לימודי תעודת הוראה

לפתח קריירה בתחום החינוך

לימודי תעודת הוראה

קורס השלמה לתעודת הוראה נועד לאקדמאים בעלי תואר ראשון או יותר, בשלל מקצועות, המעוניינים לבצע הסבה מקצועית ולעבוד כמורים במערכת החינוך. כמו כן מיועדת ההשלמה לתעודת הוראה למורים בפועל המעוניינים לשנות את תחום ההתמחות שלהם, או מורים בעלי רישיון הוראה אך ללא תעודת הוראה.

ייעוץ לימודים חינם
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך בהקדם.
 מסכים לתנאי השימוש.

קורס תעודת הוראה

לימודי תעודת הוראה המתקיימים במגוון רב של מכללות ומוסדות לימוד. הלימודים מורכבים ממספר מסלולי לימוד הנבדלים בניהם על ידי שכבות הגיל של התלמידים בהן מעוניין המועמד להתמחות. מועמדים אשר ירצו לעסוק בהוראת הגיל הרך יוכלו לבחור בין התמחות למורות-גננות, גננות לחינוך המיוחד או התמחות לגננות. 

לימודי תעודת הוראה לבתי ספר
במסגרת לימודי תעודת הוראה לבית הספר היסודי ההתמחויות המוצעות הן: חינוך מתמטי (הוראת חשבון), ספרות, הוראת מדעי הטבע והסביבה, לשון, מקרא או אנגלית. בבית הספר העל יסודי מגוון ההתמחויות כבר רחב יותר ומאפשר בחירה בין חינוך מיוחד, גיאוגרפיה, פסיכולוגיה, לימודי ארץ ישראל, היסטוריה, מחשבת ישראל, אנגלית, חינוך בלתי פורמאלי ועוד.

קורס השלמה לתעודת הוראה/לימודי תעודת הוראה - משך לימוד

משך לימודי ההשלמה לתעודת הוראה תלוי ברמת הידע הקודם של הסטודנט. מורים בפועל, חסרי תעודת הוראה, ובוגרים מצטיינים זכאים לקבל תעודת הוראה לאחר שנת לימודים אחת. סטודנטים מצטיינים זכאים לקבל תעודת הוראה לאחר שלושה סמסטרים, ואילו סטודנטים המבקשים לקבל זכאות לתעודת הוראה במקביל לתואר הראשון נדרשים ללמוד שנתיים, כאשר תעודת ההוראה המוענקת היא בתחום ההתמחות של התואר הראשון. במידה וסטודנט או אקדמאי מעוניין ללמד בתחום אחר מהתמחותו ולרכוש תעודת הוראה יש להוסיף על זמן הלימוד של תעודת ההוראה גם זמן התמחות מקצועית. 

לימודי תעודת הוראה - תוכן הלימוד

הלימודים במסגרת ההשלמה לתעודת הוראה כוללים שלל קורסים ושיעורים שמטרתם לסייע למורה לעתיד להבין את התפתחות מקצוע ההוראה לאורך ההיסטוריה. בין השיעורים הנלמדים בכל אחת מההשלמות והקורסים לתעודת הוראה ניתן למצוא: כלכלת חינוך, התפתחות העברית כשפת אם, מקומו של התנ"ך בחינוך בישראל, תכנון לימודים בהוראת שפות, התפתחות חברתית, התפתחות שפה, ייעוץ תיאורטי תיאוריה ומעשה, לקויות התפתחותיות, התפתחות רגשית, הורות בגיל הרך, לקויות על רצף האוטיסטי, מקומנו ביקום, חינוך הומניסטי ועוד. שיעורים אלו מהווים רק חלק מהכלים והידע אותם מקבלים הסטודנטים, ואל לנו לשכוח את כל הקורסים של ההתמחות המקצועית. 

קורס השלמה לתעודת הוראה - לימודי תעודת הוראה - איפה לומדים?

קורסים, השלמות ולימודי תעודת הוראה ניתן ללמוד כיום במספר רב של מוסדות אקדמיים ברחבי הארץ. עם זאת, תוכניות הלימודים והדגשים החינוכיים משתנים ממוסד למוסד כתלות במסלולי הלימוד המוצעים, אופי המוסד וכן בהתאם להתפתחויות בתחום החינוך לאורך השנים. בעת בחירת מוסד לימוד חשוב לקחת בחשבון את איכות הלימודים ויוקרתו של המוסד, את התאמתו של המסלול המבוקש לצרכיו של הסטודנט, תנאי קבלה, איכות הסגל האקדמי ומידת הסיוע לסטודנט וכן את שכר הלימוד והמלגות.

לימודי תעודת הוראה - תעודה

הלימודים לתעודת הוראה מזכים את הבוגרים בתעודת ההוראה הנכספת המאפשרת להם לעבוד במוסדות משרד החינוך, אולם, קיים עוד שלב בדרך להוראה עצמאית בכיתות- סטאז'. על כל בוגר לימודי תעודת הוראה לעשות שנת סטאז' (התמחות) בבית ספר על יסודי, בהוראת המקצוע אותו למד. בוגרים המעוניינים לקבל רישיון הוראה לכיתות י"א-י"ב (בגרויות) צריכים להיות בעלי תואר שני, בהתאמה לדרישות משרד החינוך.

לאחר קבלת תעודת ההוראה, ועם סיום שנת התמחות בבית ספר והוצאת רישיון הוראה, יכול הבוגר להשתלב במערכת החינוך ולעבוד בתור מורה מן המניין, יועץ אקדמי ועוד. למעוניינים להתמקצע בתחום ההוראה ישנה האפשרות להמשיך ללימודי תואר שני, או ללמוד ניהול על סוגיו השונים.

איפה אפשר ללמוד לימודי תעודת הוראה?
אודות - תנאי שימוש - צור קשר - מפת אתר