קורס תכנות מחשבים

להשתלב במקצוע מבוקש ויוקרתי

קורס תכנות מחשבים

תכנות מחשבים הוא תהליך כתיבתו, בדיקתו ותחזוקתו של קוד המקור של תכנית מחשב. מלאכת התכנות מתבצעת בשפת תכנות הנבחרת בהתאם לאופי התוכנית הנכתבת ולמקובל במקום העבודה או הפרויקט שבמסגרתו נכתבת התוכנית. שפת תכנות היא אוסף חוקים תחביריים וסמנטיים  שבאמצעותם ניתן להורות למחשב באופן מפורט אילו פקודות ופעולות עליו לבצע בתחומים שונים ומגוונים. תהליך התכנות דורש ידע ומומחיות בנושאים רבים, כגון אלגוריתמיקה ולוגיקה וקיימת מחלוקת ארוכת שנים בשאלה האם כתיבת תכניות מחשב היא אומנות, אמנות או הנדסה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תכנות מחשבים –

שפות התכנות השונות

שפת C - שפת C היא שפת תכנות פרוצדורלית ועילית, הכוללת מבני נתונים ובקרת זרימה ומאפשרת ניצול מיטבי של היכולות הגלומות במחשב, בדומה לשפת סף.

שפת C++‎ - שפת תכנות רבת פרדיגמות המבוססת על שפת התכנות C‏, שפותחה בשנות השמונים ומיישמת עקרונות של תכנות מונחה-עצמים, תכנות פרוצדורלי ותכנות גנרי.

לינוקס (Linux) - משפחה של מערכות הפעלה המבוססות על ליבת לינוקס. מערכת לינוקס מותקנת על גבי שרתים כבדים בחברות שונות העוסקות בהייטק ובמוסדות לימוד רבים.

ג'אווה (Java) - שפת תכנות מונחית עצמים המהווה את אחד מרכיבי הליבה של פלטפורמת התוכנה ג'אווה, אשר פותחה בשנת 1991, והיא אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר הנמצאות בשימוש כיום‏. תחביר השפה מבוסס על התחביר של ++ C במידה רבה, אך הוא כולל הרחבות רבות במטרה לאפשר תמיכה מובנית בבינלאומיות, תהליכונים, אבטחה ועבודה בסביבת האינטרנט, ועוד.

SQL (Structured Query Language) - שפת מחשב הצהרתית לטיפול ועיבוד מידע בבסיסי נתונים יחסיים, המאפשרת תשאול נתונים ועדכונם ויצירת סכימה ושינויה. השפה פותחה על ידי IBM והתבססה במקור על אלגברה רלציונית.

  HTML (HyperText Markup Language) – שפה המשמשת לבניית אתרים.

קורס תכנות מחשבים – תכנית הלימודים

קורס תכנות מחשבים נועד להכשיר מפתחי תוכנה בכירים. הקורס משלב בין לימודי תכנות ולימודי התיאוריה של מדעי המחשב וכולל שיעורים תיאורטיים לצד תרגול מעשי של החומר הנלמד. תכנית הלימודים של קורס תכנות מחשבים כוללת תכנים כגון: לוגיקה; סטטיסטיקה; מערכות הפעלה;  מתמטיקה; אלגוריתמים; הצפנה; מבני נתונים; בינה מלאכותית; מסדי נתונים; לימוד תכנות בגישה מונחת עצמים (OO) בעזרת שפת #C ושפת ++C, לימוד נושאים טכנולוגיים מתקדמים, כגון: Remoting, Threading, Interoperability, Debugging, Operating Systems ועוד; הכרות עם בסיסי נתונים ועבודה מולם; ביצוע פרויקטים מעשיים מורכבים כהכנה לעבודה; הכרות עם עולם בדיקות התוכנה; הכרות עם כלי פיתוח חדישים, כגון ASP, ADO, LINQ, Silverlight, WPF, WCF/Web Services ועוד; הכנה לקראת קליטה לתעשיית ההיי-טק; לימוד הבסיס התיאורטי של מקצועות התוכנה: מבני נתונים, אלגוריתמים, מערכות הפעלה, בסיסי נתונים ועוד; ועוד. הלימודים עשויים להמשך  3-21 חודשים.      לבוגרי הקורס שיעמדו בבחינות הקורס ויגישו את כל המטלות הניתנות במסגרתו לרבות פרויקט הגמר, תוענק תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים בו למדו.

קורס תכנות מחשבים –

תנאי קבלה

על המועמדים לקורס תכנות מחשבים לעמוד במבדק התאמה וראיון אישי ולהוכיח שליטה טובה בשפה האנגלית. הקורס מיועד לבעלי וחסרי רקע בתחום, המעוניינים בקריירה כמפתחי תוכנה בעולם ההיי-טק.

קורס תכנות מחשבים –  אפשרויות התעסוקה

בורי קורס ניתוח מחשבים יוכלו להשתלב  בחברות הייטק, בחברות סטארט אפ ובחברות בתחומי התעשייה, אבטחת התוכנה, החשמל וכיו"ב, הן במזר הציבורי והן במזר העסקי.

איפה אפשר ללמוד קורס תכנות מחשבים?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר