסיית הצעירים ביישוב ולפתוח בפניה מגוון הזדמנויות. המרכז מבקש להעמיד את נושא הצעירים ביישוב על סדר היום ולגבש מענה כולל ומקיף לצורכיהם.

במרכז פרס לצעירים מאמינים כי התרומה הגדולה ביותר שניתן להעניק למדינה היא בהשקעה בצעיריה, כי בחצור הגלילית קיימים צעירים מוכשרים שיש להם פוטנציאל גדול להצליח ולהתקדם בחיים וכי השמיים הם הגבול. לפיכך, מציע המרכז מגוון שירותים לצעירי היישוב אשר מסייעים להם בתחומים שונים: קורסי פסיכומטרי מסובסדים, ייעוץ אישי והכוונה לבחירת לימודים וקריירה, ייעוץ אישי והכוונה לתעסוקה, סדנאות לסיוע בכניסה לעולם העבודה, סיוע בהנגשת השכלה גבוהה, הכשרות מקצועיות, מלגות לימודים, פעילויות תרבות ופנאי, מנהיגות צעירה, מועדון צעירים ועוד.

מרכז פרס לצעירים פועל בחצור הגלילית בחסות המועצה המקומית, מחלקת החינוך והמתנ"ס בשיתוף עם ג'וינט ישראל וקרן פעמי תקווה. שותפים נוספים: פרויקט שיקום שכונות, היחידה להכוונת חיילים משוחררים, משרד הביטחון, הישגים, קרן גרוס, המשרד לפיתוח נגב גליל.
טל': 04-6800119


מרכז צעירים נתיבות - העתיד מתחיל כאן

בנתיבות ישנם כ-7,000 צעירים במהווים כ-25% מכלל תושבי העיר. מכאן שנתיבות היא מבין הערים הצעירות ביותר בארץ. מרכז צעירים בנתיבות מהווה כתובת לצעירים בגילאים 20-35 שהשתחררו מהמסגרות המוכרות. מרכז הצעירים בא לעזור לצעירים הנמצאים בצמתי קבלת החלטות בנוגע לעתידם, צעירים חסרי מסגרת. במרכז יודעים כי לצעירים יש צורך דחוף במענה מרכזי שיאפשר קידום בחיי הפרט הקהילה והעיר, ויאפשר את מימוש הפוטנציאל האישי ע"י שיפור מיומנויות אישיות ופיתוח שירותים תומכים. שאיפת המרכז לחזק את הזיקה לעיר ולנגב ולעודד התיישבות ארוכת טווח בעיר.

מייל: mz@ccn.org.il
טלפון: 0732532102
ירושלים 6  ת.ד. 55 נתיבות
העתיד מתחיל כאן - אתר האינטרנט של המרכז: mz.ccn.org.il


מרכז הצעירים חיפה - צעירים עושים שינוי

רשות הצעירים חיפה מסייעת לצעירים מגילאי 13 ועד 35 בכל תחומי החיים הרלבנטיים להם.

לרשות יש 3 מרכזים :


בורלא 17 - החממה לקריירה, שמתמקד באקדמאים וסטונדטים : מציאת עבודה, יעוץ לימודים,מלגות, חניה חינם, הנחה בארנונה ועוד.

חורב 14 - המקום להורים צעירים, שמתמקד באמהות בהריון, בחופשת לידה, ובמשפחות לילדים עד גיל שנתיים.

האב ליזמים IN-VENT : חללי עבודה מסובסדים ליזמים וסטארט-אפיסטים חיפאים בשלבים הראשוניים של הקמת המיזם.

בנוסף : הרשות מקיימת פעילויות רבות, הופעות, אירועים ומתפעלת אפליקצית הטבות חינמית לצעירי חיפה - "חיפאי VIP".

צרו קשר עם רשות הצעירים חיפה - טלפון: 04-8355775.


מרכז צעירים אזורי - בית ג'אן, פקעין, חורפיש, רחניה

המרכז הצעירים מופעל על ידי עמותת ITWORKS - מעצימים אנשים, השייכת לענק התוכנה CISCO.
המרכז מיועד לאוכלוסייה הצעירה באזור, בגילאי 34-18 ומטרתו להיות מקום מרכזי ומשפיע על סדר היום הלאומי והחברתי. מרכז הצעירים עוסק בתחום הצעירים ופועל במקצועיות ובמחויבות ליצירת תשתית של שוויון הזדמנויות, כדי לאפשר למצות את הפוטנציאל האישי של הצעירים ככלל, ושל צעירים עולים וצעירים בפריפריה בפרט.
על מנת להשיג יעד זה הוקם המרכז והוא פועל למען מתן מענה רלוונטי לצורכי הצעירים, ולשילובם באופן מיטבי בחברה הישראלית. פעילות המרכזים מחזקת את הפריפריה ויוצרת חברת צעירים בעלת חוסן פנימי, המגלה מנהיגות ואחריות חברתית.
מרכז הצעירים פעיל ומסייע בתחומי התעסוקה, השכלה גבוהה, מעורבות חברתית ועוד.


מרכז צעירים אזורי עפולה והעמקים

מרכז צעירים אזורי עפולה והעמקים פועל מזה כשלוש שנים. המרכז הוקם על בסיס ניסיון וידע רב שנרכשו במהלך השנים ומטרתו להציע לאוכלוסיית הצעירים סיוע, מגוון פעילויות, הכוונה ומידע בנושאים:
תעסוקה וקריירה - כתיבת קורות חיים, הכשרות מקצועיות ולימודי תעודה, סדנאות מקצועיות להכנה לעבודה, הכנה לקראת ראיונות עבודה, השמות וסיוע במציאת עבודה, ירידי תעסוקה אזוריים ועוד;
מעורבות חברתית ותרבות ופנאי - סיוע בהפעלת סטודנטים צעירים במסגרת מעורבות חברתית, פרויקט תרומה לקהילה, פיתוח תוכניות חברתיות ומנהיגות ועוד;
השכלה גבוהה - סדנאות מקצועיות לקבלת החלטות בתחום הלימודים, הגדלת הרשת החברתית המקצועית, מידע מקיף ועדכני על מוסדות להשכלה גבוהה, מערך מלגות וסיוע, חונך אישי, ייעוץ פרטני ועוד;

במרכז צעירים מחכה לכם צוות מקצועי, מיומן ובעל ידע בתחומי הפעילות השונים. הצוות יעניק ייעוץ פרטני, מידע אמין ומדויק וכמובן יחס אישי וחם לכל פונה.

מרכז הצעירים מפעיל אתר אינטרנט, בו ניתן למצוא מידע רב בנושאים שונים - www.yaic.org.il.
שעות פעילות המרכז: ראשון ושלישי - 08:30-16:30  שני, רביעי וחמישי - 08:30-18:00
מזכירות: 04-6524111


מרכזי צעירים נוספים:
אור עקיבא

- 04-6264548  04-6262160 - רח' אליזה יאנסן שכונת שז"ר 

***
נתניה

- 09-8321460 - רחי פינסקר 18, בית חוה קומה 2, מול תחנה מרכזית - netanya10@gmail.com

***
ירושלים

- 02-6232224 - רח' שבטי ישראל 22 מתנס מורשה מוסררה י-ם - info@jcya.org.il

***

רמלה

- 08-9771868 - רח' הזית 4, קמפוס השפלה - merkazt@ramla.muni.il

***

אשדוד

- 08-8604028/9 - רח' בני ברית פינת ג'בוטינסקי, מתחם המכללה למנהל, חדר 107 - kivoonim@ashdod.muni.il

***

דימונה

- 08-6571782  08-6550883 -  יגאל אלון- מרכז מסחרי דימונה בסמוך לבנק הפועלים

***

ערד

- 08-9956066 - רענן 9, שכונת נעורים, ערד

***

שדרות

- 08-6621801 - הדקל 4 מתנ''ס שדרות 80100 - merkaz_netivim@walla.com

***

קריית גת

- 08-6811871 - שד' לכיש 12, קריית גת - odeliasabag@walla.co.il

***

אופקים

- 08-9922801 - יוני 5 (בניין מנהל החינוך) אופקים - leakabesa1@gmail.com

***

ירוחם

- 08-6583047 - רח' צבי בורנשטיין, מתנס ירוחם

***

טירת הכרמל

- 04-8581406 04-8570271 -  עזרא לניאדו 1 - infohon@netvision.net.il

***

מגדל העמק

- 04-6443025 - רחוב רמת יזרעאל 6 - hon_enushi@walla.com

***

נצרת עילית

- 04-6571870 - בית שירלי לוי, סמטת גולן 10, רובע ח, נצרת עילית - luck4you@gmail.com

***

עכו

- 04-9917477 - העצמאות 15 עכו - tzeirim_acco@walla.com

***

צפת

- 04-6927830 - הנשיא 10, צפת - talil@zefat.ac.il

***

כרמיאל

- 04-6662384 - רח האילנות 7

***

 

מטה אשר

- 04-9109026 - מרכז צעירים מתנ"ס מטה אשר ד.נ גליל מערבי 25206 - zeirim@matteasher.org.il

***

יוקנעם

***

טבריה

- 04-6797834/6 - רחוב שקד מורדות טבריה

***

נהריה

***

אצבע הגליל

- 04-8708953 - רח' עלית הנוער 7, קרית שמונה

***

קצרין

אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
מרכזי צעירים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?