קורס כלים שלובים

הדרך לצמיחה והתפתחות אישית

קורס כלים שלובים
כלים שלובים הינה שיטת טיפול רוחנית מרתקת ויעילה, אשר פותחה על ידי נורית רוזנגרטן. שיטה זו רואה את הריפוי – הפיזי והנפשי – כנובעים מהרובד הרוחני באדם, רובד אותו נוטות להזניח רבות משיטות הטיפול המערביות והמדעיות. ההליך הטיפולי בשיטה נועד לפתח את כוחות החיים של האדם, ולעורר את כוחות הריפוי הטבעיים הטמונים בו, ולעזור לו, דרך ההתגברות על המחלה, לעלות על דרכי צמיחה והתפתחות אישית.

שיטה הוליסטית זו, המשתייכת לעולם הרפואה המשלימה, הולכת וצוברת פופולאריות רבה בשנים האחרונות, שכן רבים מבקשים טיפולים אשר לא יזניחו את הצד הרוחני, ואשר לא יתמקדו רק בהעלמת תסמיני המחלה, ועל כן הביקוש למטפלים בכלים שלובים נמצא בעלייה. בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי שיטה ייחודית זו. 
ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קהל יעד

לימודים בקורס כלים שלובים מיועדים לכל המעוניינים להכיר שיטה זו ייחודית זו לעומק, לעבור תהליך של צמיחה והתפתחות, ולהתחיל לעסוק בטיפול ואבחון על פי שיטה מרתקת זו.

הלימודים מתאימים במיוחד למטפלים מהתחומים השונים – פסיכולוגים, מטפלים בהבעה ויצירה וכו', לעוסקים ברפואה משלימה (ובייחוד לעוסקים בתחום הטיפול והריפוי האנרגטי – רייקי, תקשור וכיו"ב ובתחומי הטיפול הרוחני), כמו גם לעוסקים בחינוך אנתרופוסופי, המעוניינים להתמקצע בשיטה ולהעשיר את ארגז הכלים שלהם בכלי רב עוצמה זה.

תנאי קבלה

לרוב פתוחים הלימודים בקורס כלים שלובים בפני כל החושקים בכך, ועל כן אין תנאי קבלה ללימודים, אולם הקבלה לחלק מהסדנאות המתקדמות בתחום, מיועדת רק לבוגרי הקורסים להכשרת מטפלים בכלים שלובים. כמו כן, לעיתים נדרשים המועמדים לעבור ראיון אישי, הבודק את מידת התאמתם ללימודים, טרם תחילת הקורס.

משך לימודים

לימודי כלים שלובים כוללים, בדרך כלל, כארבע שנות הסמכה, מהן כשלוש שנות לימודים וכשנת פרקטיקום (התמחות מעשית) אחת, והלימודים מתקיימים, בד"כ, במתכונת של יום לימודים מרוכז אחד בשבוע. סטודנטים המגיעים מעולמות הטיפול והטפול באמנות, הייעוץ והחינוך יכולים, לעיתים, לקבל פטור מחלק מהקורסים הנלמדים, ולהשתלב במסלול לימודים מקוצר להכשרת מטפלים בכלים שלובים.

בנוסף למסלול המורחב להכשרת מטפלים קיים גם קורס בסיסי להכרת השיטה, אשר הלימודים בו נמשכים, בדרך כלל, כשנה אחת. כמו כן, מתקיימות גם מגוון סדנאות להכרת שיטת הכלים השלובים או להקניית כלים מתקדמים בה. סדנאות אלו כוללות, בדרך כלל, מפגשים ספורים בלבד, והלימודים בהן נמשכים שבועות אחדים.

כדאי לדעת כי רבות מהסדנאות בתחום מתקיימות בשעות אחר הצהריים והערב, כך שגם סטודנטים ואנשים עובדים יכולים להשתלב בלימודים מעשירים אלו בקלות. כמו כן, העובדה כי מסלול הכשרת המטפלים כולל רק יום לימודים מרוכז אחד בשבוע, נועדה אף היא להקל על אנשים עובדים להשתלב בלימודים ולזכות בהכשרה איכותית ומעמיקה זו.

נושאי לימוד

הלימודים בקורס כלים שלובים הינם מגוונים ומרתקים במיוחד, וכוללים הן לימודים עיוניים ותיאורטיים מעמיקים, הן התנסות חווייתית, מפתחת ומעצימה, והן ביצוע התנסות מעשית (סטאז'), כך שהסטודנטים נהנים מהכשרה יסודית ומקיפה, כמו גם מצבירת ניסיון מעשי בעבודה בתחום, כבר במהלך לימודיהם.

בין הנושאים הנלמדים במרבית הקורסים בתחום: הגופים העל פיזיים באדם, האדם התלת מערכתי, היפוך תפיסת המחלה , טיפול רוחני, כלי אבחון, כלי טיפול, נקודת מבט רוחנית על התפתחות האדם, הנחיית קבוצות, מבוא לייעוץ פסיכו רוחני, הנחיית הורים, התמודדות עם משבר, יחסי מטפל מטופל, אתיקה מקצועית, ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים והתנסויות חווייתיות מעשירות.

תעודה

בוגרי הלימודים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס המורחב , יהיו זכאים לקבל תעודת "מטפל בכיר בכלים שלובים" מטעם מוסד הלימודים. למעשה, כבר בסיום השנה הראשונה ללימודים (או בסיום הקורס הבסיסי, למי אשר לא נרשם למסלול ההכשרה המלא) מקבלים הבוגרים תעודה המעידה על סיומם את השלב הבסיסי בלימודי הטיפול בשיטת כלים שלובים.

סיכום

לסיכום, אם אתם מחפשים דרך לצמיחה אישית והעשרה רוחנית, אם אתם מרגישים כי רבות משיטות הטיפול נכשלות לראות את האדם בכללותו ונוטות להזניח את מהותו הרוחנית של האדם, ואם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה טיפולית מרתקת ומלאת סיפוק, ולתרום רבות להחלמתם ושיפור איכות חייהם של רבים – לימודי כלים שלובים מיועדים עבורכם.

הקורסים המקיפים להכשרת מטפלים בשיטה זו יקנו לכם את מיטב הידע, הכלים והמיומנויות בתחום, ויכשירו אתכם לא רק לעבודה אבחונית וטיפולית, אלא גם למתן שירותי ייעוץ פסיכו-רוחני בתחומי הנפש ומערכות היחסים.
איפה אפשר ללמוד קורס כלים שלובים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר
שירות אישי חינם
קורס כלים שלובים
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?